Војвођанска лига – исток: Кикинђани опет потонули

Кикинда - Војводина (П) 1:4 (0:1)
fudbal lopta

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 150, судија: Милосављевић (Ковин). Стрелци: Д. Вукобрат у 80. за Кикинду, а Минић у 41. Влаучин у 59. и Јевтић у 68. и 87. минуту за Војводину. Жути картони: Кењало, Црномарковић и Грујић (Кикинда), а Јефтић (Војводина).

КИКИНДА: Хајровић 6, Важић 6, Нешић 5 (Арсенов 6), Кнежевић 5, Илић 6, Кресоја 6 (В. Китановић), Красин 6, Црномарковић 6, Кењало 6, Грујић 6 (Утржен 6).

ВОЈВОДИНА: Магда 7, Шимић 7 (Лазаревић), Јешић 7, Станојевић 7, О. Кнежевић 7, Нинић 8 (М. Кнежевић), Јефтић 8, Живанов 7, Влаучин 8, Богдановић 7, Ранков 7 (Малбашки 8).

На почетку меча играло се на средини терена, а онда у финишу првог дела агилни Влаучин претрчао је Кнежевића, набацио лопту у казнени простор домаћина,а Нинић је са два метра угурао лопту у небрањени део мреже.

У наставку гости су били бољи. Резултат је повећао брзи Влаучин. У 68. минуту Јефтић је постигао трећи гол за своју екипу, да би у 80. минуту Данило Вукобрат успео да смањи резултзат, међутим у финишу Перлежани су још једном били прецизни.

М. С.

Младост (О) – Слобода (НК) 1:0 (0:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 100. Судија: Субић (Вршац). Стрелац: Пештерац у 58. минуту.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7, Целин 7, Петровић 7, Гиговић 7,  Лазиница 7, Додић 7, Вукајловић  7 (Живановић -), Пештерац 8, Савков 7, Лукић 7 (Сакић -).

СЛОБОДА: Ковач 7,5, Ратко 6,5, Главић 6,5, Спахић 6,5, Богојевић 7, Цвијановић 7, Лолић 6,5, Коцкар 7, Мајкић 6,5, Попов 7, Ћосић 7.

У тврдој игри са пуно дуела домаћи фудбалери успели су да освоје три бода против екипе из Нових Козараца. У првом полувремену домаћи фудбалери пропустили су неколико прилика. Гиговић, Савков и Пештерац нису успели да савладају голмана Ковача. Гол одлуке постигао је Филип Пештерац после центаршута, када је из волеја захватио лопту и сместио иза леђа Ковача. Домаћи играч Савков могао је да постигне погодак, али је његов шут завршио на стативи.

Б. Стојковски

Козара - Пролетер (БК) 7:2 (1:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 300, судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Зељковић у 42. Ивановић у 51. 70. и 76. Бунић у 64. Ма. Зечевић у 68. и Мисић у 80. за Козару, а Алексић у 28. и Томић у 61. минуту (из пенала) за Пролетер.

КОЗАРА: М. Ђаковић 7, Ми. Зечевић 7, Ивановић 9, Т. Бјелановић 7, Бунић 7, Н. Ђаковић 8, Чекић 7 (Д. Бјелановић 7), Зељковић 7 (И. Кнежевић 7), Мисић 8, А. Петровић 8 (Лисица), Ма. Зечевић 7.

ПРОЛЕТЕР: Илић 6, Гетејанац 6, Ивљанин 7 (Јоковић 7), Бобић 6, Томић 7, Ђурђевић 8, Тимић 6 (Стефановић 6), Настанић 6, Петронијевић 6 (Павловић), Алексић 7, Јевтић 6. Гости су повели у 28. минуту поготком Алексића  након брзо изведене акције, али до одмора Великоселци су успели да изједначе.

У наставку разиграо се Дејан Ивановић  који је постигао три поготка. Додуше, док су имали снаге гости су били готово равноправни, али у финишу су потпуно стали.

М. С.

БегејРаднички (С) 4:0 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 200. Судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Тројановић у 17. и 73. Грбић у 47. и Шћепановић у 53. минуту.

БЕГЕЈ: Тривуновић -, Д. Мијатовић 8, Ј. Мијатовић 8, Смаилагић 9, Грбић 9, Шћепановић 9 (од 84, Марић -), Самарџић 8, Баришић 7 (од 65. Ћурчија 7), Свјетлица 7 Тројановић 9, О. Умићевић 6.

РАДНИЧКИ: Загорац 7, Марков 5, Лојпур 5, Н. Маговчевић 5, Дубљевић 6, Унгур 5 (од 46. Козић 5), Ковачевић 6, Росић 5, Станић 6, Грмуша 5, М. Маговчевић 5 (од 77. Поповић -).

У најбољој утакмици овог пролећа Бегеј је напросто згромио Сутјешчане који су добро прошли, јер су могли да кући оду са дупло више погодака у својој мрежи. У тиму Бегеја није било слабих појединаца и играчи гостију су били само неми посматрачи у неким акцијама.

Бегеј је дошао у вођство после лепог проигравања Шћепапановића Грбића који је спустио до Тројановића, а овај маниром расног стрелца поред голмана сместио у мрежу гостију. Пропустили су потом Тројановић још две и Грбић једну у првом делу да би на самом почетку Грбић искористио пас Тројановића. Трећи гол је било ремек дело Шћепановића који је сам кренуо с центра  прешавши гројицу играча гостију, а онда топовским шутем са 20 метара лопту послао у доњи десни угао Загорца. Код четвртог поготка домаћи су одиграли као на билијару.

