Звезда до победе у режији судије Обрадовића

Црвена звезда на свом терену, на стадиону Рајко Митић, није дозволила изненађење у утакмици против Војводине. Головима Канге и Плавшића славила је са 2:0. Црвеној звезди је победа била неопходна како би задржала предност над другопласираним Партизаном који има истоветан број бодова као првопласирана екипа.
zvezda vojvodina FBakic

Крај утакмице.

90` након додавања Боаћија, Плавишић смирено шаље лопту из леђа Роцкова. Звезда води са 2:0.

82` голом Канге из једанаестерца, Црвена звезда води 1:0. Пенал је свиран након фаула над Боаћијем. Канги жути картон због скидања дреса.

78` контранапад Војводине завршен је ударцем шутем Трујића са десетак метара искоса са леве стране, али је Манојловић одбранио.

76` Анђелковић сјајно шутира са око 18 метара, али лопта погађа у главу Мелега.

70` Антић добија директан црвени картон након што је, по процени судије, намерно раменом налетео на Фримпонга. Војводина остаје са играчем мање.

68` Кнежевићу жути картон због рушења Руиза. Измена и Звезди, уместо Полетановића улази Ристић.

67` Малбашић уз гол линију дрибла Фримпонга и улази скоро у петерац, где га зауставља Луковић.

62` Боаћи шутира из мртвог угла, али Роцков је био непремостива препрека.

60` Антић добија жути картон после дуела са Плавшићем.

59` после добрих дриблинга Руиза и прецизног паса, Плавишић шутира високо преко гола са око 17 метара.

51` измена у Војводини. Уместо Палочевића, игра Кнежевић.

49` Црвена звезда је имала добру прилику за вођство. Плавшић је петом проиграо Петковића, који је прошао по десној страни и одиграо пас пред гол Војводине. Роцков је успео мало да закачи лопту, она је дошла до Канге, који је шутирао са пет метара, Роцков је одбранио, да би потом шутирао и Анђелковић, али је са седам метара погодио Боаћија.

Крај првог полувремена које је донело неколико изгледних шанси са обе стране.

42` после центаршута на лопту натрчава Планић, али лопта припада голману Манојловићу.

39` Канга оштро шутира са три-четири метра удаљености али право у Роцкова

35` после грешке одбране Звезде, Мелег лукаво покушава да надмудри Манојловића који је изашао далеко са гол линије, али је голман Београђана успео да стигне лопту.

25` после додавања Малбашића, Вукасовић траљаво шутира на гол Звезде и лопта одлази далеко од десне стативе.

23` Малбашић натрчава на одбијену лопту, али она одлази преко гола.

12` Полетановић шутира из слободног ударца, али високо преко гола.

10` жути картон за Палочевића због приговора.

9` Канга шутира са око 30 метара. Лопта је имала добар ефе и голман Роцков се морао помучити како би сачувао свој гол.

5` Ричмонд Боаћи прима лопту на ивици шеснаестерца, пребацује лопту на десну ногу и шутира, али право у руке голмана Роцкова.

2` Мелег је шутирао са двадесетак метара, али је лопта отишла високо преко гола.

На стадиону је присутно око 10.000 гледалаца, међу којима су и око 100 навијача Војводине.

Црвена звезда: Манојловић – Петковић, Луковић, Фримпонг, Анђелковић – Ле Талек, Полетановић – Руиз, Канга, Плавшић – Боаћи.

Војводина: Роцков – Лакићевић, Планић, Маслаћ, Антић – Јованчић, Вукасовић – Палочевић, Мелег, Трујић – Малбашић.

Пре почетка утакмице тренер фудбалера из Београда Миодраг Божовић рекао је да утакмица против Војводине није имала лепу увертиру због спекулација око намештања, али да очекује нову неизвесну и тешку утакмицу са Новосађанима.

"Пред нама је тешка утакмица из много разлога, најпре због пропаганде која се подигла око ове утакмице и много лоше атмосфере која је створена. Војводина има одличан тим, увек смо тешко излазили на крај са њима, филмска утакмица била је у Новом Саду, а пре тога смо их лако победили на Маракани. Овог пута то не очекујем, јер су заиста направили одличну екипу и могу да победе било кога у нашој лиги", рекао је Божовић.

Специфична је била и „најава“ дербија 3. кола плеј-офа, јер се, после првенственог дуела с Партизаном, појавио видео-клип у којем је, наводно, неко (не зна се ко) из руководства новосадског суперлигаша запретио „пуштањем Звезде“ због песме коју су певале присталице тима из Хумске. Било како било, очекује се добра утакмица на нашем највећем стадиону, у којој Звезда јесте фаворит, али у којој ни Воша неће играти без амбиција да оствари добар резултат.