Воша остала максимална на гостовањима

Утакмица која је играна када и финална утакмица с Европског првенства за одбојкаше, окупила је на стадиону у Лучанима тек неких 200 гледалаца, од којих је њих педесетак дошло из Новог Сада како би бодрило црвено-беле.
Bojan Matic

У таквој, фудбалски не баш типичној атмосфери, Војводина је прва запретила већ у 2. минуту, када је Винсент Езе повукао контру, додао лопту Огњену Ђуричину који је шутирао из непосредне близине, али је голман Живковић зауставио његов ударац. Нешто касније, прекршај са 25 метара извео је искусни Никола Дринчић, али чувар мреже домаћина поново био на висини задатка.

У 12. минуту иницијатива новосадске екипе донела је гостима жељени резултат. Досуђен је нови фаул за еих, а феноменални погодак постигао је Дринчић и то са више од 35 метара. Лопта је пут завршила у рашљама Живковићевог гола и Воша је повела са 1:0. До 23. минута није било прилика ни на једној страни, а онда је, после корнера, ударац ка голу домаћина упутио и Марко Ђуришић, међутим лопта је отишла поред стативе.

Младост је до изједначења стигла у 36. минуту, голом некадашњег играча Војводине Милана Бојовића. Претходно је Елиомар извео слободни ударац, лопта се од живог зида одбила до неочекивано усамљеног Бојовића, а он је из близине послао под пречку гола који је чувао Емил Роцков. Само два минута после тога, међутим, играч Лучанаца Владимир Радивојевић, без лопте и с леђа ударио је Деветака, а судија Митић показао му је директни црвени картон.

С играчем више новосадски тим ушао је у наставак сусрета, а тиме и уз реалну шансу да стигне до циља и савлада незгодну екипу Младости. У првих 20-ак минута другог дела игре, није било посебних опасности пред головима, а стручни штаб Војводине реаговао је двема офанзивним изменама, па су у року два минута, уместо Езеа и Ђуричина, у игру ушли Немања Николић и Миодраг Гемовић. Нешто касније, дефанзивног везног играча Ђуришића заменио је Дејан Зукић, па је било јасно да ће до краја сусрета Новосађани све карте бацити на офанзиву.

Играо се 74. минут, када је шутирао ка голу Живковића Петар Бојић, лопта је на путу ка голу неког закачила из одбране Младости и кренула под пречку, али је чувар мреже Лучанаца успео да је избије у корнер. И коначно, у 85. минуту, Дринчић је лепо упослио Бојића, а овај је центрирао и у казненом простору пронашао првог стрелца екипе Бојана Матића, који је главом матирао Живковића, постигао седми погодак ове сезоне и донео вођство гостима од 2:1. До краја није више било прилика и сва три бода отишла су пут Новог Сада, чиме је Воша наставила низ победа на гостујућим теренима.

С. Р.

МладостВојводина 1:2 (1:1)

ЛУЧАНИ: Стадион Младости, гледалаца: 200, судија: Митић (Лесковац). Стрелци: Бојовић у 36. за Младост, Дринчић у 12. и Матић у 85. минуту за Војводину. Жути картони: Одита (Младост), а Езе, Ђурић, Симић (Војводина). Црвени картон: Радивојевић (Младост) у 38. минуту.

МЛАДОСТ: Живковић 7,5, Елиомар 6 (Јовановић -), Синђић 6, Радивојевић 5, Андрић 6,5, Лековић 7, Милошевић 6,5, Павловић 7, Шатара 7, Одита 6,5 (Танко -), Бојовић 7,5 (Ристић -).

ВОЈВОДИНА: Роцков 6,5, Ђурић 6,5, Веселиновић 7, Петковић 7, Деветак 7, Ђуришић 8 (Зукић -), Дринчић 8, Езе 6,5 (Николић 7), Бојић 7,5, Ђуричин 6,5 (Гемовић 6,5), Матић 7,5.