Сомборска лига: Паланчани запосели врх

Стари град - Русин 3:0 (2:0)
fudbalska lopta

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион ОФК Старог града, гледалаца:300, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: Гајдобрански (из једанаестерца) у 12. и Зељко у 44. и у 55. минуту, жути картони: Гајдобрански (ОФК Стари град), а Ланцужанин, Марковић (Русин), црвени картон: Малацко (Русин).

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Трифуновић, Рађеновић, Влајић, Гајдобрански, Марчета, Кнежевић, Зељко (Јовицки), Миладиновић, Гњатовић, Дмитровић (Бјелош).

РУСИН: М. Нађ, Ланћужанин, Холик, Малацко, Катона (Сајанковић), Веселиновић, Орос, Марковић (Будимски), Ђукановић, Чизмар, Кочиш (Харди).

Ношени навијањем својих симпатизера, фудбалери Старог града нанели су убедљив пораз доскорашњем лидеру. На тај начин, пулени тренера Марка Нештицког опет запосели су врх табеле.

Много лакше, него што је могло и да се предпостави Крстурци потписали су капитулацију. Једноставно, у већем делу меча супериорни били су Бачкопаланчани. Головима Марка Гајдобранског и Марка Зељка играчи домаће екипе крунисали су своју врло добру партију.

Ђ. Шт.

Борац - Крила Крајине 0:1 (0:0)

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, гледалаца 200, судија: Пилић (Кула), стрелац: Вигњевић у 93. минуту. Жути картони: Станишић, Танкосић, Рамић (Борац), Пандуров, Карковић, Дувњак (Крила Крајине).

БОРАЦ: Милисављевић 7, Тркуља 7, Рамић 7, Козомора 7, Вранац (Кнежевић 7), Максимовић 7, Гајић 7 (И. Николић 7), Драшко 7, Танкосић 7 (Војновић), М. Јовановић 7, Станишић 7.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић 7, Вигњевић 8, Ступар 7, Дувњак 7, Дукић 7, Зелинчевић 7, Чешњевић 7, Марковић 7, Пандуров 7 (Миличевић 7), Павански 7, Лончаревић 7.

Комшијски дерби у Обровцу покварио је веома слаби судија Страхиња Пилић из Куле који је без потребе у мирној утакмици показивао жуте картоне, а затим увео утакмицу у ризичну завршницу. У 82. минуту после тешког прекршаја у казненом простору гостију над брзоногим Станишићем судија Пилић није досудио очигледан једанаестерац, што је изазвало огхорчење у публици.

Гости из Бачке Палнаке искористили су неодлучност и слабо суђење и 93. минуту су постигли победоносни гол.

Б. Гајић

ЖАК - Кулпин 1:1 (0:0)

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца:130, судија: Н. Шћепановић (Крушчић), стрелци: Станковић (из једанаестерца) у 67. минуту за ЖАК, а Збућновић у 48. минуту за Кулпин, жути картони: Мацановић, Тубић, Бећановић (ЖАК), а А. Хашка, Трњанов, С. Хашка (Кулпин).

ЖАК: Лагумџин, Никић, Бећановић, Банда (Радусин), Шимунов, Ковачевић, Хернаус, Станковић, Тубић, Ђукановић (Ђорђевић), Халас (Мацановић).

КУЛПИН: А. Ђуга, Коларски (М. Ђуга), Попржен, Зорић, Анђић, Трњанов, Булатовић, Збућновић, С. Хашка, А. Хашка, Зорзић.

У Сомбору се киграло између два шеснаестерца. Ретка била су фудбалска узбуђена. Ипак, први радовали су се Кулпинци, јер је Бранислав Збућновић наставио свој голгетерски низ. „Жаковцима” бод спасао је њихов тобџија Радивој Станковић, из оправдано досуђеног пенала.

У финишу меча, домаћи тим могао је да освоји читав плен.

Ђ. Шт.

Херцеговац - Будућност (П) 0:1 (0:1)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:150, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелац: Марић у 12. минуту, жути картони: Новчић, Јовановић (Херцеговац), а Попин, Јандрић, Вјетровић, Ђурковић (Будућност), црвени картони: С. Хрњез (Херцеговац), а Алимпић (Будућност).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Смајић, С. Хрњез, Вукосав, Солдо, Тривуновић (Поткоњак), Ђурасовић (Јовановић), Рачић (Терзић), Новчић, В.Хрњез, Бабић.

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Попин, Лаћарак, Вјетровић, Тури, Живић (Зец), Јандрић, Вулић, Алимпић, Козомора (Секеруш), Марић.

