Војвођанска лига – југ: Румљани чувају врх

Салајчани су почели добро повели су преко Елмира Асанија.
Моменат са утакмице Славија–Словен

Славија  – Словен 1:4 (1:2)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледалаца: 300. Судија:  Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Асани у 18. за Славију, а Б. Илић у 23. Живковић у 35. Цвијић у 74. и Дујић у 92. минуту за Словен. Жути картони: Јашовић, Убовић, Гајић, Асани (Славија), Симић, Батало, Савић, Јандрић (Словен).

СЛАВИЈА: Чавић 6,5, Гајић 6,5, Стајић 6, Батинић 6,5, Јанић 6, Асани 7, Јашовић 6 (од 53. Вукаљевић 6), Убовић 6, Чамагић 6 (од 85. Бурка -), Ферати 6,5 (од 72. Ђаковић -), Миловац 6.

СЛОВЕН: Шегавац 7, Симић 7,5 (од 86. Стевановић -), Маловић 7, Савиновић 7,5, Јандрић 7 (од 73. Г. Илић -), Пузић 7 (од 86. Дујић -), Б. Илић 8 (од 86. Добријевић -), Живковић 7,5 (од 73. Видовић -), Батало 7, Савић 7, Цвијић 8.

Међутим, врло брзо Румњани су успели да изједначе. Симић је центрирао, а искусни Брана Илић је погодио мрежу. У 35. минуту Румљани су повели,  са преко 30 метара, из слободног ударца Савиновић, је погодио пречку, а одбијену лопту Живковић  је главом сместио иза линије.

Дилеме, отклонио је Стефан Цвијић, на додавање капитена Илића, док је тачку ставио резервиста Дујић у надокнади сусрета, после контре.

Л. Ч.

Слога (Т) - Дунав 3:2 (2:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца 200. Судија: Митровић (Рума). Стрелци: Борић у 6. Караћ у 20. и Крајновић у 62. за Слогу, а Павловић у 54. и Стојановић у 84. минуту за Дунав. Црвени картон: Зорић (Дунав).

СЛОГА: Војводић 7, Марић 7, Томић 7, Б. Пролић 7, Јаковљевић 7, Борић 7,5, Ђ. Пролић 8, Буквић 7, Крајновић 8 (Вуковић), Марјановић 7, Караћ 7,5 (Радонић).

ДУНАВ: Петровић 6, Стокић 6, Зорић 6,5, Ивановић 7, Цекић 6, М. Николић 6,5 (Мирковић), Дубајић 7 (Стојаковић 7), Милановић 6 (Николић 7), Марковић 6,5, Павловић 7, Милетић 7.

Из грешке гостију у 6. минуту, изродила се одлична прилика за вођство домаћина, а запажени Драган Борић је био неумољив. И другом голу Слоге претходила је грешка ривала, јер је непрецизну дијагоналу послао штопер Цекић.

Досу неизвесности, почетком другог полувремена, унео је Небојша Павловић. После његовог шута, лопта је погодила Бору Пролића, променила смер и одсела у мрежи. Брзо је уследила реакција домаћина. Бонус Ђорђе Пролић је проиграо Душана Крајновића, а одлични центарфор је, поред успаваних чувара, мајсторски погодио мрежу.

Шест минута пре краја, лопта се одбила до усамљеног Милоша Стојаковића и није му било тешко да неометан погоди мету.

М. М.

Хајдук (Д) - Јединство (Р) 2:2 (1:1)

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија Радић (Ириг).Стрелац: Галић у 45. и Игњић у 82. за Хајдук, а Јањић у 34. и Јелић у 83.  минуту за Јединство. Жути картони: Шимун, Станић (Хајдук), Тојзан, Тркуља, Јовишић, Јелић, (Јединство). Црвени картон: Марковић (Јединство).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Шимун 7 (Крчмаревић), Скопљак 7, Халиловић 7 (Ракић), Јевић 7, Николић 7, Нађ 7, Игњић 7, Галић 7, Ерак 7 (Михајловћ), Станић 7 (Миленковић).

ЈЕДИНСТВО: Марковић 7, Јелић 7, Ђекић 7, Тркуља 7 (Топић 7), Пантић 7 (Тојзан), Самарџић 7, Сендерак 7, Иван 7, Јовишић 7 (Трпчевић 7), тришић 7 (Зирић), Јањић 7.

Играчи Јединства заслужено су освојили бод. Били су равноправан ривал у току целе утакмице. Пре гола Јелића у 83. минуту, који је одлучио да неће бити победника, домаћи нападачи су пропустили две сјајне прилике.

Ј. Трнић

Слога (Е) - Железничар 2:4 (0:1)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 250, судија Кампић (Нови Сад). Стрелци: Требовац у 52. и 88. за Слогу, Живановић у 24. и 73, Матијевић у 63. (из пенала) и Смиљанић у 90. минуту за Железничар. Жути картони: Херцег, Зељковић (Слога), Матијевић, Трбовић (Железничар).

СЛОГА: Веселиновић 6, Белић 7 (Нешковић), Томац 6, Раичевић 7, Зељковић 7 (Чубрило), Воларевић 7, Херцег 7, Ђорђевски 7 (Живковић), Крстић 7, Барић 6 (Требовац 7), Угљешић 6.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Милановић 7, Боснић 7, Матијевић 7, Бајић 7 (Смиљанић 7), Осман 7, Радман 7 (Вучковић), Трбовић 7 (Бубало), Каурин 7 (Суџум),  Живановић 8, Шахурић 7 (Грковић), Сарачевић 7.

