Општинска лига Шид: Голман напао судију

​​​​​​​Синђелић - ОФК Бингула 3:2 (1:2) (прекинуто у 77. минуту)

ГИБАРАЦ: Игралиште Синђелића, гледалаца 80, судија  Марчок (Ердевик). Стрелци: Марчетић у 18, 52. и 77. за Синђелић, а Д. Видовић у 11. и Микић у 22. минуту за ОФК Бингулу. Жути картони: Томашевић (Синђеллић), Пајић, Микић, Крамар (ОФК Бингула). Црвени картон: Волић (ОФК Бингула).

СИНЂЕЛИЋ: Томашевић 7, В. Милетић 7, Савић 7, Вудрак 7, Тодоровић 7, Дреновац 7, Шарац 7, Мраовић 7, Марчетић 9, Шпановић 7 (Угљешић), Саџак 7 (Цвијановић).

ОФК БИНГУЛА: Волић 7, Пајић 7, Шућак 7, Џевер 7, Б. Видовић 7, Ситаревић 7, Микић 7, Фаркаш 7,  Крамар 7, Д. Видовић 7, Б. Радичевић 7.

У 77. минуту гости незадовољни суђењем, опколи су главног судију. Голман гостију Волић одгирнуо је судију рукама добио је за то црвени картон и меч је прекинут.

В. Милетић

Једнота - Напредак 4:0 (0:0)

ШИД: Игралиште 12.април, гледалаца 80, судија Кончар (Ердевик). Стрелци: Ђорђевић у 51, 52. и 60. и Јанковић у 90. минуту. Жути картон: Новаковић (Напредак).

ЈЕДНОТА: Стојадиновић 7, Смајић 7, Ђурђевић 7, С. Јовановић 7, Трлајић 7, Петровић 7, Шолаја 7, Колашнај 8 (Станкић), Ђорђевић 8 (В. Јанковић), Милутиновић 7 (Шумаруна), Јанковић 7 (Радоњић).

НАПРЕДАК: Јастребић 5, В. Петровић 7, П. Петровић 7, Гавриловић 7, Панић 6, Чавић 6 (Веиновић), Н. Петровић 7, Брекић 6, А. Младеновић 6, Савић 7, Б. Новаковић 7.

Гледаоци су могли да виде добру допадљиву и борбену игру домаћина свих 90. минута. Али, тек у наставку Ђорђевић и Јанковић су подесили нишанске спаве за убедљиву и заслужену победу. Ђорђевић је први гол постигао с 16 метара, други са око 30, а трећи после изванредног центаршута. Јанковић је био стрелац са седам метара. Послао је лопту под саму пречку.

Е. Хрчек

ОФК Бачинци - Граничар (Ј) 1:0 (0:0)

БАЧИНЦИ: Стадион ОФК Бачинаца, гледалаца 100, судија Аврамовић (Моловин).Стрелац: Џуња у 88. минуту. Жути картон: Г. Тимарац (Граничар).

ОФК БАЧИНЦИ: Барјактаревић 7 (Јовановић), Милинковић 7, Тубић 7, Кончар 7, Џуња 8, Радивојшић 7, Поповић 7, Огњановић 7, Ален Софтић 7 (Цетић), Марковић 7 (Никола Перишић), Илић 7 (Небојша Перишић).

ГРАНИЧАР: Богдан Цвијановић 7, Гојић 7, С. Ђурић 7, Д. Јовић 7, Грозданић 7, И. Ђурић 6, Рикић 7, Мијановић 7, Стојановић 7, Јанковић 7, Г. Тимарац 7, Миловановић 6.

Бачинчани, су, играли онолико колико им је било потребно за рутинску победу. Једини гол постигао је Бранислав Џуња. Избијену лопту, после корнера, прихватио је на 35 метара и волеј ударцем је послао у саме рашље.

