Потиска лига: Хоргошанима комшијски дерби

​​​​​​​Хоргош - Потисје 2:0 (1:0)
horgos i potisje

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 250. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Буза у 15. и Веселинов у 71.минуту. Жути картони: Сабо, Пуљаи, Е. Бохата (Хоргош 1911) и Домонкош (Потисје).

ХОРГОШ 1911: Бенде, Г. Бохата, Сабо, Хокса, Е. Бохата, Веселинов, Тертели, Буза, Пуљаи (Какаш), Добо (Шомођи), Коломпар (Алаyић).

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Домонкош, Хорват, Папданчо, Фодор, Балго, Баша (Сакач), Барјактаровић, Апро (О. Нађ), Мухи.

Комшијски дерби старих ривала  у Хоргошу припао је домаћинима, мада по приказаној игри и шансама Потисје је могло остварити повољнији резултат.

Вођство је у 15. минуту донео Атила Буза из слободног ударца са 20 метара, лопта је прошла поред живог зида Кањижана и од стативе се одбила у мрежу. Потисје је потом имало више прилика, међутим, мрежа Хоргоша се није затресла. На великом искушењу у 43.минуту био је голман Бенде, када је крајњим напором успео да из леовг горњег улга у корнер избије пројектил који је искоса са десне стране са 35 метара упутио Левенте Апро. Минут касније Хоргошани су имали среће, из слободног ударца са 18 метара Јожеф Балго погодио стативу.

Други погодак Хоргошани су постигли после  корнера са десне стране, а најспретнији је био Дарко Веселинов и главом послао лопту у небрањени део мреже.

М. Митровић

АФК - Торњош 3:1 (3:1)

АДА: Стадион у Рекреационом центру „Адица“, гледалаца 150. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Адам Латак у 7. и Рихард Пожар у 37. и 40. за АФК, а Жолт Карачоњи у 19. минуту за Торњош. Жути картони: Вујић, Грданов (АФК) и Секе (Торњош).

АФК: Балаж, Грданов, Хорти, Шевић, Пеко, Вујић, Бикицки, Јованов, Латак, Сегедински, Пожар.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Норберт Нађ (Г. Хомоља), Секе, Тот Хоргоши, Нимрод Нађ, Кокрехел (Катона), Чернак (Тот), Карачоњи, М. Хомоља, Рушак, Касаш.

Ађани су преко Адама Латака дошли у вођство у 7. минуту, а гости из Торњоша који гаје амбиције за виши ранг, иако су поготком Жолта Карачоњија у 19.минуту успели да изједначе, све њихове наде покопао је у финишу првог дела са два поготка Рихард Пожар. Торњошани су се у другом делу трудили, али је резултат остао непромењен.

М. Мр.

Јадран - Тиса  4:6 (3:3)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 100. Судија: В. Скубан (Кикинда). Стрелци: Миланов у 16, Јухас у 18, Д. Ђурђев у 31. и С. Олушки у 79. за Јадран, а Атила Липтаи у 20. и 41, Александар Игњин у 45, 63. и 76. и Ференц Ленђел у 82. минуту за Тису. Жути картони: С. Ђурђев и Мађар (Јадран). Црвени картон: Роберт Јенеи (Тиса).

ЈАДРАН: Јосиповић, Зубрецки, Н. Кесег, Бебек, С. Ђурђев, Михаљев, Ж. Кесег (С. Олушки), Стојановић, Јухас, Д. Ђурђев, Миланов (Мађар).

ТИСА: Ковач, Зомбори, Ф. Ленђел, Шили, Мојсин, Липтаи, Јенеи, Малетин, Тренка (Игњин), Г. Ленђел, Буш.

Узбудљиво је било у Санаду, где је домаћа екипа головима Петра Миланова и Роберта Јухаса повела , међутим, у финишу првог дела гости су успели да изједначе резултат.

Игњин је у 10. минуту, као једини резервни играч на клупи Падејаца ушао у игру уместо Андреја Тренке који се повредио, а у другом полувремену је са још два поготка допринео преокрету. Екипу Тисе није поколебало ни то што су у 55.минуту остали са играчем мање.

М. Мр.

Тромеђа - Бачка 2:9 (2:5)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 40. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Даниел Фехер у 36. и 45. за Тромеђу, а Жрко Кубурић у 8, П. Крижан у 22,  Бранислав Стефановић у 25. и 53, Чаба Сиђи у 28. и 56. и Славко Моровић у 32, 50. и 65. минуту за Бачку. Жути картони: Т. Пап и Михок Куцора (Тромеђа).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Фаркаш, А. Домонкош, Михок Куцора, Л. Домонкош, К. Домонкош, Т. Пап, А. Пап (Лакатош), Ваш (Хомоља), Фехер.

БАЧКА: Ђукић, Донго (Цифрић), Кубурић, Влајковић, М. Крижан, Парабуцки, П. Крижан, Стефановић (Црнојловић), Моровић, Радонић (Јеремић), Сиђи.

Лидер из Мола није имао тежак задатак на гостовању у Мајдану. Већ у 8.минуту чувара мреже Тромеђе Игора Крстића надмудрио је Жарко Кубурић, а Петер Крижан, Бранислав Стефановић, Чаба Сиђи и Славко Моровић припомогли су да у 32.минуту Бачка има вођство од пет голова. Даниел Фехер је био најспретнији у екипи Тромеђе и  у финишу првог полувремена са два гола ублажио вођство гостију. У другом делу са још четири поготка Молци су оверили убедљиву победу.

М. Мр.

Шампион Хајдук 3:1 (2:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 50. Судија: Д. Мадарас (Мол). Стрелци: Бирто у 2. и 83. и Шили у 26. за Шампион, а Милан Хајдер у 70. минуту за Хајдук.

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичич, Кермеци (Тот), Чанади, Вираг, Милуновић, Слободан Стојичић, Мора, Шили, Малагурски (Буза), Биро.

ХАЈДУК: Лабус, Марта, Милош Хајдер, Мендебаба, Д. Радаковић, Николин, Живков, Р. Радаковић, Бањац, Милан Хајдер, М. Хорват (Оњин).

Занимљива, а на моменте и груба утакмица припала је Оромчанима. Атила Биро је у 2. минуту савладао Лабуса и био најнеугоднији за противничку одбрану. Предност је у 26. минуту удвостручио Шили, а у 70. минуту грешку Тота искористио је Милан хајдер и самњио предност, а за коначан резултат у 83. минуту Биро је лобовао голмана Хајдука.

М. Мр.

МАЈДАН: Тромеђа - Бачка (Мол) 2:9, ЧОКА: Чока - Славија (Банатско Аранђелово) 3:2, САНАД: Јадран - Тиса (Падеј) 4:6, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Потисје (Кањижа) 2:0, ЂАЛА: Граничар - Јединство (Српски Крстур) одложено, АДА: АФК - Торњош  3:1, ОРОМ: Шампион - Хајдук (Подлокањ) 3:1. Слободно је било Јединство (Мартонош).

1. Бачка        18     16     1      1      63:16        49

2. Торњош    17     13     2      2      65:24        41

3. АФК           18     11     3      4      61:26        36

4. Потисје     18     11     3      4      43:21        36

5. Хоргош      18     11     1      6      43:18        34

6. Чока          18     10     2      6      31:28        32

7. Тиса          18      9      2      7      46:35        29

8. Јадран       18     7      4      7      37:40        25