Сомборска лига: Товаришани се пробудили у наставку

Веома занимљиву утакмицу одиграли су фудбалери Војводине и Старог града. Бачкопалначани су доминирали у првом, а њихов ривал у другом полувремену.
Fudbal

Војводина – Стари град 2:2 (0:2)

ТОВАРИШЕВО: Стадион „Миладин Вујин”, гледалаца око 100, судија  Митровић (Оџаци). Стрелци, Танчић у 56. Г, Станојев 68. за Војводину, а Трифуновић у 35 и Днитровић у 39. минуту за Стари Град. Жути картони: Мустафовић, Пилиповић (Војводина), Бугарски, Марчета и Радић (Стари Град).

ВОЈВОДИНА: Мустафивић 7, Т. Николић 6, Рамић 7, Танчић 7 (Башић -), Ранисављев 6, Пилиповић 7, Г, Станојев 7, Бојанић 7 (Цвијић 6), Д,Николић 7, Вујановић 7, М. Станојев 6.

СТАРИ ГРАД: Бугарски 7, Трифуновић 7, Рађеновић 6, Влајић 6, Марчета 7, Кнежевић 6 (Митић - Валентик -), Зељко 7, Миладиновић 6, Гњатић 6, Дмитровић 7 (Јовицки -), Радић 6.

Након гужве у шеснаестерцу домаћих најприсебнији је био Трифуновић и из непосредне близине гола искоса са леве стрене убацио лопту у небрањени део мреже, за вођство гостију. На 2:0, госте је у вођство довео Дмитровић . Када су многи гледаоци помислили да ће домаћи фудбалери доживети висок пораз, у другом полувремену сасвим друга слика на терену. Товаришани су заиграли офанзивније, одлучније и ефикасније и головима најпре Танчића, а потом и Гојка Станојева изједначили, што је био и коначан резултат ове утакмице.

Пре почетка сусрета Николи Бошкову, дугогодишњем председнику Старог града, уручен је скроман поклон фудбалска лопта са потписима фудбалера  клуба.

М. Ђ. Кременовић

Крила Крајине - Славија (П) 2:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:200, судија: Н.Стојчевић (Сомбор), стрелци: Лончаревић у 16. и Пандуров у 67. минуту за Крила Крајине, а Батиница у 47. минуту за Славију, жути картон: Будић (Славија).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д.Стојчевић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Дукић, Зелинчевић (Медан), Чешљевић, Марковић, Пандуров (Париповић), Плавански, Лончаревић (Тома).

СЛАВИЈА (П): Р.Брња, Будић, Бабић, Милец (Владимир Кухта), Чорда, Котив, Властислав Кухта, Петровић, Батиница, Кученић, Тривуновић.

У обострано тврдом надигравању, за нијансу бољи утисак оставили су фудбалери Крила Крајине. Нова три бода Бачкопаланчанима осигурали су голобради голгетер Милан Лончаревић и сналажљиви Душко Пандуров, који полако, али сигурно израстају у убојити тандем. Једини погодак за Пивничане постигао  је искусни Никола Батиница, који, у току минулих година носио дрес Крила Крајине.

Ђ. Шт.

Русин - Борац (О) 3:0 (1:0)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина, гледалаца: 300, судија: С. Стојачић (Товаришево), стрелци: Кочиш у 21. и Ђукановић у 59. и у 63. минуту, жути картони: Малацко (Русин), а Рамић, Танкосић (Борац).

РУСИН: М. Нађ, Ланчужанин, Веселиновић, Холик, Малацко, Орос, Катона (Будимски), Марковић (Харди), Ђукановић (Сајанковић), Чизмар, Кочиш.

БОРАЦ: Ђукић, И.Николић, Бошњак (Рамић), Козомора, Вранац, Војиновић, Танкосић, Драшко, Дробњак (Гајић), Н.Николић (Станишић), С.Јовановић.

Фудбалери Русина оправдали су улогу фаворита, као и надања својих верних навијача. Овом убедљивом победом, Крстурци први пут запосели су лидерску позицију на табели.

Ђ. Шт.

Кулпин - Оџаци 4:0 (2:0)

КУЛПИН: Стадион Кулпина, гледалаца:150, судија: С.Пилић (Кула), стрелци: Збућновић у 16. и у 86. (оба из једанаестерца) , Л. Зорић у 37. и Миленковић у 62. минуту, жути картони: Анђић, Переза, Булатовић (Кулпин).