Д. Милићев

Будућност - Јединство (БК) 2:0 (0:0)

СРПСКА ЦРЊА: Игралиште Будућности, гледалаца око 200, судија: Јонић (Кикинда). Стрелци: Васиљевић у 55. и Ђукић у 56. минуту.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Васиљевић 8, Лаништанин 7, Зоретић 7, Аранитовић 7, Вукоје 7, Јовандић 8, Ђукић 8 (Перин), Прпа 7, Стојичић 7 (З. Спахић 7), Крџалин 8 (Манојловић).

ЈЕДИНСТВО: Медић 7, Ковачевић 6, Живанов 7, Радишић 7, Ђорић 7, Зекановић 7, Кнежевић 7 (Бицок), Ђокић 6, Иванчевић 6, Мартиновић 7, Ановић 6.

У првом делу игре Аранитовић је из повољне прилике погодио пречку, док је искусни стрелац гостију Зекановић два пута био у прилици да савлада голмана домаћина Марића.

У 55. минуту радовали су се домаћи играчи, пошто је Васиљевић погодио мрежу голмана гостију Медића. Резултат је повисио Ђукић, пошто је набачену лопту главом сместио у мрежу голмана гостију.

М. С.

Јединство (НБ) – ЖАК 0:1 (0:0)

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца: 50. Судија: Богићевић (Зрењанин). Стрелац: Радивојац у 75. минуту.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков, Петров, Њагрин,  М. Пецарски, Перуничић, Бабић (Еремић), Н. Пецарски (Латиновић), Дражић, Месарошки, Дрљача, Ћулум

ЖАК: Ољача, Латковић, Јанков, Кочиш, Вокић, Чубрило, Радивојац (Надлачки), Гавранов, Малеш, Ратков, Фучак

Новобечејци су после више од годину дана доживели први пораз пред својим навијачима. Гол одлуке пао је у 75. минуту када је Владимир Радивојац са ивице казненог простора савладао Вескова.

Ст. Давидовић

Слога - БАК 3:1 (0:0)

ПЛАНДИШТЕ: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија: Шуљагић (Банатски Карловац). Стрелци: Спремо у 58. Савков у 78. (из пенала) и Лазаревић у 89. за Слогу, а А. Јовановић у 55. минуту за БАК.

СЛОГА: Стевановић 7, Алберт 7 (Спасовски 7), Олђа 7, Прица 7, Савков 8, Црногорац 6 (Селаковић 8), Лазаревић 8, Спремо 8, Стефановски 6, Коруга 6 (Вукомановић 7), Радић 8.

БАК: Ировић 7, Шижар 6, Митревски 7, Марковић 6 (Батори 6), Вељковић 6 (И. Јовановић), Симић 7, Мировић 7, Ћуркин 7, Анђелић 7, А. Јовановић 8, Југа 7 (Јарковина).

У мечу значајном за опстанак оба тима домаћа Слога је заслужено победила . У првом делу игре гледаоци су били ускраћени головима, али их је зато у другом било четири, од чега три у мрежи гостујућег голмана Ировића. Гости су повели погодком Александра Јовановића који је оштрим шутем са 20 метра погодио мрежу Стевановића. У 58. минуту Спремо успео да изједначи. Двадесетак минута касније досуђен је пенал, а сигуран реализатор најстроже казне био је Савков.

У финишу сусрета Лазаревић је постигао трећи погодак за Слогу.

М. С.

Крајина - Раднички (К) 6:1 (3:1)

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 200, судија: Јанковић (Панчево). Стрелци: Дробњак у 17. (аутогол), Јухас у 27. М. Милошевић у 32. и 82. (из пенала) Ковачевић у 63. и 78. за Крајину, а Драгић у 26. минуту за Раднички.

КРАЈИНА: Ђ. Родић 7, Зорић 7, Грмуша 7, Ковачевић 9, Јухас 8, Мирчетић 7, М. Милошевић 9, Иванчевић 7, Вукоје 7, Гогић 8 (Граховац), Живојиновић 7 (Ференчи 7).

РАДНИЧКИ: Алавања 5, Рађеновић 6, Секулић 6, Дробњак 5, Маринковић 6, Дивић 6, Ђорђевић 6, Симић 6, Чеко 6, Пејић 6, Драгић 6.

Серију су отворили гости, Дробњак је погодио сопствену мрежу, а потом су успели и да изједначе погодком Драгића. Минут касније гледаоци су видели необичан погодак. Голман гостију Алавања није добро испуцао лопту, она је дошла до Стефана Јухаса који је лобовао гостујућег голмана. У 32. минуту Милош Милошевић је одузео лопту гостима и јаким ударцем са 20 метара погодио небрањени део мреже гостију из Ковина.

У другом делу игре на сцену је ступио Ковачевић и са два ефектна поготка решио све дилеме.

М. С.

Крајина - Раднички (К) 6:1, Младост (О) - Слобода 1:0, Кикинда - Војводина 1:4, Будућност - Јединство (БК) 2:0, Бегеј - Раднички (С) 4:0, Јединство (НБ) - ЖАК 0:1, Козара - Пролетер 7:2, Слога - БАК 3:1.

1. Козара           22     17     3      2      43:13        54

2. Војводина      22     16     2      4      50:13        50

3. Слобода         22     11     8      3      35:11        41

4. Јединст.(БК)   22     10     5      7      45:32        35

5. Крајина           22     11     2      9      37:42        35

6. Будућност      22     9      5      8      34:31        32

7. Младост (О)   22     10     2      10     30:29        32

8. Бегеј               22     7      8      7      22:19        29