Војвођанска лига – југ: Плавшић чува Каћане

​​​​​​​Југовић - Татра 2:0 (1:0)
kisac

КАЋ: Стадион Југовића, гледалаца 150, судија: М. Гаћиновић (Нови Сад), стрелац: Плавшић у 2. и 47. минуту.

ЈУГОВИЋ: Младеновић 5,5, Д. Рис 6, Бабић 5 (Срдић 5), Ћеран 5,5, Вучковић 6, Вулетић 5, Антонић 6 (Ђаковић 5), М. Рис 5, Терзић 6,5 (Томовић), Николић 6,5, Плавшић 7.

ТАТРА: Костуранов 5,5, Зирић 6, Пекић 6, Берић 5,5 (Пилиповић 5,5), Петровић 5,5, Апић 6, Сапунџић 6 (Барић 5,5), Гаџић 6,5 (Клајић 5,5), Дражић 5,5, Ћетковић 5,5, Настић 5,5.

Каћани су  после добре игре стигли до нове победе. Оба гола постигли су после прекида,а стрелац је био Александар Плавшић.

С. Ж.

Слога (Т) – Хајдук (Б) 2:1 (1:1)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Меничанин (Врдник), стрелци: Ник. Томић у 14. и Миловац (из пенала) у 85. за Слогу, Цураковић у 21. минуту за Хајдук, жути картони: Свитић, Зелић, Дашић (Слога), Живановић, М. Гавриловић, Мутић, Цураковић, М. Митровић (Хајдук), црвени картон: М. Митровић (Хајдук) у 86. минуту, искључење: тренер Плавшић (Слога) у 50. минуту.

СЛОГА (Т): Слијепчевић 6,5, Бајић 7, Дашић 7, Зелић 7, Нем. Томић 7 (Пролић - ), Свитић 8, Ник. Томић 7,5, Ђорђевић 7,5, Миловац 7, Субашић 6,5, Туцаков 7 (Павловић - ).

ХАЈДУК (Б): Благојевић 6,5, Грковић 6,5, Суботин 7, С. Гавриловић 6,5 (Ђорђевић - ), М. Гавриловић 7,5, М. Митровић 6,5, Петровић 6 (Мутић - ), Живановић 7, Орошић 6 (Мачак - ), Цураковић 7, Ж. Митровић 7.

У мечу пуном нервозе, уз одлично суђење, Темеринци су повели лепим голом Николе Томића, после акције из уџбеника и центаршута Немање Ђорђевића. Седам минута касније, голман Слијепчевић није успео да укроти лопту, пала је испред Срђана Цураковића, спретног да поклон претвори у изједначење. Домаћи су имали иницијативу, пуно времена провели на половини ривала, али гости из Бешке су се одлично бранили и били на прагу ремија. Пет минута пре краја, лопта је погодила у руку Цураковића, па је добро постављени судија Драгутин Меничанин досудио пенал. Одговорност је преузео Зоран Миловац, доневши црвено-белима три важна бода.

М. Менићанин

Хајдук (Д) - Раднички (Ш) 4:0 (0:0)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Самац (Футог). Стрелци: Совиљ у 53, Шућак у 64, Савићевић у 87. и Миленковић у 90. минуту. Жути картон: Лукић (Хајдук).

ХАЈДУК: Радић 8, Пазарски 7, Стевић 8, Шућак 8 (Пушкаш 7), Лукић 8, Бакош 8 (Остојић 7), Кременовић 8, Скорупан 8, Миленковић 8, Савићевић 8 (Мандић 8), Совиљ 8.

РАДНИЧКИ: Томашевић 7, Нонковић 7 (Чавић 7), Мијатовић 7, Ј. Сарић 7, Васић 7, Стојшић 7 (Блашко 7), Дерајић 8, Крајновић 7, Матић 7, Н. Сарић 7, Перовић 7.

Гости из Шида у првом полувремену, док, су имали снаге, добро су играли у одбрани, а имали су и неколико повољних шанси. У наставку, Дивошани су кренули агресивније и плод такве је и први гол Совиља, после гужве, пред голом гостију. Одбијену лопту је прецизним шутем сместио иза леђа голмана Томашевића.Шућак, је погодио мрежу гостију, после волеј ударца с 16 метара. Затим је Пушкаш, нашао, Савићевоћа  близу гола, гостију, а овај је лопту рутински послао поред голмана.

У самом финишу меча Миленковић је био за нијансу бржи од одбране гостију, и лако, изблзине погодио мрежу.

Р. Маричић

ЛСК - Сремац (В)  1:3 (0:0)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 200, судија Граовац (Рума). Стрелци: Н. Бојић у 88. за ЛСК, а С. Боснић у 74. и 94. и Поповић у 77. минуту за Сремац.Жути картони: Вулетић, Д. Бојић, Шћурк, Овшек, Вукотић (ЛСК), С. Боснић (Сремац).

ЛСК: Овшек 7, Ђилас 7, Вулетић 7, Лађевац 7, Трубић 7, Шћурк 7, Д. Бојић 7 (Опарушић), Вукотић 7, Милошевић 7, Дронић 7 (Н. Бојић), Плавшић 7 (Јошић).

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Кубуровић 7, Белак 7, Милојевић 7, Драгановић 7, Спаловић 7, Боснић 9, Бабић 7 (Поповић 9), Шака 7 (Грујић 8), Марковић 7, Радивојевић 7.

