Кошаркаши Војводине изгубили од Борца

Војводина – Борац 87:96 (22:24, 22:24, 25:30, 18:18)
д

Кошаркаши Војводине намерили су се на квалитетног, искусног противника у занимљивој кошаркашкој представи у ком су у центру пажње биле слабе судије. Од старта Новосађанима су, као да су играли рагби уместо кошарке, свирали мноштво фаулова, да би касније то пробали несупешно да компензују свирајући фаулове Чачанима и тамо где их није било, али домаћи кошаркаши, инфериорни у физикалијама што се највише одразило на број скокова, нису могли до бодова.

У првој деоници екипе су се смењивале у вођству, а од старта проблем домаћима био је офанзивни скок Чачана. у другој четвртини Војводина је застала у нападу, што су гости умели да искористе. Имао је Борац 11 поена вишка (37:48), али је Војводина серијом 7:0 ухватила прикључак и отишла на велики одмор са четири поена мањка (44:48).

Кренуло је друго полувреме, а са њим и “трагикомика”. Воша је серијом од 5:0 прешла у вођство, узвратили су Чачани, а након тројке Зарића, чини се уз фаул, судије су виделе оно што нико у сали није – да је бек Војводине после шута одглумио фаул (тзв. “флопинг”), па му је досуђена техничка грешка, а истим је почашћена и клупа домаћих након бурног протеста. Новосађани су испали из ритма, што су квалитетнији гости умели да искористе. Већ после три минута у последњој деоници Чачани су стекли 15 поена вишка (71:86), а до краја Војводина је само успела да ублажи пораз.

НОВИ САД: велика сала Спенса, гледалаца: 200. Судије: Никовић, Прпа, Свркота.

ВОЈВОДИНА: Зарић 14, Стојановић 11, Бербаков 2 (7ас), Мајсторовић, Шућур 3, Анђушић 4, Прица 6, Џелетовић 23, Атанасов 8, Бировљев 6, Шрајер 2, Матовић 8.

БОРАЦ: Аликадић 2, Поповић 8, Р. Ђоковић 19, И. Ђоковић 3, Гавриловић 6, Мајсторовић 10, Прља 8, Кочовић 17, Зекавичић 6, Чарапић 11, Мариновић 6.