ЕП Грац: Црна Гора победила Србију

У другој утакмици Европског првенства у Групи А репрезентација Црне Горе савладала је Србију 22:21 (11:10).
rukometasi

Заслужена победа Црне Горе.

У првом делу утакмице Црна Гора заслужено води са голом разлике. Србија је поново направила превише техничких грешака (5/6), а могла је и да води, можда и убедљиво да су искористили прилике и играча више када су имали.

Црна Гора је стрпљиво у нападу и доста грубо у одбрани успела да поремети бекове Србије и приведе први део меча у своју корист.

Чак 12 изгубљених лопти имала је Србија. Одлично је одиграла скоро цео меч храбро се борила против Црногораца који су имали одличног голмана Симића.

Он се разбранио на крају меча, одбранио зицере и умногоме допринео слављу своје репрезентације.

Штета за изгубљен меч Србије, да су овако играли против Белорусије победили би са више голова предности.

Србија у последњем колу игра са Хрватском у понедељак од 20.30.

Црна Гора-Србија 22:21 11:10

ГРАЦ: Штадхала, гледалаца: 4.000, судије: Киркхолм и Мортенсен (Данска), седмерци: Црна Гора 1, Србија, искључења: Црна Гора 12 минута, Србија 8 минута.

ЦРНА ГОРА: Мијушковић, Симић, Ф. Вујовић, Гленџа, Бакић 1, Чавор 1, Лазовић, Радовић 2, Канкараш, С. Вујовић 2, Севаљевић 2, Божовић 4, Ласица 1, Анђелић, Грбовић 5, Липовина 3.

СРБИЈА: Мошић, Вујић, Сретеновић 2, Црноглавац, Ђукић 1, Пешић, Радивојевић 5, Колаковић, Н. Илић 2, Пушица, В. Илић, Николић, Кукић 6, Зеленовић 3, Марсенић 2, Цупара, Иванишевић.