КУЛПИН: А.Ђуга, Коларски, Стајић, Л.Зорић (М.Ђуга), Анђић, Миленковић (Переза), Булатовић, Збућновић, С.Хашка, Зорзић, Кајтез (Трњанов).

ОЏАЦИ: Кузмановић, Мићић, Матијевић , Лазић (М. Зорић), Николић, Јовановић (Батић), Петковић, Кудузовић, Вајц, Медић, Богдановић.

Окршај за бодове између Кулпинаца и Оџачана обележио је искусни нападач домаћег тима Бранислав Збућновић, који извео је три пенала. Први и трећи искористио. Други пут није био прецизан. Промашио је гол гостију. Сва три једанаестерца досуђена су сасвим регуларно.

Ђ. Шт.

Липар - Будућност (П) 0:3 (0:2)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца:160, судија: Н.Мудринић (Апатин), стрелци: Вјетровић у 28. и у 44. и Алимпић у 85. минуту, жути картони: Лалић (Липар), а Попов, Јандрић, Алимпић (Будућност), црвени картон: Лалић (Липар) у 66. минуту.

ЛИПАР: С. Зракић, Жарић, Басарић (Новаков), Марчетић, Авдаловић, Бановић, Мијић, Шеган, Честић, Лалић, В. Зракић (Лазић).

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Поњевић, Лаћарак, Вјетровић, Тури, Живић, Јандрић, Вулић, Алимпић (Јанковић), Козомора (Попов), Марић.

Искористили су фудбалери парошке Будућност индолентност и опуштеност играча Липара, из већег дела ове утакмице. За помало (не)очекивани тријумф гостију најзаслужнији су Лазар Вјетровић и Синиша Алимпић, који крунисали су нову веома добру партију своје фудбалске дружине.

Ђ. Шт.

Полет (С) -  ЖАК 1:3 (0:2)

СИВАЦ: Стадион Полета, гледалаца:140, судија: Н.Манић (Каравуково), стрелци: Ромић у 50. минуту за Полет, а Станковић у 20., 22. и 87. минуту за ЖАК, жути картони: Плавшић, Пејановић, Илић (Полет), а Шимунов, Хернаус, Ненадић (ЖАК).

ПОЛЕТ (С): Росић, Марковић (Ромић), Пејановић, Плавшић, Илић, Зејак (Боснић), Перовић, Комазец, Јанковић (Ракочевић), Вукелић, Јањош.

ЖАК: Молнар, Никић, Бечановић, Ђорђевиђ (Асан), Мацановиђ, Ковачевић, Хернаус, Ненадић, Станковић, Тубић, Халас (Шимунов).

Центарфор Сомбораца Радивој Станковић донео је нова три бода „жаковцима”, а Сивчанима остао је у немилом сећању.

Ђ. Шт.

Раднички (Р) - Тврђава 2:3 (1:0)

РАТКОВО: Стадион Раничког, гледалаца 100, судија: Шћепановић (Крушчић), стрелци: Милојевић у 25. Алексић у 70. за Раднички, Крстић у 46. и 89. Салијевић у 50. минуту за Тврђаву. Жути картони: Лазаревић, Кесић (Раднички), Салијевић, Шољмоши, Баланго (Тврђава).

РАДНИЧКИ: Јовановић 6, Радојчић 7, Лазаревић 7, Алексић 7, Кесић 6, Мушикић 6, Петковић 7, Гвозденовић 6 (Црњански 7), Милојевић 7 (Сантрач), Кувељић 6, Кардинал 6.

ТВРЂАВА: Влајић 6, Девић 7, Милиновић 7, Вукмир 7, Д. Агбаба 7 (Продановић), Шољмоши 7, Крстић 8, М. Агбаба 7, Човић (Соколовић 7), Баланго 7, Салијевић 7.

Веома слабу игру Радничког гости су казнили и после грубих грешака голмана Јовановића постигли голове и дошли до победе. Ратковчани су у 73. минуту промашили пенал, Кувељић је шутирао преко гола. Гостујући нападач Крстић оставио је најјачи утисак.

А. Чичић

Кула - Херцеговац 1:1, Полет (С) - ЖАК 1:3, Кулпин - Оџаци 4:0, Војводина - Стари град 2:2, Русин - Борац 3:0, Крила Крајине - Слвија 2:1, Раднички - Тврђава 2:3, Липар - Будућност (П) 0:3.