Војвођанска лига – Север: Оџачани пред циљем

Текстилац - Младост 3:0 (2:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, судија: Кузмановић (Кула), стрелци: Јаблан у 31. и 50. и Пешић у 33. минуту. Жути картони: Свитић, Поткозарац, Лишчевић, Јаблан (Текстилац), Симић (Младост).

ТЕКСТИЛАЦ: Браћ 7,5, Свитић 7,5, Станковић 7,5, Павловић 7, Поткозарац 8, Пешић 8 (Симић), Божичић 8, Лишћевић 7, Јаблан 9, Стевановић 7,5 (Симовић), Галић 7,5.

МЛАДОСТ (А): Јеличић 7, Дулић 6,5, К. Јововић 6,5, Симић 7, А. Јововић 7, Митровић 6,5 (Десница 6), Вукадиновић 6, Рапајић 7, Ђери 6,5 (Ђумић 6), Мишковић 6,5, Вејиновић 6,5.

Ввиђен је одличан меч који је оправдао епитет дербија кола. Апатинци су одолевали нападима Оџачана све до 31. минута када је расположени Миљан Јаблан постигао свој први погодак и то из слободног ударца са преко 30 метара.

Само два минута касније вођа навале Оџачана иначе Апатинац Владимир Пешић постигао је други погодак.

На почетку другог дела меча, поново се истакао Јаблан који је са десетак метара послао лопту у десни голманов угао за нову радост Оџачана. Са друге стране тим из Апатина имао је само неколико полуприлика.

С. Јовин

Његош - Србобран 0:0

ЛОВЋЕНАЦ: Стадион Његоша, судија: Васиљевић (Оџаци).

ЊЕГОШ: Прибић 7, Варга 7, Савановић 7, И. Кочиш 7 (Марковић), Шмит 7, Тешановић 7, Бурсаћ 7, Бојовић 7, С. Кочић 7, Мрваљевић 7, Бичкеји 7.

СРБОБРАН: Јоргић 6, Зелић 7 (Тирвић), Кемењие 7, Кењи 7, Павичевић (Живановић 6), Адамовић 7, Марјановов 7, Рајчанин 7, Ешановић 7, (Петровић), Прибић 6, Б. Живановић 6.

У првом полувремену Његош је имао иницијативу, створио неколико шанси али стрелци нису били прецизни. У другом делу игра је била равноправна а у 63. минуту пенал за домаћина после играња руком, а Дарко Тешановић шутирао преко печке.

С. Ст.

Бајша - Врбас 6:1 (0:0)

БАЈША: Стадион Бајше, судија: Берењи (Суиботица), стрелци: Манојловић у 50. Тресиглавић у 58. Шавија у 60. 75. и 89. Лекаји у 71. за Бајшу, а А. Авдаловић у 48. минуту за Врбас.

БАЈША: Дамајановић 7, Манојловић 7, Дер 7 (Жембери), Тресиглавић 7, Де. Рахић 7, (Борош 8), Калуђеровић 7, (Д. Рахић 8), Лекаји 7, (Рушак 7), Кривокапић 7, Шавија 8, Баротић 7.

ВРБАС: Лугоња 7, А. Поповић 6 (Пековић), Копривица 6 (Клисарић), Варга 6, Козомора 6, Поповић 6 (Милојчић), Маројевић 6, Мушикић 6, Срдановић 6, Авдаловић 7, Провиловић 6.

Гости су успешно одолели у првом делу. Почетком другог дела Екипа  Бајше је преузела иницијативу и постигла је шест голова.

С. Ст.

Младост (БП) – Таванкут 1:0 (1:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари; судија: Бечановић (Сента). Стрелац: Јакуш у 8. минуту. Жути картони: Лешков, Стаменковић, Терзић, Бероња, Брајковић (Младост), Н. Скендеровић, Шафрањ, Б. Кујунџић (Таванкут).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Бероња, Шпрох, Плавшић (Стојисављевић), Петеј, Лешков, Брајковић, Стаменковић, Јакуш, Терзић (Иветић).

ТАВАНКУТ: Лебовић, Шафрањ, Б. Кујунџић, Гњатовић, И. Скендеровић, Бурсаћ, Визин (Богојевић), Вујић (Бореновић), Шимић, Војнић, Н. Скендеровић (М. Кујунџић).

Пре почетка утакмице у Врбари, актери су минутом ћутања одали пошту Павлу Спеваку, изненада преминулом тренеру Школе фудбала ФК Младост који је ишколовао више играча данашње генерације Петровчана, али и других клубова.

Два тима из горњег дела табеле играла су чврсто, одговорно у жељи да постигну што бољи резултат. Победник је одлучен већ у 8. минуту, када је после корнера капитена Ожвата стопер Јакуш главом савладао Лебовића. Половином полувремена игра се заоштрила, али је судија Бечановић смирио страсти жутим картонима.

Ни после одмора чврсте одбране нису дозволиле нападачима противника да створе много прилика за гол. Забележили смо свега неколико неуспешних покушаја пре свега Лешкова, Ожвата и Терзића. Гости су најопасније припретили у 74. минуту после индиректа, али не тако јак шут Лења је укротио.

