Новосадска лига: Темеринци прикочили Ковиљчане

Домаћини су изједначили почетком другог полувремена, Милан Ђанковић је издржао двојицу на леђима и приземним ударцем нациљао доњи угао, па се мрежа иза леђа Душана Шовљанског затресла после 500 минута.
М. Менићанин/ Дуел Котуљача (Шајкаш) и Јушковића и Шмита (ТСК)

ТСКШајкаш 2:2 (0:1)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 350, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Ђанковић у 50. и Џигурски у 75. за ТСК, а Алемпић у 26. и Веселиновић (из пенала) у 80. минуту за Шајкаш, жути картони: Пролић, Шмит, Пашка (ТСК), Заов, Милановић (Шајкаш).

ТСК: Војводић 7, Шмит 7, Тришић 7,5, Стричевић 7, Зоран Влаисављевић 7, Томић 6,5 (од 46. Пашка 7), Маројевић 7, Буквић 6,5 (од 76. Илија Влаисављевић - ), Пролић 7, Ђанковић 7,5, Јушковић 7 (од 60. Џигурски 7,5).

ШАЈКАШ: Шовљански 7, Гојков 6,5 (од 63. Ђаковић - ), Павков 7, Алемпић 7,5, Заов 7, Маљурић 7 (од 86. Милановић - ), Марцикић 6,5 (од 63. Станковић - ), Котуљач 7 (од 74. Живанов - ), Веселиновић 8, Николаш 7, Ковачевић 6,5 (од 74. Карас - ). Темеринци су зауставили Ковиљчане и то је искористила Татра и преузела врх. У 26. минуту слободан ударац је извео капитен гостију Стеван Веселиновић, док је највиши у скоку био штопер Александар Алемпић и Шајкаш јкје повео.

Продор запаженог Милоша Тришића, у преокрет је претворио резервиста Марко Џигурски.

Узбуђења су се ређала као на траци, лопта је погодила у руку дефанзивца Шмита, а Стеван Веселиновић је из пенала скројио реми, иако је голман Драган Војводић прочитао страну.

М. Менићанин

Славија - Петроварадин 4:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца: 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Стајић у 51, Клисара у 55, Стојичић у 75 и Богданов у 90. минуту. Жути картони: Радојковић (Петроварадин)

СЛАВИЈА: Чавић, Гајић, Јашовић, Убовић, Стајић, Јањић, Радовановић (Вучковић), Дражић (Иконић), Ферати (Стојичић), Беговић (Богданов), Глишић (Клисара).

ПЕТРОВАРАДИН: Тарабић, Момчилов (Тодоровић), Сурдучки, Сендерак, Кнежевић (Ристивојевић), Будечевић, Муратовић (Кнежић), Радојковић, Стефановић, Мудрић (Шимулија), Коска.

Домаћин је кренуо офанзивно, али су гости успешно одолевали у првом полувремену. У 24. минуту, прву прилику је имао Ферати,  када је снажно шутирао, али је голман Петроварадина Тарабић био сигуран. Пред сам крај првог полувремена, Славија је могла до вођства, када је Јанић погодио стативу.

У другом полувремену Салајчани су били бољи. У 51. минуту после корнера, Стајић је погодио мрежу главом. Само четири минута касније, после сјајног продора Радовановића, Клисара је повећао резултат.  У 75. минуту, Стојичић се уписао у листу стрелаца, са ивице шеснаестерца савладао је Тарабића. Тачку на ову утакмицу ставио је Богданов у 90. минуту, он је после лепе акције са десетак метара поставио коначан резултат.

А. Михајловић

Фрушкогорац Фрушкогорски партизан 5:2 (4:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца: 100. Судија: Кресић (Тител). Стрелци: Јевтић у 1. и 38. Девић (аутогол) у 10. Н. Сапунџић у 43. и В. Сапунџић у 90. за Фрушкогорац, а Девић у 61. и Сладојевић у 67. минуту за Фрушкогорски партизан.

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић, Бранковић, Крповић, Бубњевић, Кукурузовић, Петровић, Јевтић, Пекановић, Н. Сапунџић (В. Сапунџић), Богданов, Бакош.

ФРУШКОГОРСКИ  ПАРТИЗАН: Георгијевић, Д. Девић, Антонић, Грубишић, Бјелић, В. Девић, Николић, Ј. Девић, Сладојевић, Тешановић, Јурковић.

