Војвођанска лига–исток: Великоселци коло воде

​​​​​​​Козара - Будућност (СЦ) 2:0 (1:0)
fudbalska lopta

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалца 200, судија: Милосављевић (Ковин), стрелци: Д. Кнежевић у 2. и Рељић у 83. минуту. Жути картони: Петровић, Рељић (Козара), Топић, Ј. Ковачевић (Будућност). Црвени картони: Н. Џаковић (Козара), Јовандић (Будућност).

КОЗАРА: Атлагић, И. Кнежевић 8, М. Бунић 7, Рељић 8, Б. Бунић 7, Чекић 7 (Милетић 7), Зељковић 7 (Мисић 7), Петровић 7 (Момчилов 7), Д. Кнежевић 8, Чуданов 7, Н. Џаковић 7.

БУДУЋНОСТ: Медић 6, Н. Ковачевић 6, Топић 6, Иванчевић 6, Аранитовић 6, Видић 7, Козић 7, Јовандић 6, Кораћ 7, Бобић 6, Стојчић 6.

На дан када су славили седам деценија од свог оснивања фудбалери великоселске Козаре остварили су и седму узастопну победу овог пролећа и први пут ове такмичарске сезоне избили на чело табеле.

Још навијачи нису ни заузели своја места у гледалишту било је 1:0 за домаћина. Набачену лошту лоше је проценио голман Душан Медић, она му је прошла кроз руке, притрчао је Давид Кнежевић и изблизине погодио мрежу.

А у наставку игре Великоселци су били надмоћнији. У 83. минуту Иван Кнежевић набацио лопту у казнени простор Црњана, натрчао је Дејан Рељић и рутински погодио циљ.

М. Секулић

ЖАК - Младост (О) 2:2 (1:1)

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца око 300, судија: Д. Петровић (Вршац), стрелци: Киурски у 16. и В. Китановић у 93. за ЖАК, а Јуриша у 24. и 65. минуту за Младост. Жути картони: Д. Фућак, Китановић, Ратко (ЖАК), а Каранфиловски, Спасић, Антић, Глигорић (Младост).

ЖАК: Хајровић 7, Фејеш 7, Кочиш 7, Киурски 7, Цвијан 6 (Буцало 7), Лазић 6, Латиновић 6, Ратко 7, И. Фућак 7, В. Китановић 7, Д. Фућак 6 (Месарош 7).

МЛАДОСТ: Лаковић 7, Николић 7, Кочић , Антић 7 (В. Лукић), Павловић 7, Спахић 7 (Глигорић 7), Јаковљевић 7, Јуриша 8, Пештерац 7, Каранфиловски 7, Л. Лукић 7, Петровић 7.

Домаћин је повео у 16. минуту лепим поготком Александра Киурског који је са 16 метара погодио мрежу. Гости из Омољице нису се предавали, играли су борбено и отворено и то им се показало корисним, јер је Славен Јуриша у 24. минуту изједначио резултат.

У наставку игре оба тима желели су да стигну до целог плена, стварали су прилике. Вредно је истаћи да су у 62. минуту гости погодили пречку, а само три минута касније заспала је одбрана „железничара” и Јуриша је постигао свој други погодак. И, када се очекивало да ће гости понети цео плен, у трећем минуту надокнаде са средине терена Игор Фућак извео је слободан ударац, набацио лопту у казнени простор Младости где је био искусни Владимир Китановић и изблиза погодио мрежу.

М. Секулић

Јединство (БК) - Раднички (К) 4:2 (1:1)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Стадион „Ђуро Будимир Баyо”, гледалаца 200, судија: Богичевић (Зрењанин), стрелци: Д. Ковачевић у 36. и 60. Живанов у 46. и 62. за Јединство, а Бицуљевић у 23. и Милановић у 65. минуту за Раднички. Жути картони: Ковачевић, Дапчевић, Грбан. В. Бабић (Јединство), Делиблаћан, Дивнић (Раднички).

