СРЕМСКА ЛИГА Хајдук (В) - Доњи Срем 2:2 (0:1)

Била је то добра првенствена утакмица уз веома слабо суђење. Гости из Пећинаца били бољи у току целог првог полувремена када су и повели.
fudbalska lopta

ВИШЊИЋЕВО: Игралиште Хајдука, гледалаца 250, судија Инђић (Инђија). Стрелци: Ветеха у 57.  и 84.  за Хајдук, а Љубојевић у 33.  и Н.  Митровић у 85.  минуту за Доњи Срем.  Жути картони: Ковачевић, Ветеха (Хајдук), Марковић (Доњи Срем).  Црвени картони: Арбић, Перић (Хајдук), Весић (Доњи Срем).

ХАЈДУК: Митровић 7, Ковачевић 7 (Ђорђевић 7), Арбић 7, Личанин 7, Грбатинић 7, Ветеха 8, Њежић 7, Станковић 7, Перић 7, Марјановић 7 (Дамјановић 7), Грујичић 7.

ДОЊИ СРЕМ:  Јелача 8, С.  Радосављевић 7, Д.  Радосављевић 7 (Дугоњић), Перишић 7, Љубојевић 7, Весић 7, Пузић 7, Максимовић 7 (Н.  Митровић 7), Новић 7, Радивојевић 7, Марковић 7.

Била је то добра првенствена утакмица уз веома слабо суђење. Гости из Пећинаца били бољи у току целог првог полувремена када су и повели. У наставку утакмице, гости су потпуно стали, а домаћини кренули много ангажованије. И плод такве игре је преокрет.  Ветеха је два пута матирао изврсног голмана гостију Јелачу. Једну кикс грешку одбране домаћих, када нису избили лопту на време, казнио је Н.  Митровић за поравнање резултата.

С.  Томашевић

Напредак (П) - Доњи Петровци 1:0 (1:0)

ПОПИНЦИ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија  Билић (Моровић). Стрелац: Јанковић у 16.  минуту (из пенала).

НАПРЕДАК: Грковић, С.  М.  Јовановић, Ђилас, Кљајић (Марјановић), М.  Мајсторовић, Савковић, Сремац, Јанковић, Врачев, Чалић, М.  Ж.  Јовановић (Тица).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Станисављевић, Путица, Диклић (Кукић), Ружичић, Стојановић, Пољак, Тодоровић, Драганић, Васиљевић, Опарушић, Травица.

У Попинцима је одиграна права првенствена утакмица.  После грешке гостујуће одбране домаћини су ни криви ни дужни повели са пенала.  И то је било све од њих. У наставку утакмице гости су покушавали да макар изједначе, али, све је на крају остало на покушајима.  Бодови су припали играчима Напретка.

Љ.  Опачић

Борац (М) - Борац (К) 3:2 (2:2)

МАРТИНЦИ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија Николина Дивљак (Сремска Митро-

вица).  Стрелци: Џакић у 4.  (из пенала), М.  Вулетић у 38.  и Ковачевић у 65.  за домаће, а В.  Матић у 22.  (из пенала) и 34.  минуту за госте.

БОРАЦ (М): Јандрић 8 (Јовановић), Т.  Вулетић 7, Тодоровић 7, Марицки  (Матић 7), Лазић 7, Ковачевић 7, М.  Вулетић 7, Дамјановић 7 (Аyић 7), Бакајлић 7, Шарчевић 7, Yакић 7.

БОРАЦ (К): М.  Илић 8, Аћимовић 7, Б.  Самарyић 7, Милутиновић 7, Вукосављевић 7, В.  Матић 7, Д.  Матић 7, Мирковћ 7, Нинковић 7, Стојковић 7, Кулачин 7.

