(ВИДЕО) НЕЗАПАМЋЕНА ТРАГЕДИЈА Туристички балони пали на познатој локацији у Турској – има мртвих и рањених
Најмање једна особа је погинула, а 31 лице је повређено, кад су се два балона на врућ ваздух срушила у недељу у турској области Кападокија.
Гувернер области Аксарај, Мехмет Али Кумбузолу, рекао је за дописника агенције АА да је балон на врућ ваздух који је полетео из долине Ихлара ка планини Хасан грубо слетео у близини села Гозлукуyу.
Наводећи да је пилот погинуо у несрећи, Кумбузолу је рекао да је 19 индонежанских туриста повређено.
Додао је да је пилот испао из корпе јер су му се ноге заплеле у конопац, и изјавио: „Нажалост, наш пилот је остао заглављен испод корпе и преминуо. Наши туристи су у добром стању. Одвезли смо их колима хитне помоћи у болницу. Тренутно су на прегледу.“
У другом инциденту, балон на врућ ваздух који је такође полетео из долине Ихлара грубо је слетео у близини села Белисирма, при чему је 12 индијских туриста лакше повређено и превезено у болницу.