ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Јединство (НБ) – Кикинда  3:2 (1:0)

Сусрет старих спортских пријатеља личио је на мали фудбалски циркус, захваљујући гостујућим фудбалерима, који уместо да играју фудбал, непрестано су приговарали младом судији Марку Попову и направили представу која не доликује фудбалерима клуба светлих традиција.
Ekipa Jedinstva iz Novog Bečeja Foto: privatna arhiva

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 100. Судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Лалић у 12. и 68. Малеш у 62. (из једанаестерца) за Јединство, а Д. Вукобрат у 48. и  Кресоје у 90. минуту за Кикинду. Жути картони: Матић, Врањеш, Ћулум (Јединство), Вукобрат, Црномарковић, Вокић, Кресоје (Кикинда). Црвени картони: Красин, Рељић (Кикинда).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Баркоци 7, Њагрин 7, Лалић 8 (Јосовић -), Малеш 7, Н. Пецарски 7, Докман 6 (Матић -), Дрљача 8, С. Станковић 6 (Месарошки -) Врањеш 6, Ћулум 7, Видић 6

КИКИНДА 1909: Хајровић 6, Кнежевић 7, Илић 6, Кресоје 6, Красин 6, Рељић 6, Вокић 7, Детари 6 (Утржан 6), Лаништанин 6, Д. Вукобрат 7, Црномарковић 6 (Блажић 6)

Домаћи су повели вратоломијом Исе Лалића, који је направио прави дар мар пред голом гостију и потом рутински затресао мрежу. У наставку су гости лепим голом Данила Вукобрата изједначили и успоставили теренску равнотежу. У 62. минуту у казненом простору Кикинђана оборен је Врањеш, а Попов показао на једанаестерац. То је био сигнал на жестоке протесте готово свих гостујућих фудбалера, па је прекид трајао неколико минута. Епилог црвени картон за Милана Рељића. Малеш је потом био сигуран реализатор казненог ударца, а пет минута касније Иса Лалић је својим другим голом запечатио судбину гостима.

У последњем минуту спретни Стефан Кресоје, ублажио је пораз, али није било времена за преокрет.

Ст. Давидовић

Крајина - Црвена звезда 3:3 (2:1)

КРАЈИШНИК: Игралиште Крајине, гледалаца око 200, судија: Домазетоски (Панчево), стрелци: Вучковић у 10. и 45. Јухас у 67. за Крајину, а Раденковић у 44. Рибић у 56. и 85. минуту за Црвену звезду.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 6, Косановић 7, Ковачевић 7, Јухас 8, Вучковић 7, Богић 7 (Мирчетић 7), М. Иванчевић 7 (Ференци 7), Алексић 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (ВС): Ћирковић 7, Томин 7, Лончарски 7, Бојанић 7, Станојевић 7, Вукоје 8, Ђорђевић 7, Раденковић 8, Кубуровић 7, Јефтинић 7, Рибић 8.

Мрежу гостујућег голмана Ћирковића својим првим поготком начео је Вучковић, а у истеку полувремена гости су преко Раденковића поравнали. И док је судија овог сусрета гледао на часовник Вучковић је постигао и други погодак, па су тако домаћини на одмор отишли са вођством.

Није трајала дуго радост због вођства када је у наставку игре Рибић успео да својим првим поготком да изједначи. И опет су Крајишници преко Јухаса дошли до вођства, али га нису успели задржати. Неколико минута пре краја сусрета Рибић је успео да поново поравна и тако је велики бод отишао за Војводу Степу.

М. С.

Слога (П) - Борац (С) 1:0 (0:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија: Јоцић (Книћанин), стрелац: Спремо у 50. минуту.

СЛОГА: Доновић 7, Прица 7 (Когура 7), Ангеловски 7, Недимовић 7, Цветићанин 7, Лазаревић 7 (Спремо 8), Црногорац 8, Вукомановић 7, Зоретић 7, Савков 7, Стефановски 7, Олђа 7.

БОРАЦ: Николовски 8, Јовић 7, Јоковић 6 (Јанковић), Ђурђевић 6 (Зарић 7), Текијашки 7, Ћирковић 7, Вуковић 6, Бајић 7, Ћурковић 7, Станојевић 8, Николајев 7.

Домаћи су укњижили планирану победу, али су до ње дошли тешко. Кривац је гостујући голман Николовски који је у првом делу игре сјајним одбранама успео да сачува своју мрежу.

Гол вредан три бода постигао је резервиста Милан Спремо у 50. минуту јаким шутем преварио је голмана гостију и тако омогућио велику радост својим суиграчима.

М. С.

Слобода - Раднички (С) 4:2 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 200, судија: Тадић (Панчево), стрелци: Ратко у 56. Д. Рељић у 64. С. Ћулибрк у 70. и 76. за Слободу, а Унгуран у 80. Б. Росић у 86. минуту за Раднички.

СЛОБОДА: Јованић 7, Ратко 7, Штеванов 7, ЈОвандић 7, С. Ћулибрк 8, Галић 7, Цвијановић 7, Д. Рељић 8, Богојевић 7, Шанта 7, Ма. Зечевић 7.

РАДНИЧКИ: Сучу 6, Марков 6, Дробњак 6, Хунгур 7, Ковачевић 6, Б. Росић 7, Пурић 6, Чонтош 7, К. Кондан 6, Дубљевић 6, Г. Кондан 6.