Мартичани су играли одлично у току целе утакмице. Имали су неколико лепих шанси из игре да и раније пре 65. минута обезбеде победу, када је зицер шансу Ковачевић претворио у победоносни гол.  На почетку утакмице гледаоци су видели два пенала . Први за вођство домаћина када је скривио Б.  Самарyић, и за изједначење гостију, када је скривио млади Марицки.  До краја полувремена гледаоци су могли да виде и два изванредна гола, оба с 25 метара. Први када је В.  Матић довео госте у вођство, и други када је М.   Вулетић изједначио резултат.

З.  Крстић

Рудар - Раднички (Ш) 1:2 (0:1)

ВРДНИК: Игралиште Рудара, гледалаца 100, судија Тошић (Стара Пазова). Стрелци: Пожарев у 89.  за Рудар, а Старовлах у 10.  и Теофиловић у 80.  минуту за Раднички.  Жути картони: Марковић (Рудар), Аперлић, Теофиловић (Раднички). Црвени картон: Грујић (Рудар).

РУДАР: Савић 7, Дејић 6, Нинковић 6 (Лужајић), Грујић 6, Манојловић 6, Јовановић 6, Новаковић 6, Стојчић 6, Марковић 6, Пожарев 7, Достанић 6.

РАДНИЧКИ: Алексић 7, Аперлић 7, Дрча 7 (Васић), Стојшић 7, Шуша 7, Дерајић 7, Теофиловић 7 (Болић),  Матић 7, Суботић 7 (Мијатовић), Перовић 7, Старовлах 7.

У доста лепом и занимљивом мечу гости су славили голом разлике.  После вођства Шиђана, домаћини су промашили чак три зицера.  У другом полувремену скоро равноправна борба.  И тек када је искључен Грујић у 65.  минуту гости бројчано јачи постигли и други гол.  Али, домаћини се ни тада нису предали.  И успели су да смање резултат.  После изванредне акције Пожарев је шутем са десетак метара из полу окрета погодио мрежу.

И.  Сретић

ПСК Путинци - Партизан 0:2 (0:0)

ПУТИНЦИ: Игралиште крај Кудељаре, гледалаца 120, судија Љубинковић (Рума). Стрелци: Трумић у 77.  и М.  Радовић у 85.  минуту.  Жути картони: Јуришић (ПСК Путинци),  Млађеновић, Трумић, Јовановић (Партизан).

ПСК ПУТИНЦИ: Милошевић 6, Јовановић 6, Инђић 6, Кекић 6, Вуковић 6, Јуришић 6, Стјепановић 6,  Бераковић 6, Ћук 6, Крњајић 6 (Ољача 6), Дукић 6.

ПАРТИЗАН: Стајчић 8, Ђуровић 7, Петковић 7, Трумић 7, Н.  Вулетић 7, Јовановић 7, Пајић 7, В.  Петровић 7, Матијевић 7, М.  Радовић 7 (Денић 7), Млађеновић 7.

После равноправног првог полувремена, у наставку, уз помоћ судије гости су диошли до бодова.

Ч.  Јовичић

ЛСК - Железничар 2:2 (1:1)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 100, судија Грозданић (Огар). Стрелци: Малиновић у 28.  и 72.  за ЛСК, Убовић у 25.  и Босанчић у 72.  минуту (аутогол) за Железничар. Жути картони: Пашић, Рашић, Обрадовић (Железничар).

ЛСК: Овшек 7, Н.  Драгишић 7, Бараћ 7, Савић 7, Лађевац 7, Босанчић 7, Милићевић 8, Дронић 7, Чикара 7 (Рибић), Малиновић 8 (Требовац), Шћурк 7.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић 7, Ракар 7, Убовић 7, Кривокућа 7, Тркуља 7, Обрадовић 7, Рашић 7,  Цураковић 7 (Лончар 7), Дубајић 7, Пашић 7, Димитријевић 7.

Била је то мирна, али борбена и жива утакмица, у којој су Лаћарци били ближе победи. Али, неспретни старт на лопту Босанчића, када је лопту спровео у своју мрежу, донео је бод гостима из Инђије.

