АБА лига: Пораз кошаркаша Борца у Љубљани

ЉУБЉАНА: Кошаркаши чачанског Борца изгубили су вечерас од Цедевита Олимпије са 97:88, у Љубљани у 7. колу АБА лиге.

Домаћи тим забележио је четврти тријумф, док Борац уписао пети пораз ове сезоне.

Изабраници Марка Мариновића равноправан ривал били су до финиша првог полувремена и резултата 37:37, након чега су домаћини предвођени Јаком Блажичем ушли у серију 12:2, којом су решили меч у своју корист.

Током последње четвртине, екипа Јурице Големца имала је и плус 23, али је Борац успео да смањи на седам поена заостатка и више од тога није могао.

Најефикаснији у победничком тиму био је Блажић са 23 поена, док је Ненад Неранџић предводи Чачане са 17 кошева, а један мање убацио је Ентони Смит.

Потез утакмице виђен је у финишу треће четвртине, када је кошаркаш Цедевите Дан Душчак погодио тројку преко целог терена.