У ОКВИРУ ПРОЈЕКТА „СТОП САМОЋИ” ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ ЗА ПЕНЗИОНЕРЕ Против усамљености и нездравих емоција

У оквиру  пројекта „Стоп самоћи”, који реализује Удружење „Асистент” јуче је Милан Разић у Новом Саду одржао предавање о првој помоћи против усамљености и нездравих емоција у Друштву градске организације пензионисаних радника ЕПС-а у Војводини.
a
Фото: Dnevnik.rs / Pixabay.com

Предавању су присуствовали пензионисани радници ЕПС-а из Новог Сада и Зрењанина. Реч је о пројекту који је подржан новцем Градске управе за социјалну и дечју заштиту.

Миодраг Радаковић, председник комисије за физичку културу Градске организације пензионисаних радника ЕПС-а у Војводини, појаснио је за „Дневник” да се програм састоји од пружања подршке особама старијим од 65 година, код којих постоји објективна опасност да се повуку или су се већ повукли у свој свет самоће. То се, како је даље рекао, дешава из више разлога.

- Или су отишли неспремни у пензионерски живот, или су остали сами после смрти животног партнера или су их деца запоставила и препуштени су сами себи, или због сиромаштва и стања депресије. На овом предавњу говорићемо о томе како човек себи може помоћи у самоћи. Такође, биће речи и о самом пензионерском животу и шта се све од тога може очекивати, за оне који су тек завршили радни век – појаснио је Радаковић.

Протеклог лета су, како је даље рекао, били на новосадском Штранду, где су имали неколико активности. Тада је закључено да ће се у оквиру пројекта одржати предавања.

Задатак програма је пружање подршке особама старијим од 65 година

- У наредном периоду, са пензионерима ћемо разговарати како би утврдили шта их још занима, да би организовали предавања на тражене теме. Данас је одзив добар, што говори о томе да пензионере ова тема занима и да им је потребно да се о самоћи говори. Циљ данашњег дружења је да пензионери пренесу другима све оно што чују на предавању – казао је Радаковић.

Програм се, како је појашњено, односи и на подршку овладавања новим технологијама и техникама коришћења дигиталних алата и социјалних мрежа и развијања здравих навика (менталних, психофизичких, здравствених и хигијенских, социјализације и укључивања у заједницу и слично), као и безбедности на интернету.

Текст и фото: С. Аничић Илић

EUR/RSD 117.1527
Најновије вести