АБА лига: Убедљива победа Звезде над Крком

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Крку у мечу петог кола АБА лиге – 88:62.
zvezda

Црвено-бели су наставили победнички низ и ово им је пета узастопна победа у АБА лиги од старта сезоне. Крка после овог меча остаје при дну табеле са четири пораза и само једном победом.

Меч су обе екипе слабо отвориле, пошто у прва три минута није постигнут ниједан поен. Лојд се први уписао на семафор и серијом 5:0 донео Звезди предност. Крка је играла агресивну и добру одбрану, нису дозвољавали Звезди да игра своју игру, па је цела прва четвртина била „клацкалица“. Звезда је шутирала испод 30 посто и имала „+3“ после првих 10 минута. Све што није учинила у првој деоници Звезда је поправила у другој. Раизграо се О'Брајант, испратио га је Јагодић Куриџа и Звезда је серијом 12:2 дошла до двоцифрене предности. Наставили су црвено – бели у истом ритму до краја полувремена и на одмор су отишли са +15.

Крка је солидно отворила друго полувреме и мало смањила предност, али поново је Звезда подигла ниво игре. Гости су правили велики број фаулова и Звезда је лако реализовала слободна бацања. Лојд је погодио тројку уз фаул, Симоновић је погодио тројку из корнера и тада је Звезда отишла на максималних „+19“. Крка је правила велики број фаулова, па је Звезда после три четвртине шутнула 32 слободна бацања и погодила 28. На крају треће деонице имали су црвено – бели „+21“ и јасно је било да ће доћи до победе. Четврта четвртина било је одрађивање посла.

Најефикаснији у редовима Звезде био је Огњен Добрић са 14 поена. Пратили су га Волден са 13, О'Брајант са 11 и Лојд са 10 поена. У пораженом саставу истакли су се Врабац са 13 и Шкифић са 11 поена.

Црвена звезда – Крка 88:62 (18:15, 26:14, 23:17, 21:16)

БЕОГРАД: Дворана “Александар Николић”, без присуства публике, судије: Лука Кардум, Иван Стефановић, Гордан Терлевић.

Црвена звезда: О'Брајант 11, Рочести 3, Хол 7, Волден 13, Лојд 10, Давидовац 9, Рит 3, Добрић 14, Симоновић 6, Јагодић Куриџа 8, Кузмић 2, Тери 2

Крка: Стергар 5, Камфор 9, Стипчевић 3, Врабац 13, Барич 9, Коси 0, Шкифић 11, Шкедељ 3, Ребец 3, Вучетић 6, Медвед 0