РУКОМЕТАШИ ВОЈВОДИНЕ ПОРАЖЕНИ ОД ФЛЕНЗБРУГА У ЛИГИ ЕВРОПЕ: Одлука пада у Новом Саду

Рукометаши Војводине поражени су од Флензбурга са 42:30 у трећем мечу главне рунде Лиге Европе пред 5.000 навијача у Фленз арени.
РК Војводина

Новосађани су солидно почели меч и иако додатно слабљени неиграњем репрезентативца Србије Петра Ђорђића одржавали су егал са фаворизованим Немцима. Све конце у нападу Воше вукао је Словенац Грегор Оцвирк који је постигао четири од пет погодака гостију до осмог минута. Колико су ефектни у контрама домаћи су показали у тренуцима када су Новосађани правили техничке грешке након којих је следио или гол или изнуђен седмерац немачког шампиона. Након 20 минута игре било је 16:10 за Флензбург, а најзаслужнији били су Аугуст Педерсен и Ласе Мелер који су знали како да савладају расположеног Франа Лучина.

У наставку сусрета екипа Флензбурга је саиграла феноменално и са минималним бројем гршака те су на 15 минута до краја имали двоцифрену предност (33:21). Мучили су се Новосађани у реализацији, али свакако да треба похвалити младог Симу Шијана који је постигао три гола Немцима.

У другом мечу треће групе Силкеборг је као гост савладао Кадетен са 34:33 па ће тако Војводина и Кадетен 5. марта у међусобном дуелу играти за треће место у групи које води мећу 12 најбољих клубова Лиге Европе. Новосађанима ће бити потребна победа са више од четири гола разлике.

В. Гвозденовић

Флензбург - Војводина 42:30 (20:16)

ФЛЕНЗБУРГ: Фленз арена, гледалаца: 5.000. Судије: Цаферопулос и Бетман (Грчка). Седмерци: Флензбург 6 (3), Војводина 6 (5). Искључења: Флензбург, Војводина 6 минута.

ФЛЕНЗБУРГ: Питлик 1, Гола 8, Ејнарсон 4, Чертович 2, Готфридсон, Јергенсен 3, Хансен, Хорген 1, Кински 2, Педерсен 9 (2), Живковић 2, Јакобсен 1 (1), Благотиншек 2, Л. Мелер 7, Бурић (1 одбрана), К. Мелер (4 одбране).

ВОЈВОДИНА: Шијан 3, Оцвирк 12 (5), Ратковић, Миленковић 5, Сунајко, Пушица, Рађеновић 1, Пешић, Томић, Роган 3, Голубовић 3, Пуховски 3, Лучин (13 одбрана, 1 седмерац), Трнавац.

ГЛАВ­НА РУН­ДА

Гру­па 3

Флен­збург – Вој­во­ди­на 42:20

Ка­де­тен – Сил­ке­борг 33:34

1. Флен­збург               5             4             0             1             186:141             8

2. Сил­ке­борг               5             3             0             2             152:152             6

3. Ка­де­тен      5             2             0             3             147:164             4

4. Вој­во­ди­на 5             1             0             4             131:159             2