ЈЕДИНСТВО: Томић 8, С- Ковачевић 7, Дапчевић 8, Грбан 7 (Матић 7), Б. Ковачевић 8, Радишић 8, Живанов 8, Ђорић 8 (М. Бабић), Микић 7, В. Бабић 7, Панић 7.

РАДНИЧКИ:  Алавања 6, Јоновић 6 (Милановић 7), Дивињић 6, Раденковић 6 (Домонкош), Петрић 6, Алексић 6, Бидуљевић 7, Симунов 6, Ђорђевић 6, Делиблацан 6, Дробњак 6.

Теже него што се то очекивало домаћин је дошао до планиране победе. Гости из Ковина који се грчевито боре за опстанак први су повели у 23. минуту, а поготак је постигао Небојша Бицуљевић који је изблиза савладао домаћег голмана Томића.

У 36. минуту Душан Ковачевић је лепим поготком успео да пласира лопту иза леђа гостујућег голмана Предрага Алавање и са 1:1 се отишло на одмор. Само што је почело друго полувреме радовали су се домаћи навијачи, јер је Стефан Живанов постигао свој први од укупно два поготка у овом сусрету. У 60. минуту поново се у листу уписао Д. Ковачевић а два минута је Живанов повећа вођство на 4:1. Тачку на постигнуте голове на овом сусрету ставио је резервиста Милановић у 65. минуту.

М. Секулић

Јединство (НБ)  - Бегеј 3:1 (0:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 250. Судија: Богдановић (Зрењанин). Стрелци: Марчић у 55, Терзин 60. и Кораћ 90. за Јединство, а Грбић у 81. минуту за Бегеј. Жути картони: Кораћ, Стојков (Јединство), Ј. Мијатовић (Бегеј).

ЈЕДИНСТВО: Весков 8, Проданов 7, Њагрин 7, Лалић 7, Сиђи 6 (Марчић 8) Перуничић 7, Кораћ 7, Терзин 7 (Стојков -) Дрљача 8, Ћулум 6 (М. Пецарски-), Јосовић 8

БЕГЕЈ: Давидовић 6, Ј. Мијатовић 7, Тањга 7, Марков 6, Станојевић 6 (Грбић -), Вукоје 6, Раденковић 7, Матић 6 (Д. Мијатовић-), Баришић 6, Јањанин 6, Умићевић 6 (Шаренац 6)

Домаћи су могли да поведу у 44. минуту, али је Терзин са десетак метара, када се нашао сам испред Давидовића, лопту послао поред гола.  Бољу игру домаћих крунисао је у 55. минуту Александар Марчић, када је из слободног ударца, са 20 метара, постигао „евро гол“ који се ретко виђа на нашим теренима. Пет минута касније Кораћ је удвостручио предност домаћих, да би потом уљуљкани вођством стали. То су искористили гости и голом Грбића смањили вођство.

Тада је уследила права опсада домаћег гола, а захваљујући само храброј интервенцији Вескова, три минута пре краја, избегнуто је изједначење. Све дилеме решио је Кораћ, у последњим секундама, када је из соло продора поставио коначан резултат.

Ст. Давидовић

Вршац - Слобода (НК) 0:0, Јединство (НБ) - Бегеј 4:1, Пролетер - Кикинда 3:3, Слога - Полет 5:0, ЖАК - Младост (О) 2:2, Војводина - Раднички (С) 0:0, Јединство (БК) - Раднички (К) 4:2, Козара - Будућност 2:0.

1. Козара                    22     15     4      3      48:11        49

2. Вршац                    22     14     6      2      47:17        48

3. Кикинда                 22     12     6      4      58:28        42

4. Слобода (НК)        22     12     6      4      44:22        42

5. Младост (О)          22     10     5      7      40:27        35

6. Војводина              22     10     5      7      28:23        35

7. Јединст.(БК)           22     10     3      9      42:38        33

8. Јединст. (НБ)         22     9      2      11     26:39        29