Суперлига Србије: Шампион лако са Суботичанима

Одбојкаши Војводине без већих проблема прескочили су и четврту препреку у домаћем шампионату.
Ф. Бакић/Војводина НС семе-Спартак

Овога пута били су бољи иод Спартака из Суботица, који је често знао да намучи Новосађане. Овога пута Војводина је била на висини задатка и није калкулисала.

Упркос умору од пута у Италији, где су учествовали на квалификационом турниру за Лигу шампиона, одбојакши Војводине одиграли су првенствено дисциплиновано, одговорно и озбиљно. Од почетка утакмице видела се озбиљност актуелног шампиона.

Први сет су решили убедљиво иако је тренер синиша Гавранчић на терен извео комбиновани састав. Желео је свим играчима да пружи шансу и да подели минутажу. Они су му на најбољи начин вратили не дозволивши ривалу да им поремети ритам. Шансу је добио Лука Чубрило на пиозицији дизача, а на пријему, уз Перића, био је Ковачевић. Оно што је било за сваку хвалу је блок Новосађана које је било њихово најјаче оружје. Прецизним сервисом, као и јако малим бројем грешака у нападу Војводина је стекла убедљиво вођство 17:10 и до краја лагано привела први сет крају.

У другом сету Суботичани су заиграли конкретније, показавши да се неће лако предати. Гавранчић је и тада оново промешао карте. Тодоровић је ушао уместо Ковачевића, тако да је Војводина опет доминирала. Суботичани су успевали да се приближе, али не и да преокрену резултат.

У последњем сету, трећем, уместо Перића дизач је био Ковачевић, Војводина је играла колико је било потребно, ре расипајући беспотребно снагу и енергију. У другом делу 3. сета Буша је добио шансу уместо коректора Благојевића и ваљано одрадио посао. Војводина је успешно са максималним резултатом окончала меч са Спартаком, а следеће суботе гостоваће у Нишу.

- Јако је важно то што смо, после напорног пута, успели да дисциплиновано и квалитетно одиграмо против Суботичана, било је то готово школски. Од нас се очекивала победа и ми смо је остварили. Шансу сам указао свим играчима ио они су је искористили - кратко је прокоментарисао тренер Новосађана Синиша Гавранчић.

Војводина - Спартак 3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

НОВИ САД: СПЦ Војводина, без присуства публике, судије: Леко - Пеић.

ВОЈВОДИНА: Симић 7, Брборић (л), Чубрило, Бајандић 7, Ковачевић 4, Негић (л), Машуловић 10, Бошњак, Буша 3, Благојевић 14, Пришић, Тодоровић 1, Рудић, Перић 10.

СПАРТАК: Миловић (л), Марковић, Јунгић 10, Томчић, Пеић (л), Сеизовић 7, Несторовић 13, Рикардо Норберто 5, Дулић, Тумбас 3, Павловић 5, Медурић.