Домаћин је кренуо офанзивно и већ у првом минуту  после грешке одбране гостију, дошао је до вођства голом Јевтића. Само три минута касније, Јевтић је опет могао да се упише још једном у листу стрелаца. .

У 10. минуту после шансе Фрушкогорца, у жељи да отклони опасност, Д. Девић је несрпретно  постигао аутогол и повећао предност домаћина. У 32. минуту, Фрушкогорац је могао до поготка, када је Бранковић са 18 метара погодио пречку. Само минут касније, Сладојевић је са 25 метара, искоса погодио оквир гола. У 38. минуту, Јевтић је изашао један на један са Георгијевићем и успео да га савлада. Још један гол су домаћи постигли до краја првог полувремена, када је после снажног шута, Н. Сапунџић био стрелац.

У другом полувремену, Буковчани су пробали да се врате у утакмицу када је Девић у 61. минуту, после лепе акције, постигао погодак. Само шест минута касније, гости су затресли мрежу још једном, када је после шута Слађоевића, Боројевић био немоћан. Али, све дилеме је решио В. Сапунџић, који је ушао са клупе и постигао погодак у последњем минуту.

ЖСК - Омладинац 2:1 (2:0)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 100. Судија: Каплијев (Нови Сад). Стрелци: Лазендић у 2. Малић у 22. за ЖСК. а Жежељ у 85. минуту за Омладинац. Жути картони: Бороја (ЖСК), Ан. Хернаус (Омладинац).

ЖСК: Калајџић (Смољан 7), Марков 7, Бороја 7 (Попов), Малић 8, Џамбас 7, Ушћумлић 7, Лазендић 7 (Кронић), Димић 8, Нинковић 7, Ђурђић 7, Зељко 7.

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић 6, Ал. Хернаус 6 (Ђукановић), Јарић 6 (Радосављевић 6), Пецељ 7, Вујичић 6, Зељковић 6, Суботић 6, Ан. Хернаус 6, Жежељ 7, Стојановић 6, Дубачки 6 (Јокић).

Деби на клупи Жабаљаца Раденка Шаровића, који је заменио Лабуда Пејовића, био је успешан, ЖСК је остварио победу над солидним саставом из Степановићева.

Гол Милана Лазендића на самом почетку у многоме је одредио ток ове утакмице у којој је домаћин контролисао игру, да би убрзо Стефан Малић дуплирао предност. Гости су озбиљно припретили тек у самој завршници и то после гола Лазара Жежеља, али времена за нешто више није било.

П. Бундало

Јединство - Футог 6:0 (3:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 150. Судија Кукуда (Петроварадин). Стрелци: Ђурђевић у 11, Боројевић у 38, М. Тепић у 44, Бубњевић у 48, Вечански у 54 и Ј. Ђукић у 74. минуту. Жути картони: Ђурђевић (Јединство) и Стевановски и Карановић (Футог)

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић, Зорић, Боројевић (Ј. Ђукић), Вечански (С. Ђукић), Ковачевић (Ђорђевић), Р. Тепић, Ђурђевић (Јелић), Малиновић, Бубњевић, М. Тепић, Крстић.

ФУТОГ: Црепуља, Мир. Бероња, Милаковић (Гери), Стевановски, Меселџија, Чепић, Вуковић, Мих. Бероња, Мило. Латиновић, Милк. Латиновић, Карановић.

Госпођинчани су забележили прву и веома важну победу. Одлично су одиграли сви играчи Јединства и тренер Лолић коначно може бити задовољан.

Силовито су кренули Госпођинчани под императивом победе и већ у првом полувремену стекли предност од три гола у настваку су домаћи постигли још толико и забележили убедљиву победу у фер и коректној игри обе екипе. Играч меча је био млађани Марко Вечански који је поред постигнутог гола имао и пар асистенција и одличних продора.

Б. Страживук

Резултати:

Бачка 1923 - Југовић 0:1, ЖСК - Омладинац 2:1, Црвена звезда - Татра 0:2, Славија - Петроварадин 4:0, ТСК - Шајкаш 2:2, Динамо - Борац 2:0, Фрушкогорац - Фрушкогорски партизан 5:2, Јединство - Футог 6:0.