А. Кузмић

Раднички (Ш) - Шајкаш 2:1 (0:0)

ШИД: Градски стадион, гледалаца 250, судија Деспотовић (Огар).Стрелци: Пурић у 53. и Смиљанић у 62. за Раднички, Моравац у 89. минуту за Шајкаш. Жути картони: Мијатовић, Сарић (Раднички), Паповић (Шајкаш).

РАДНИЧКИ: Петровић 7, Боројевић 7, Ерор 7,  Дрча 7, Рајшић 7 (Смиљанић 8), Стојшић 7, Мијатовић 7 (Радосављевић 7), Сарић 7, С. Субић 7 (Ђачанин 7), М. Субић 7, Пурић 8.

ШАЈКАШ: Ранђеловић 7, Гојков 7, Котуљач 7, Учур 7, Петровић 7, Поповић 7, Малешевић 7 (Сиљановић), Јочић 7 (Загорчић), С. Веселиновић 7, Моравац 7, Л. Веселиновић 7.

Доминираи су домаћини целу утакмицу. Мада су и гости играли доста борбено, али недовољно. Стрелци Пурић и Смиљанић донели су свом тиму прву радост у првенству.

И. Ћ. - Б. Р.

Ветерник - Младост (БЈ) 2:0 (0:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 250, судија Стојчевић (Сомбор). Стрелаци: Бањац у 51. и Швоња у 59. минуту. Жути картони: Ђурић, Кисић (Ветерник), Радовановић (Младост).

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 7, Швоња 7, Печић 7, Бањац 7 (Радосављевић), Китић 7 (Илић), Ђурић 8 (Кисић), Грујић 7, Вуковић 7, Миловановић 7 (Јазић), Вилотијевић 7, Лепојевић 7 (Лаловић).

МЛАДОСТ: Вуковић 7, Ђукић 7 (Шкавић 7), Кнежевић 7 (Дринић), Јаковљевић 7, Радовановић 7 (Ратић), Марковић 7 (Вејин), Плавшић 7,  Митровић 7, Вукобратовић 7, Ковачевић 7 (Дмичић), Зец 7.

Виђен је занимљив фудбал. Домаћини су кренули од првог минута ангажовано, како би остварили тријумф. Али, гост је играо чврсто. Ипак, једну грешку гостујуће одбране одмах у наставку искористио је  Бањац и довео свој тим увођство. Осам минута касније и Швоња је искористио смушаност у одбрани Јарачана и после гужве послао лопту у небрањени део мреже.

М. Г. - Б. Р.

Раднички (НП) - Слобода 1:2 (1:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, 250, судија Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Паповић у 26. за Раднички,  а Вукотић у 53. и Јосимов у 79. минуту за Слободу. Жути картони: Јајић на клупи, Цвјетиновић, Бјелобрк, Ивановић (Раднички), Пилиповић, Кубуровић (Слобода). Црвени картон: Паповић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Трифуновић 6, Јаворац 7, Бртка 6 (Унгар 7), Цвјетиновић 6, Паповић 7, Балетић 6, Смиљанић 6 (Балешевић 7), Живковић 6, Зоговић 6, Ивановић 6, Бјелобрк 6 (Павловић 7).

СЛОБОДА: Крамић 7, Чолић 7 (Глишић), Кубуровић 7, Јосимов 8, Степанповић 7 (Денић), Аћимовић 7, Милојевић 7 (Петровић), Милинковић 7, Вукотић 7, Пилиповић 7, Перовић 7 (Ђуричић).

Играчи Радничког током првог полувремена диктирали су темпо игре, стварали шансе, а само је Паповић матирао голмана гостију Крампића. У наставку друга прича, домаћини су посустали и то су искусни гости вешто искористили. Прво су изједначили резултат преко брзоногог Вукотића, а о победниуку је одлучио прецизан шут Јосимова.

Н. И. - Б. Р.

Доњи Срем - Индекс 2:3 (2:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалаца 250, судија Петровић (Шид). Стрелци: Кокир у 5. и В. Љубојевић у 15. за Доњи Срем, а Б. Гајић у 22. и Ф. Клаић у 58. и 62. минуту за Индекс. Жути картони: Јуришић (Доњи Срем),  Качавенда (Индекс). Црвени картони: Вујасиновић (Доњи Срем), Ивеља (Индекс).

ДОЊИ СРЕМ: Девић 7, Вујасиновић 7, Кокир 7, Јуришић 7, Шавија 7, Јешић 7 (А. Љубојевић), Кмета 7, Радивојевић 7 (Калајџић), В. Љубојевић 7, Кнестабо 7, Халајзен 7 (Видић).

ИНДЕКС: Бузаџија 7, Д. Рађеновић 7, Качавенда 7, Новевски 7, Ј. Гајић 7 (Веселиновић), Б. Гајић 7, Стојановић 7 (Белић), Радмиловић 7, Ивеља 7, Марић 7 (Ф. Рађеновић), Ф. Клаић 8.

Очекивали су љубитељи фудбала сигурну победу домаћина. Јесте да је било шанси пред головима искусних голмана Девића и Бузаџије, али су домаћи стрелци били неспретни. Због тога су  и кажњени. У наставку се разиграо Филип Клаић, постигао два ефектна гола и донео свом тиму славље.

М. Гмизић

Табела и резултати:

НОВИ САД: Славија - Словен 1:4, НОВА ПАЗОВА: Раднички -Слобода 1:2, ДИВОШ: Хајдук - Јединство (Р) 2:2, ТЕМЕРИН: Слога - Дунав (СБ) 3:2, ВЕТЕРНИК: Ветерник - Младост (БЈ) 2:0, ПЕЋИНЦИ: Доњи Срем -Индекс 2:3, ЕРДЕВИК: Слога - Железничар 2:4, ШИД: Раднички (Ш) - Шајкаш 2:1.