Победника у дуелу између комшија одлучила је бржа и прецизна акција, а Стефан Марић био је сигуран егзекутор. Најбољу шансу за изједначење имао је  нападач Гајдобрана Владимир Хрњез у 75. минуту меча. Његов шут из, сасвим оправдано, досуђеног једанаестерца за младог голмана Парожана Дарка Ђурковића био је лаган плен.

У већем делу, утакмица била је обострано тврда са примесама (не) спортске агресије.

Ђ. Шт.

Тврђава - Липар 2:0 (1:0)

БАЧ: Стадион Тврђаве, гледалаца: 150, судија: Д. Митровић(Оџаци), стрелци: Салијевић у 31. и Крстић у 72. минуту.

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Бајић, Д. Агбаба, Бадивук, Шомоши, Крстић, М. Агбаба, Човић(Милиновић), Салијевић (Продановић), Соколовић (Ђенадија).

ЛИПАР: Зракић, Зарић, Пејић, Г.Поповић, Басарић, С.Поповић (Радевић), Авдаловић, Новаков, Ђукић(Манојловић), Шеган, Кесић.

У сасвим фер и коректном и потпуно неравноправном надигравању, фудбалери Тврђаве победили су Липарце. Своје верне и пробирљиве навијаче Бачани обрадовали су са два лепа поготка.

Голмана гостију Светозара Зракића прво је матирао луцидни Мишо Салијевић, а вихорни Немања Крстић поставио је крајњи резултат.

Ђ. Шт.

Славија - Раднички 4:1 (1:1)

ПИВНИЦЕ: Стадион слагије, гледалаца 250, судија: М. Боснић (Бачка Паланак), стрелци: Кученић у 5. Батинаца у 72. Кухта у 76. и Бабић у 90. за Славију, а Нововић у 45. минуту за Раднички. Жути картони: Петровић (Славија), Лазаревић, Црњански (Раднички).

СЛАВИЈА: Брња, Заскалицки, Бенка, Тривуновћ, Ћорда (Будић), Котив, Кухта, Петровић, Батиница (Милец), Кученић, Бабић.

РАДНИЧКИ: Јовановић, Алексић, Лазаревић, Вид, Нововић (Сантрач), Кувељић, Кардинал (Ђокић), Алексић, Милошевић, Црњански, Мушикић (Радојчић).

Добра фудбалска представа у Пивницама где су победу заслужено извојевали домаћи фусдбалери. У 5. минуту после брзог напада Кученић је послао лопту у мрежу. Нововић је искористи одбрану домаћих и изједначио. У 72. минуту Батиница је повећао резултат, у 86. минуту Кухта послао лопту у мрежу да би Бабић у 90. минуту поставио коначан резултат.

Ј. Шустер

ОФК Оџаци - Војводина 0:4 (0:4)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 20, судија: Петровић (Апатин). Стрелци: К. Николић у 11. Д. Николић у 24. М. Ранисављев у 30. и Станојев у 41. минуту. Жути картони: Лазић (ОФК Оџаци).

ОФК ОЏАЦИ: Фораи 6, Минчић 6, Матијевић 6, Лазић 6, Д. Николић 7, Петковић 6, Кудузовић 6 (Велимировић 6), Медић 6, Крстић 7, М. Николић 6 (Стојановић 6), Богдановић 6.

ВОЈВОДИНА: Дукић, Т. Николић 7, Рамић 7, Мустафовић 8, Радаковић 7 (Пилиповић 7), М. Ранисављев 7 (Михајло), Станојев 7 (Д. Ранисављев 7), Цвијић 7, Д. Николић 7, Вујановић 6, Бојанић 6.

Домаћин је наступио веома ослабљен, чак је и утакмицу почео са 10 играча. Гости су то искористили и са мало напора постигли четири гола и однели бодове.

А. Чичић

Херцеговац - Будућност (П) 0:1, Тврђава - Липар 2:0, Славија - Раднички 4:1, Борац - Крила Крајине 0:1, Стари град - Русин 3:0, Оџаци - Војводина (Т) 0:4, ЖАК - Кулпин 1:1, Кула - Полет (С) 5:1.

1. Стари град      8      5      2      1      21:6  17

2. Будућн. (П)     8      5      2      1      13:7  17

3. Кр. Крајине     8      5      1      2      13:6  16

4. Кула               8      4      2      2      24:11        14

5. Русин             8      4      2      2      19:9  14

6. Славија         8      4      2      2      18:11        14

7. Војвод. (Т)     8      4      2      2      21:16        14

8. ЖАК               8      4      1      3      14:11        13