Ј. Пуцовски

Крила Крајине - ЧСК Пивара 1:2 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште СРЦ Тиквара, судија: Мартиновић  (Сомбор). Стрелци: Батинац у 45. за Крила Крајине,  а Вјештица (аутогол) у 47. и Тасић у 55. минуту за ЧСК Пивару. Жути картони: Будисавлевић (Крила Крајине), а Миланов и Вујић (ЧСК Пивара)

КРИЛА КРАЈИНЕ:  Сојчевић (Марковић), Ступар, Будисављевић Јефтић, Вјештица, Зеленчић, Батинац (М. Гајдобрански). Пандуров, Загорчић (Чешљевић), Лончаревић.

ЧСК ПИВАРА: Ћулибрк,  Вујић, Андрић, Совен, Облаковић, Јованић, Миланов (Никољаш), Радмановић, Тасић, Крсманововић, Срнка (Ракић).

Остали су фудбалери Крајине празних шака после завршетка општинског дербија. Овом победом гости из Челарева кренули су према луци спаса, а Бачкопаланчане пораз упутио  је ка дављеницима.

Ђ. Штрбац

Бачка (П)- Војводина (БГ) 3:2 (2:1)

ПАЧИР: Стадион Бачке, судија: Милешевић (Б. Пананка), стрелци: Шицар у 30. и 66. (из пенала), Мајлас у 39. за Бачку, а Н. Ћулум у 16. минуту, Пејовић у 70. за Војводина

БАЧКА: Сабо 7, Чабрило 7, Кујунџић 7, Панић 7, Кујунџић 7, Нагрин 7, Мајлас 8 (Вуковић), Ђуровић 8 (Јекнић 7), Шицар 8, Шијачки 7, Кораташ 7.

ВОЈВОДИНА: Дабин 6,5 (Бошњак), Стефанов 6 (Пејовић 6,5), Марковић 6 (Кундрић 7), Илић 6 (Пецарски 6), Б. Ћулум 6, Пеленгић 6, Н. Ћулум 7, Чекић 6,5, Дабижљевић 7, Продановић 7.

Динамична и борбена уткамиса са доста шанси на обе стране. Гости су повели у 16. минуту лепим голом Чулума.  Брзо су изједначили фудбалери Бачке преко Драгана Шицара у 30. минуту, да би Мајлас шест минута пре краја првог полувремена довео домаћине у вођство.

У другом делу Бачка је била боља и успела да оствари важну победу.

С. Ст.

Младост (Т) - Раднчки (С) 7:0 (3:0)

ТУРИЈА: Игралиште Младости, судија: Допуђа (Нови Сад), стрелци: Икрашев у 10. Срданов у 15. Губаш у 30. и 76, Васић у 65. и 88. и Комленић у 78. минуту.

МЛАДОСТ: Јовичић 7, Ефендић 7.5, Синиша Гашић 7, Губаш 7.5, Срданов 7.5, Васић 7.5, Миловановић 7, СРђан Гашић 7, Икрашев 7.5, Комленић 7.5, Обрадовић 7 (Бубања 7).

РАДНИЧКИ: Везмар 5 (Зорић 6), Никола Тевановић 5, Додић 5, Јосић 5 (Зорица 6), Лукић 5, Мартиновић 5, Вукадиновић 5 (Вукелић 7), Микаћ 5, Жежељ 6, Ковачевић 5, Тевановић Слободан 5.

Екипа Младости је против младог и неискусног тима из Сомбора забележила убедљиву победу и тиме наставила низ непобедивости на домаћем терену. Апсолутно су контролисали игру, па гостима није преостало ништа друго него да се помире са не баш пријатним поразом.  Сви голови Младосташа су пали после добрих и израђених акција или пак уиграних комбинација након прекида игре. Серију голеаде је отворио  у 10. минуту Икрашев. Најлепши су били погодци Васића и Комленића који су прецизним шутевима са дистанце приморали голмана гостију Зорића да капитулира. Искусни Губаш је из два прекида постигао два поготка главом. Ваља поменути да је најбољу ролу на овој утакмици приказао Милан Ефендић.

Св. Срданов

Војводина (Т) - Обилић 6:0, Бајша - Врбас 6:1, Херцеговац - Црвенка 2:0, Бачка (П) - Војводина (БГ) 3:2, Његош - Србобран 0:0, Младост (Т) - Раднички (С) 7:0, Крила Крајине - ЧСК Пивара 1:2, Младост (БП) - Таванкут 1:0, Текстилац - Младост (А) 3:0.

1. Текстилац      29     21     6      2      66:15        69

2. Бајша    29     18     7      4      75:20        61

3. Младо. (Т)     29     19     3      7      74:35        60

4. Млад. (А)       29     15     11     3      60:32        56

5. Млад. (БП)     29     16     4      9      58:29        52

6. Војвод. (БГ)   29     16     2      11     59:30        50

7. Бачка (П)       29     12     6      11     50:42        42

8. Таванкут       29     11     7      11     38:32        40