Војвођанска лига – југ: Румљани прескочили и Кисач

Татра - Први мај 0:1 (0:0)
tatra

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалац 250, судија Певац (Темерин), стрелац: Добић у 59. минуту, жути картони: Поштић и Настић (Татра), и Радишић (Први мај).

ТАТРА: Бузаџија 7, Зирић 6, Хорњик 6, Апић 8, Суботин 7, Поштић 6, Сапунџић 6,(Граховац 6), Барић 7, Клаић 6, Настић 6, (Грлица 6), Убовић 6

ПРВИ МАЈ: Шегавац 7, Бајић 6, Станивуковић 7(Добић 7), Крстић Ондреј 7, Мачвански 7, Крстић Дарко 7, Тепић 7, Радишић 7, Цупељић 7, Стојчић 7, И Зец 6

Била је то лепа  и занимљива и до краја неизвесна утакмица. Домаћи су у првом делу промашили два зицера (са десет метара нису погодили празан гол) и то им се на крају осветило. Гости су били бољи, а једини погодак постигли су из полушансе.

Кад се све сабере победа гостију је заслужена. Судијска тројка на челу са Пјевцем је добро обавила посао.

П. Павел

Борац - Хајдук (Б) 1:1 (0:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 200, судија: Димоски (Нови Сад), стрелци: Милановић у 84. за Борац, а Ж. Митровић 58. минуту за Хајдук. Црвени картони: Зечевић (Борац), Благојевић (Хајдук).

БОРАЦ: Војводић 7, Д. Рис 7 (Милановић), Макивић 7, М. Ђурић 6, Ђаковић 7, Б. Рис 7, Цвијић 6, Проданов 7, Ч. Веселиновић 7, Зечевић 6, Панић 7, Ш. Веселиновић 7, Стојчић 7.

ХАЈДУК: Благојевић 6, Јованов 7, Суботић 7, Чича 6 (Сич 6), Цураковић 7, Ђопрђевић 6 (Радаковић 7), Ж. Митровић 8 (Светлановић), М. Митровић 7, Петровић 7, Орошић 6, Мачак 7.

У мечу без респекта на обе стране севале су варнице. Домаћи су имали  играча више на терену, када је Чеду Веселиновића голман Благојевић на непрописан начин зауставио, међутим, у последњем минуту првог дела и Зечевић је морао да напусти терен, па су ривали у наставак ушли са пођеднаким снагама.  Посебно су опасни за домаћу одбрану била браћа Митровић који су и заслужни за вођство Бешћана, Милан је пробио по десној страни, оштро набацио лопту пред гол, а Жељко је био на правом месту. Након примљеног гола екипа из Шајкаша све карте је бацила у напад, али је  голман Радаковићбио сјајан. Гол вредан ремија постигао је Здравко Милановић. Он је у намери да упути центаршут погодио мрежу поред  изненађеног Радаковића.

М. По.

Југовић - Раднички (Ш) 1:0 (0:0)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца 500, судија: Самац (Футог), стрелац: Плавшић у 74. минуту. Жути картони: Вучковић, Плавшић, Вулетић (Југовћ), Мирчетић (Раднчки).

ЈУГОВИЋ: Младеновић 7, Бабић 7 (Стојановић 7), Ћеран 7, Вучковић 7, Вулетић 8, Антонић 7, Јакшић 8 (Срдић), Терзић 7, Николић 8, Бубњевић 7, Плавшић 8 (Милојевић).

РАДНИЧКИ: Илић 8, Ј. Сарић 7, Аперлић 7, Бошњаковић 7, Васић 7 (Мијатовић), Дерајић 7, Крајиновић 7, Мирчетић 7, Н. Сарић 8, Перовић 7, Теофиловић 7 (Шуша 7).

У отовореном мечу без гарда домаћи су тешком муком дошли до победе, с обзиром да је голман Шиђана Илић у неколико наврата спречио да се мрежа затресе. То му није пошло за руком у 74. минуту када је најбољи актер Плавшић пронашао пут ка мрежи.

М. По.

Хајдук (Ч) - Сремац 0:5 (0:2)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца око 100, судија: Секулић (Футог). Стрелци: Марковић у 42. и 45. Ћурчин у 75. Павковић у 89. и Бабић у 90. минуту.

ХАЈДУК: Сладојевић 6 (С. Шарић 6), Лазић 5, Нађалин 6, Мајски 6, Јосков 6 (Максимовић 5), Самоловац 6, Срећков 6, Сувајац 5, М. Шарић 6, Сладојевић 6, Вујчић 5 (Поповић 5).

СРЕМАЦ: Старчевић, Кубуровић 7, Радивојевић 8, Милојевић 7, Драгановић 7, Грујин 7, Боснић 7, Бабић 7, Марковић 8 (Павковић 7), Качар (Шака 7), Капуран 7 (Ђурчин 7).

Све дилеме ако су и постојале у сусрету између Хајдука и Сремца у Чуругу отклонио је у самој завршници првог дела игре Урош Марковић. Да би у наставку мреже домаћина погодили резервисти Милош Ћурчин и Никола Павковић. А тачку на убедљиву победу Војчана ставио је Немања Бабић.

