КЛС: Воша у финишу сломила Златиборце

НОВИ САД: Кошаркаши Војводине трујумфално су завршили овосезонску Кошаркашку лигу Србије, те су након победе против Златибора, најбоље екипе у лиги, успели да задрже трећу позицију.
k

Ипак, после победе Слоге над Новим Пазаром, као и услед ситуације у осталим националним лигама екс –Југославије, Војводина готово да нема шансе да наредне сезоне игра АБА 2 лигу, уколико она остане у садашњем формату.

Сјајни Чајетинци, екипа са великим офанзивним потенцијалом, због болести и повреда имала је само осам играча у ростеру.

Ипак, поштено су намучили Новосађане. У високом проценту су гости погађали тројке, мучили одбрану црвено – белих и на одмор отишли са кошем предности (46:48). Војводина није била прецизна у шуту с поља, иако им је константна зонска одбрана гостију омогућавала доста отворених шутева.

Ипак, у последњој четвртини изабраници Мирослава Николића повезали се неколико добрих одбрана, а након њих и успешних офанзивних акција, те су у последњи минут утакмице ушли са седам поена предности.

У четвртфиналу с Краљевчанима

Војводина се као трећепласирани тим КЛС квалификовала у четвртфинале плеј - офа Суперлиге. Ту јој је ривал Слога, а игра се на две добијене утакмице. Први меч је у Краљеву 27. априла, други у Новом Саду 30 априла, а евентуални трећи у граду на Ибру 3. маја.

Но, уследила је експресна тројка Ђурана, што ипак није било довољно Чајетинцима да избегну пораз.

Сигурном игром Новосађани су сачували предност.

Д. Кнежић

Војводина – Златибор 89:83 (18:24, 28:24, 20:19, 23:16)

НОВИ САД: Мала дворана Спенса, гледалаца: 100. Судије: Обркнежевић, Нинковић, Прпа.

ВОЈВОДИНА: Кочић 3, Бањац, Беслаћ 18 (9ск), Марић, Недељков 3, Гаћеша 19, Бјелица 21 (7ас), Поповић 12 (9ск), Ракићевић (8ск, 6ас), Вучетић 2, Нил 6, Зарић 5.

ЗЛАТИБОР: Протић 20 (5ас), Чабрило 10 (11ск), Аџић 13, Кутлешић 13, Грубелич 15, Весовић, Ђуран 12 (9ск), Јоксимовић.

КЛС, 30. коло:

Младост – Здравље 83:63, ОКК Београд – Металац 74:90, Слога – Нови Пазар 97:75, Војводина – Златибор 89:83. Синоћ: Раднички – Слодес, Динамик – Дунав, Колубара – Вршац, Тамиш – Слобода.