М.  Плавшић

Будућност - Митрос 3:0 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 250, судија Дујић (Сремска Митровица). Стрелци: Станић у 16.  и 90.  и Симовљевић у 89.  минуту.  Жути картони: Јефтић, Јошић, Петровић, Ђорђић, Јесретић (Будућност), Грбић, Боровац, Симић, Панић (Митрос).

БУДУЋНОСТ: Јокић 8, Јесретић 8 (Ђорђић 7), Грујић 7, Радосављевић 8, Јефтић 8, Јошић 7, Симовљевић 8, Јанковић 7 (Симеуновић 7), Станић 9, Добо 7 (Михаиловић 8).

МИТРОС: Дудић 8, С.  Симјановски 6, Симић 6, Панић 6 (Вукотић 6), Трубић 6, Боровац 6, Малиновић 6, С.  Николић 7, Шарић 7, Грбић 6, Цвијановић 6 (Н.  Николић 6).

Тек у самом финишу домаћини дошли до убедљиве победе. Најбољи појединац сусрета био је Дарко Станић. Започео је утакмицу са голом, и завршио на исти начин, те је свом тиму донео сигурну победу.

М.  Симић

Хајдук (Б) - Љуково 2:1 (1:0)

БЕШКА: Стадион Хајдука, гледалаца 150, судија Шљепица (Нова Пазова). Стрелци: Мутић у 35.  (из пенала) и Караћ у 85.  за Хајдук,  а Вишњић у 59.  минуту за Љуково.  Жути картони: Мутић (Хајдук), Дубајић, Тркуља, Стевић (Љуково).

ХАЈДУК: Опарница 9, Бркић 8, Поповић 8, Милић 8 (Лагунџић), Милосављевић 8, С.  Ковачевић 8, Бјељац 8 (Чавић), Мутић 8, Н.  Ковачевић 8, Караћ 9, Крстић 8 (Терзић).

ЉУКОВО: Благојевић 7 (Тркуља), Стевић 7, Дубајић 6, Георгијев 6, Макарић 6, Арсић 6, Вишњић 7,  Рајић 6 (Тривковић), Мачак 7, Лукач 6 (Крунић), Булат 6.

Играчи Љукова, као фаворити у овом мечу, нису освојили  планиране бодове, иако су били бољи ривал у првих 20. минута када су имали две зицер шансе, уз то је Арсић лоптом уздрмао стативу. После тога Бешчани су били бољи и плод такве игре је  вођство Хајдука из оправдано досуђеног пенала. Караћ је био у прилици да постигне гол, али је срушен надомак гостујућег гола.

У другом полувремену, прво Рајић није искористио пенал, али  само минут касније Вишњић је искористио смушеност у домаћој одбрани да поравна резултат. Од тог тренутка све је у знаку домаћина. Стално су нападали .  Најбољи  појединац домаћих Караћ изврсно је шутира у 85.  минуту и лопта је завршила иза леђа Благојевића.

М.  Батало

ВРДНИК: Рудар - Раднички (Ш) 1:2, БЕШКА: Хајдук - Љуково 2:1, ПУТИНЦИ: ПСК Путинци - Партизан 0:2, ВИШЊИЋЕВО: Хајдук - Доњи Срем 2:2, ПОПИНЦИ: Напредак - Доњи Петровци 1:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Железничар 2:2, МАРТИНЦИ: Борац - Борац (К) 3:2, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност -Митрос 3:0.

1. Доњи Срем            11     6      3      2      18:8          21

2. Будућност              11    5      5      1      23:13          20

3. Раднички (Ш)        11     6      2      3      17:10          20

4. Љуково                  11    6      1      4      22:19          19

5. Партизан               11    5      1      5      19:10          16

6. Рудар                    11   4      4      3      13:15          16

7. Д. Петровци         11    4      3      4      16:14          15

8. Железничар         11    4      3      4      16:18          15