Домаћини су били много бољи ривал у првом полувремену. Чак су имали  и неколико лепих прилика да угрозе одличног голмана Старчевића. Али, у наставку гости су показали свој квалитет што су крунисали и са три лепа гола после успешних акција.

М. Плавшић

Подунавац - Први мај 1:3 (1:1)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца гледалаца 200, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Вукмировић у 32. (из пенала) за Подунавац, Милојевић у 13. и 60. и Мачвански у 88. минуту за Први мај. Жути картони: Вукмановић (Подунавац), Новаковић, Крстић, Стојчић (Први мај).

ПОДУНАВАЦ: Адровић 6, Шолаја 6, Вујасиновић 6, Тинтор 5, Јакшић 5, Балашевић 6, Анђелковић 6, Ђуричић 6, Бртка 6 (Милиновић 6), Вукмировић 7, Мандић 6.

ПРВИ МАЈ: Шегавац 8, Новаковић 6, Станивуковић 7, Ристић 8 (Добић 7), Мачвански 8, Крстић 7, Ђокић 7, Милојевић 9, Радишић 7 (Чупељић 7), Стојчић 7, Зец 7.

Гости су играли на контре и тако су у наставку постигли још два гола. Једноставно, Милојевић и Мачвански су били, бржи и бољи,у дуелу са домаћом одбраном.

М. Радаковић

Слога (Е) - Хајдук (Ч) 2:0 (1:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 100, судија Димоски (Нови Сад). Стрелци: Станишић у 3 (аутогол) и Смиљанић у 76. минуту. Жути картони: Докнић, Смиљанић (Слога), Радин, Бркић (Хајдук).

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 7, Халиловић 7 (Вуковић), Росић (Шарић), Ристић 7, Смиљанић 6, Грковић 6, Бајуновић 6, Поважан 6 (Симеуновић), Грубиша 7, Докнић 6.

ХАЈДУК: Племић 6, Вујчић 6 (Хорњак 6), Срећков 6, Радин 7, Станишић 6, Убовић 6, Нинковић 6, М. Марков 6 (Поповић), Зељко 6, Д. Марков 7, Бркић 7.

Слаба утакмица у Ердевику. Домаћи су повели већ након три минта игре. Ристић је убацио лопту у петерац гостију на лопту је неспретно стратовао Станишић и послао лопту у сопствену мрежу. После тога Ердевичани су доминирали стварали шансе, али стрелцису потпуно затајили посебно Поважан. И гости су имали неколико прилика, али су их прокоцкали Бркић и Драган Марков.

У другом полуврену ништа ново. Играло се слабо, али све што је вредно видети то је гол Смиљанића. Он је добио лопту на 30 метара од гола гостију. Кренуо је корак, два и онда је опалио по лопту. Толико је то био прецизан шут да је голман гостију Племић само могао лопту да испрати погледом.

А. Кузмић

Подриње - Јединство (СП) 2:1 (0:1)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 300, судија Грмуша (Петровардин). Стрелци: Требовац у 50. (из пенала) и 69.за Подриње, а Тошић у 24. минуту за Јединство. Жути картони: Требовац, Пршић (Подриње, Михајловић, Шобот, Зарић, Грубор (Јединство).

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Брус 6 (Рого 7), Теодоровић 7, А. Радовановић 7, Пршић 6, Ђурђевић 6 (Павловић 7), Живковић 7, Требовац 8 (Иванковић), Арсеновић 7, Пантић 6, Ивић 7.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић 6, Цветановић 7, Зарић 7, Зоговић 6, Тошић 7 (М. Рудић 6), Играчл 6 (Денић 6), Грубор 7 (Најдановић), Шобот 7, Михајловић 6, Вујчић 6, Бојбаша 7.

И поред заслужене победе још једна бледа игра играча Подриња, на свом терену. Гости су били нешто бољи ривал у првом полувремену када су и повели. После једне контре, када је домаћа одбрана, направила грубу грешку и пустила Тошићу да изађе сам испред голмана Релића и да га лако матира.

У наставку домаћини играју брже и агресивније. После велике гужве у казненом простору гостију где је учестовало десет играча наједном се Требовац нашао на трави, а главни судија Грмуша показао је одмах на белу тачку. Требовац је  био сигуран извођач најстроже казне. У 69. минуту Павловић је снажно шутирао, Јовишић је био приморан да је одбије, а на њу натрчао Требовац и само је вратио у мрежу гостију.

М. Дрмановић

ЕРДЕВИК: Слога - Хајдук (Ч) 2:0, КАЋ: Југовић - Татра 2:0, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње  -Јединство (СП) 2:1, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Први мај 1:3, ЛАЋАРАК: ЛСК - Сремац (В) 1:3, ДИВОШ: Хајдук -Раднички (Ш) 4:0, ТЕМЕРИН: Слога - Хајдук (Б) 2:1. Борац из Шајкаша је био слободан.

1. Југовић           11     8      1      2      14:8  25

2. Подриње        11     7      3      2      18:6  24

3. Први мај        11     8      0      3      22:14        24

4. Слога (Е)       11     7      1      3      22:12        22

5. Сремац (В)    11     6      3      2      13:8  21

6. Борац (Ш)      11     5      4      2      15:8  19

7. Хајдук (Д)      11     6      0      5      21:9  18

8. Подунавац     12     5      1      6      18:15        16