Новосадска лига: Буковчани надиграли „студенте”

​​​​​​​Фрушкогорски партизан – Индекс 1:0 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 250, судија: Чобанов (Руменка). Стрелац: Бабић у 89. минуту. Жути картони: Клинцов, Бабић, Чергић и Вулин (Фрушкогорски партизан), Сендерак, Б. Кнежевић, Бањац и Станковић (Индекс).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Макивић, Клинцов, Бабић, В. Девић, Дулић, Ферати (Илић), Чергић (Подрашчанин), Кантар, Томљановић.

ИНДЕКС: Субашић, Кисић, Ковачевић, Вуковић, Зорић, Р. Кнежевић, Сендерак, Марешчук, Рибар (Б. Кнежевић), Бањац, Звекан (Станковић).

Тек у финшу, у 89. минуту, Буковчани су постигли гол, а учинио је то Марко Бабић. Он је налетео на једну одбијену лопту, шутирао је унутрашњим делом стопала и она се закопрцала у мрежи одличног голмана Милоша Субашића. Радовали су се домаћи, али и њихови верни навијачи. Иначе, у првом полувремену бољи су били Новосађани, који су од првог тренутка кренули офанзивно и стално претили, али лопта у гол није хтела, јер црно – бели су добро решавали нападе. Ипак, у 37. минуту, досуђен је пенал за Индекс, али одлични Мића Вулин је одбранио шут с беле тачке.

У другом делу снаге су биле изједначене, а сваки аут, који је изводио стандадно добри Дејан Девић, био је опасност за „студенте“. Чини се да је у том делу све било у рукама и ногама Буковчана, јер очигледан пенал за њих није досуђен, али јесте у 79. минуту. Међутим, ударац Клинцова, зауставио је Субашић. Било је и неколико варница на терену и то беспотребних, а 89. минуту, после корнера, лопта је дошла до Марка Бабића и три бода су остала у Буковцу. Мора се похвалити и игра младог Луке Дулића, који је све бољи.

М. Павловић

Бачка - Шајкаш 2:1 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Д. Тривуновић  у 82. и 88. за Бачку, а Стефановић у 83. минуту за Шајкаш. Жути картони: Павлов, Пантић, Солдат, Д. Тривуновић, Ердељан (Бачка), Рулић, Попин, Мајурић (Шајкаш).

БАЧКА: Бајт 8, Ердељан 8, Ј. тривуновић 7, Гелић 7, Павлов 7, Пантић 7 (Петровић 7), Дангубић 7, Марковић 8, Багић 7 (Рогић 7), Солдат 7 (Ђурић), Д. Тривуновић 9.

ШАЈКАШ: Попин 8, Гојков 7, Заов 7, Мајурић 7, Граоцрац 7 (Лазић), Рулић 7, Вујиновић 7 (Павков), Панић 7, Стевановић 8, Николаш 7, Живанов 7 (Тодоровић 7).

Тешком муком екипа из Ђурђева дошла је до победе у сусрету са солидном екипом из Ковиља. Госте је одличним одбранама у игри држао голман Срђан Попин, успео је уз неколико тешких удараца да одбрани у 75. минуту и шут са беле тачке Павлова.

Уследио је потом узбудљив финиш. Најбољи актер Душан Тривуновић успео је прецизним ударцем да откључа браву одбране. Готово у следећем нападу Марко Стефановић је након класичне контре поравнао резултат. Да домаћи наставе успешан низ код куће потрудио се другим голом Душан Тривуновић који се најбоље снашао у гужви уз велику радост домаћих и тугу гостију који су били близу да однесу бод. М. По.

Нови Сад - Фрушкогорац 2:2 (1:2)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 200, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Лукаја у 25. и Сувајџић у 79. за Нови Сад, Јевтић у 3. Бркљача у 18. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Кукурузовић, Јевтић, Јокић, Глишић, Караћ (Фрушкогорац).

НОВИ САД: Јовановић, Стакић, Паповић, (Попадић), Илић, Лукаја (Миличевић), Бајат, Ђанковић, Стојановић, Ћирић (Мрђан), Тривуновић, Сувајџић.

ФРУШКОГОРАЦ: БОројевић, Караћ, Васојевић, Перовић, Кукурузовић, Баба (Цветковић), Јевтић, Глишић (Малешевић), Бркљача (Јокић), Варничић, Шкрбић.

