Швајцарска на пенале елиминисала Француску

БУКУРЕШТ: Фудбалска репрезентација Швајцарске пласирала се у четвртфинале Европског првенства, пошто је вечерас у Букурешту после извођења пенала савладала актуелног сампиона света Француску.
s

У регуларном делу меча и после продужетака било је 3:3, а Швајцарци су победили са 5:4 пеналима.

Пресудио је промашај Килијана Мбпапеа, односно одбрана Јана Зомера у петој, последњој серији.

Швајцарска је повела голом Хариса Сеферовића у 15. минуту, потом је Уго Лорис одбранио пенал Рикарду Родригезу у 55. минуту и уследио је преокрет са два гола Карима Бенземе у 57. и 59. минуту.

Када је Пол Погба у 75. минуту постигао фантастичан гол за 3:1 изгледало је да је све готово, али десио се нови преокрет - прво Сеферовић поново у 80, па Марио Гаврановић у 90. минуту за продужетке, касније и пенале.

Швајцарка ће у четвртфиналу играти против Шпаније, која је раније данас победила вицешампиона света Хрватску после продужетака са 5:3 (3:3).