П. Бундало

Подунавац - Хајдук (Д) 2:1 (1:0)

БЕЛЕГИШ: Игралиште Подунавца, гледалаца 200, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Челара у 16. и М. А. Живковић у 84. за Подунавац, а Мандић у 73. минуту за Хајдук . Жути картони: Челар, Зоговић, М. С. Живковић (Подунавац), Симић, Бојић, Совиљ, Драгојевић (Хајдук).

ПОДУНАВАЦ: Младеновић 8, Челар 8 (Ђурић 8), Вујасиновић 8, М.А. Живковић 7, Зоговић 7 (Пауновић), Балешевић 8, Качаревић 7, Иванковић 8 (М. С. Живковић 8), Ми. Живковић 7, Гавриловић 8, Мандић 8.

ХАЈДУК: Радић 7, Симић 6, Халиловић 6 (Шућак 6), Несторовић 6, Мандић 7, Бојић 6, Драгојевић 7 (Стевић), Миленковић 7 (Скорупан 6), Милојевић 7, Совиљ 7, Вељковић 6.

Добра утакмица у Белегишу. Ривали су играли отворено и то је највећа дражове утакмице. Што није било више голова главни кривци су стрелци који су били неспретни пред голманима Младеновићем и Радићем. Челар је постигао гол из прецизног шута с 16 метара, а Живковић и Мандић своје голове су постигли после корнера - главом.      М. Радаковић

Слога (Е) - ЛСК 5:2 (2:2)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 200, судија Граовац (Рума). Стрелци: Грковић у 17. (из пенала), 57, 62. и 90. и Поважан у 27.за Слогу, а Писаревић у 19. и Савић у 38. минуту за ЛСК. Жути картони: Домчић, Дробац (Слога), Ненадовић, Босанчић, Дронић, Вуколић, Вулетић, Максимовић (ЛСК).

СЛОГА: Петровић 7, Ђуркић 7, Домчић 7, Смиљанић 7, Грковић 8, Поважан 7 (Дробац 7), Стојшић 7, Бајуновић 7, Бојанић 6 (Грубиша 7), Ристић 7, Цвијић 7.

ЛСК: Шивољицки 7 (Овшек), Давогић 6 (Шћурк), Донић 7, Лађевац 6, Ненадовић 6, Максимовић 7, Вуколић 7, Вулетић 7, Савић 7, Босанчић 6, Писаревић 7 (Вукотић 6).

Одмах на почетку утакмице, две одличне прилике за гол пропустио је Поважан. Ердевичани су дошли у вођство са пенала. Смиљанић је непрописним стартом заустављен у казненом пропстору гостију. Изједначили су гости после брзе контре. У ново вођство домаћине је довео Поважан. Био је то ударац са пет метара. Потом су Лаћарци поравнали резултат. Вулетић је убацио лопту у казнени простор домаћина, а Савић је главом неометан лопту послао у небрањени део мреже.

У наставку грешку голмана Шивољицког, који је лопту на кратко одбио Грковић је претворио у нови погодак. И следећа два гола постигао је Грковић.

А. Кузмић

Подриње - Слога (Т) 3:0 (1:0)

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Стадион Подриња, гледалаца 200, судија Гаћиновић (Нови Сад). Стрелци: Мијаиловић у 21. и Ђурђевић у 71. и 78. минуту.

ПОДРИЊЕ: Релић 7, Радовановић 7, Пршић 7. Рого 7 (Теодоровић 7), Требовац 6 (Живковић 7), Ђурђевић 8 (Ковачић), Чокањаловић 6, Пантић 6, Арсеновић 7, Томић 6, Мијаиловић 7.

СЛОГА: Боројевић 6, Пастор 6, Немања Томић 5, Зелић 5, Д. Вукаљевић 6 (Л. Томић 6), Марковић 6, С. Вукаљевић 6, Ђорђевић 5, Пролић 5 (Никола Томић), Туцаков 5.

И поред убедљиве победе домаћини опет нису игром испунили очекивања својих навијача. Јесу почели, добро, али после гола Мијаиловића, играчи Подриња су поново компликовали. То је агресивним гостима омогућило да лако отклањају све нападе домаћина. У 71. минуту Живковић петом асистирао Ђурђевићу, који је волеј ударцем из окрета с 15 метара погодио мрежу.

Д.  Дрмановић

ЕРДЕВИК: Слога - ЛСК 5:2, БЕЛЕГИШ: Подунавац - Хајдук (Д) 2:1, МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА: Подриње - Слога (Т) 3:0, ШАЈКАШ: Борац - Хајдук (Б) 1:1, КАЋ: Југовић - Раднички (Ш) 1:0, ЧУРУГ: Хајдук - Сремац (В) 0:5, КИСАЧ: Татра - Први мај 0:1. Јединство из Старе Пазове је било слободно.

1. Југовић          21     14     4      3      27:14        46

2. Први мај        20     14     3      3      38:15        45

3. Подриње        21     11     5      5      33:13        38

4. Слога (Е)       21     10     4      7      38:25        34

5. Подунавац     21     11     1      9      32:24        34

6. Сремац (В)     20     9      6      5      24:15        33

7. Борац (Ш)      21     8      8      5      29:20        32

8. Хајдук (Б)      20     8      5      7      33:30        29