Док су стрелци оба тима били успавани у првих 45. минута свој посао у овом сусрету одрадили су у другом делу игре када је постигнуто шест голова од чега је четири пута лопту из своје мреже вадио гостујући голман Сучу.

У 56. минуту Рато је успео да из лепе прилике доведе своју екипу у вођство.  У 64. минуту Дејан Рељић повећао је предност,  да би на сцену ступио искусни Славко Ћулибрк и својим првим од укупно два гола донео предност од три гола , да би пет минута касније постигао нови погодак.  Гости из Сутјеске искористили у финишу са ва поготка ублажили пораз.

М. С.

Младост (О) – Пролетер (БК) 2:0 (1:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 150. Судија: Богдановић (Зрењанин ). Стрелци: Лазиница у 15. Симоновић у 49. минуту ( из пенала).

МЛАДОСТ: Топић 7, Додић 7, Симоновић 7,5, Лазиница 8, Граовац 7, Целин 7, Петровић 7, Пештерац 7,5, Савков 7 (Сакић 7),  Јавор 7 (Гиговић 7), Јуриша 7,5.

ПРОЛЕТЕР: Тодоровић 7,5, Војновић 7, Миковић 7, Караклић 7, Бобић 6,5 (Гетејанац 6,5), Тимић 7,5, Николић 7, Томић 7, Ивановић  6,5 (Грбић 6,5), Алексић 7, Ракић 7.

Домаћи фудбалери од првог минута имали су више од игре и после брзе акције пред голом гостију Лазиница је постигао водећи гол. После одмора фудбалери тренера Душана Ђокића наставили су истом ритму и после прекршаја на Јуришом досуђен је пенал. Сигуран са беле тачке био је  Симоновић. До краја меча домаћи играчи сигурном игром чували су предност.

Б. Стојковски

Банат (Ч) - Будућност (СЦ) 2:0 (0:0)

ЧЕНТА: Игралиште Баната, гледалаца око 200, судија: Домезатовски (Панчево), стрелци: С. Ракетић у 53. Максимовић у 85. минуту.

БАНАТ: Савков, И. Ракетић 7, С. Ракетић 8, Ђукић 8, Милић 7, Ескић 7, Бајкин 7 (Максимовић 8), Добрић 8, Дивљачанин 8 (Ковач), Јовановић 7 (Марковић), Крстић 8.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 7, Н. Ковачевић 7, Ђукановић 7, Татић 7, Перин 6 (Лукин), М. Ковачевић 6, Јовандић 7, Салма 6 (Аранитовић), Прпа 6, Манојловић 6.

Банат је остварио четврту победу ове јесени. Оба поготка постигнута су у другом делу игре. Прво је голмана гостију Марића савладао С. Ракетић а у финишу сусрета победу је оверио резервиста Максимовић.

М. С.

Јединство (БК) - Нафтагас 3:3 (1:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баyо”, гледалаца око 600, судија: Бунyић (Панчев), стрелци: Вукоје у 44. и 49. Радишић у 70. за Јединство, а Красић у 24. Бакош у 79. и 84. минуту за Нафтагас:

ЈЕДИНСТВО: Ђурић 7, Дапчевић 7, Грбан 7, Бјелица 7, Ковачевић 7, Радишић 8, Зекановић 7, Кораћ 7 (Лојпур), Јаворина 7 (Живанов 7), Вукоје 9 (Бабић), Ановић 7.

НАФТАГАС:  Баћан 7, Петров 7, Штрбац 7, Барањи 7, Кондић 7, Попов 7, Дабић 7, Барош 9, Панић 7 (Голијанин 7), Самарyић 7, Красић 8 (Јанков), Стеванов 7.  Повели су гости у 24. минуту лепим голом Красића, а потом је минут пре одласка на одмор својим првим голом Марко Вукоје поравнао резултат. Само што је почело друго полувреме исти играч је још једном савладао гостујућег голмана Баћана -На 3:1 повећао је Горан Радишић и сви су очекивали да ће домаћин рутински доћи до победе, међутим, да се то не оствари потрудио се искусни Роберт Бакош са два ефектна поготка. У 79. минуту савладао је голмана Ђурића,  а потом шест минута пре краја обрадовао је своје навијаче и изједначио резултат. Настојања домаћина да остваре победу, остала су без резултата.

Дерби је оправдао сва очекивања.

М. С.

Крајина - Црвена звезда (ВС) 3:3, Јединство (НБ) - Кикинда 3:2, Јединство (БК) - Нафтагас 3:3, Слога - Борац (Ст) 1:0, Бегеј - ЖАК 1:3, Младост (О) - Пролетер (БК) 2:0, Банат (Ч) - Будућност 2:0, Слобода - Раднички (С) 4:2.

1. Слобода                11     8      2      1      31:11      26

2. Нафтагас              11     7      3      1      27:11       24

3. Јединс. (БК)         11     7      3      1      21:10       24

4. Младост (О)         11     6      3      2      24:13      21

5. Кикинда               11     6      0      5      27:15      18

6. Пролетер (БК)      11     5      2      4      16:16     17

7. Једин. (НБ)          11     5      1      5      20:20     16

8. Слога                   11    5      1      5      18:20      16