З. Лазаров

Борац (И) - Сремац 1:9 (0:6)

ИЛИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 53, судија Тадић (Сот). Стрелци: Шаркановић у 85. за Борац, а Миличић у 10, Мијатовић у 20. и 23. и 70, Марчетић у 26. и 68, Арежина у 29, Леваја у 45. и Ненадовић у 52. минуту за Сремац.

БОРАЦ:  Опачић, И. Филиповић, Николић, Д. Филиповић, Пејић, Стојшић, Шаркановић, Медић, Панић (Симић), Тривић, М. Ђурић.

СРЕМАЦ: Козељац (Угреновић), Чалић, Остојић, Миличић, Вранов, Арежина (Ненадовић), Ерор, Мијатовић, Влаисављевић, Марчетић (Парента), Леваја (Д. Видовић).

Домаћинии су све покушавали да приме што мање голова. Имали су и  две прилике код резултата 2:0 за Сремац, али су их прокоцкали. У наставку утакмице, гостима се још седам пута посрећило. Стрелац за домаће био је Шаркановић.

Д. Стојшић

Ердевик - Јединство (М) 0:0

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија Гавриловић (Шид). Жути картони: Нишевић, Шибалић, Малић (Јединство).

ЕРДЕВИК: Бојанић 7, Бабић 7, Герик 7 (Вукадиновић), Цвијановић 7, Јелчић 7, Штрбац 7, Пап 6, Масликоса 7, Анђелић 7, Ненадовић 6, Цветковић 7.

ЈЕДИНСТВО: Лукић 8, Пејић 7, Ивковић 7, Нишевић 7, Малић 7, Адамец 8, Алимпијевић 7, Шибалић 7,  Н. Јањатовић 7, Харвличак 7 (Иванковић), Ранкић 7.

Домаћини су били сигурни у своју победу. Били су и много бољи ривал и у потпуноти су надиграли госте из Моровића. Само, нису имали спортске среће. Имали су четири чиста зицера, а у 58. минуту Пап није искористио ни пенал. Голман Лукић је одбранио шут.

М. Станивуковић

Омладинац (Б) - Јединство (Љ) 1:2 (0:0)

БАТРОВЦИ: Игралиште Омладинца, гледалаца 50, судија Миладиновић (Шид).Стрелци: Лазић у 65. за Омладинац, а Ганић у 55. и Чалић у 85. минуту за Јединстзво. Жути картони: Лазић (Омладинац), Мрђановић (Јединство).

ОМЛАДИНАЦ: Павловић, Лазић (Веиновић), Кулачин, Смајић, Ж. Малешевоић, Манојловић, Гачић, Симић, Фаркаш (Дујаковић), Котарлић, Папуга.

ЈЕДИНСТВО: Мркоњић, Мрђановић, Пунош, Тележар, Рамић, Д. Руман, Ж. Сремчић, Чалић, П. Сремчић, Ганић , Ширадовић.

Ривали су играли допадљив фудбал. Гости су повели у другом полувремену. Домаћини су изједначили преко Лазића и то је све било од домаћина. У финишу меча Чалић је искористо, смушеност у домаћој одбрани.

Г. Павловић

ШИД: Једнота - Напредак 4:0, ЕРДЕВИК: Ердевик - Јединство (М) 0:0, БАТРОВЦИ: Омладинац - Јединство (Љ) 1:2, ИЛИНЦИ: Борац - Сремац 1:9, БАЧИНЦИ: ОФК Бачинци - Граничатр (Ј) 1:0, ГИБАРАЦ: Синђелић - ОФК Бингула 3:2 (прекинуто у 77. минути).

1. Једнота           9      8      1      0      39:7  25

2. Сремац           9      7      1      1      41:13        22

3. Ердевик          9      5      3      1      20:7  18

4. Једин. (Љ)     9      4      3      2      13:17        15

5. ОФК Бачинци 9      4      1      4      19:17        13

6. ОФК Бингула  9      4      1      4      14:21        13

7. Синђелић       9      3      2      4      23:20        11

8. Граничар (Ј)   9      3      2      4      15:15        11