Момци тренера Светозара Мијина изненадили су “канаринце” отвореном нападачком игром која је на почетку утакмице дала резултата уз стрелца Милојка Јевтића за вођство. Успели су Каменичани 15 минута касније голом Немање Бркљаче повећају резултат. Нису се домаћи мирили са тренутним резултатом “додали” су гас, а Раде Лукаја успео је да савлада Боројевића. У наставку су домаћи све карте бацили у напад.

Успели су голом Срђана Сувајџића да поравнају резултат, али нису имали до краја меча среће да направе потпуни преокрет.

М. По.

Славија - ТСК 1:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Ружић у 39. за Славију, Пуповац у 47. минуту за ТСК. Жути картони: Радовановић, Марков, Ружић, Окиљевић (Славија). Пуповац, Росић (ТСК).

СЛАВИЈА: Чавић, Ћулум (Хованец), Радаковић, Жакула, Марков, Гајић, Ружић (Грујић), Окиљевић, Грубовић, Радовановић, Грлица (Галић).

ТСК: Војводић, Ђукић, Брежћњак (Пантош), Дринић, Драгољевић, Милосављевић, Косић, Секулић, Савић (Росић), Пуповац, Зукић.

У отвореној игри ближи победи били су домаћи. Водили су голом Алексе Ружића и са тим резултатом се отишло на одмор. Почетак другог дела био је кобан за Салајчане. Неопрезност одбране искористио је лукави Јово Пуповац за изједначење. До краја меча сва настојања нападача обе екипе била су безуспешна, па је на крају плен подељен на равне части.

М. По.

Јединство - Петроварадин 4:0 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: Секулић (Футог), стрелци: Станчић у 68. 80. и 83. Китић у 75. минуту. Жути картони: Бјелић, Гавришић (Петроварадин).

ЈЕДИНСТВО: Савић 7, Филиповић 7, Пекез 7, Стричевић 7, Странић 7, Берић 7, Стаменковић 7, Ђекић 8, Станчић 9 (Марић), Китић 8, Радин 7 (Митровић 7).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан 7, Шавија 6, Гардиновачки 6 (Шарац 6), Гавришић 6, Бјелић 6, Момчилов 7, Кнежић 6, Половина 6 (Ковачевић 6), Кокановић 7, Иконић 6 (Радвањи 6).

Одолевали су гости у првом делу, бранили се свим средствима, па је тек у наставку прорадила машинерија домаће навале која је чак четири пута била прецизна уз хет-трик најбољег актера Станчића. На сцену након пропуштених прилика ступио неухватљиви Дарко Станчић, начео је мрежу Сакана, резултат је прецизним ударцем са двадесетак метара повисио расположени Китић, а до краја је Станчић још два пута био неумољив.

М. По.

Омладинац - ЖСК 1:2 (1:1)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Живојнов у 9. за Омладинац, а Танасић у 34. и Каурин у 57. минуту за ЖСК. Црвени картон: Џедовић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Латиновић, Савић, Томчић, Пецељ, Васиљевић, Мирковић, Максимовић, Ћурчић (Батар), Стојановић (Макарић), Живковић (Џедовић), Живојнов.

ЖСК: Калајџић, Богданов, Ћирин, Ђурђић, Тансић, Томић, Чичић, Топић (Голић), Каурин, Клисара, Ђурић (Џамбас).

Заслужено су гости однели бодове из Степановићева. Домачи су одлично почели меч, стигли су до вођства већ у 9. минуту голом Мирослава Живојнова, а онда, уместо да наставе у истом ритму потпуно су стали и то је било све што су у овом мечу позитивно урадили. Све остало је ишло на воденицу момака тренера Тихомира Крсмановића.

Успели су гости у првом полувремену да голом Александра Танасића дођу до изједначења. У наставку је из најлепше акције Божо Каурин голом направио потпуни преокрет. До краја утакмице гости су имали неколико прилика да овере победу, а с друге стране Пецељ и другови су имали само једну полуприлику која је нешто обећавала.

М. По.

Фрушкогорски партизан - Индекс 1:0, Омладинац - ЖСК 1:2, Бачка - Шајкаш 2:1, Јединство - Петроварадин 4:0, Нови Сад - Фрушкогорац 2:2, Сириг - Младост 1:3, Славија - ТСК 1:1. Слободан је био Милетић.

1. Младост          12     9      3      0      28:7  30

2. Фр. партиз.     13     8      2      3      31:14        26

3. Нови Сад       12     8      2      2      27:10        26

4. ТСК                 12     7      4      1      18:11        25

5. Фрушког.       12     5      5      2      23:16        20

6. Бачка             12     5      5      2      13:13        20

7. Индекс          13     4      5      4      17:15        17

8. ЖСК               12     4      2      6      17:23        14