Србија уписала прву победу на Светском првенству у рукомету

КАТОВИЦЕ: Само у првом полувремену рукометаши Алжира пружили су јачи отпор Србији, која је очекивано лако стигла до тријумфа на почетку Светског првенства у Пољској и Шведској.
r

Изабраници Тонија Ђероне уписали су прва два бода у групи Е и у потпуности су оправдали улогу фаворита. Док су у првих 30 минута Алжирци “показали зубе” у наставку су наши доминирали и рутински су савладали противника, направивши тако добру увертиру за следећег, јачег противника, Немачку.

“Орлови” су држали конце у рукама од почетка и дозволили су ривалу да само два пута изједначи у првом полувремену. Алжирци су били тврд орах, пружали су јак отпор и играли чврсту одбрану, као што се и очекивало. Све су то, међутим, наши репрезентативци успешно пребродили.

Цупара је био стандардно добар на голу, одбранио је и први од четири седмерца ривала у првих 30 минута, 19-годишњи Додић је одлично разигравао саиграче, поготово Марсенића који је играо стоту утакмицу за репрезентацију, Ђорђић је “пројектилима цепао мрежу” Гедбанеа, који је с друге стране, такође био на висини задатка и осујетио је доста шутева “орлова”.

Могло је можда боље у одбрани, али и упркос томе Србија је у неколико наврата била три гола у предности, а иако су се Алжирци приближавали на минимални заостатак, наша селекција је пред одлазак на одмор стигла и на плус четири (16:12). У последњем нападу, на седам секунди до краја прве деонице ривал је смањио на 16:13.

У наставку су Алжирци попустили, а наши су “додали гас”. Ђерона је шансу пружио и других играчима, а у 46. минуту после поготка Марсенића имали смо осам голова вишка (27:19), да би на три минута до краја предност била и двоцифрена (34:24).

Србија ће другу утакмицу у групи одиграти сутра од 18 часова против Немачке, која је била боља од Катара.

К. Б.

Србија – Алжир 36:27 (16:13)

КАТОВИЦЕ: Дворана Сподек, гледалаца: 1000, судије: Миндаугас, Баидас (Литванија).

Искључења: Србија 8, Алжир 8 минута. Седмерци: Алжир 5 (4).

СРБИЈА: Бомаштар, Воркапић 4, Борзаш 2, Абутовић, Радивојевић, Н. Илић 4, Пешмалбек 1, В. Илић 2, Вејин 3, Кукић, Поповић, Николић, Марсенић 9, Орбовић 1, Милосављевић, Додић, Ђорђић 8, Цупара.

АЛЖИР: Зохир 3, Хелал 1, Абдерафик, Даоуд 4, Селим 4, Земучи, Јасине, Хишем 2, Гедбане, Софијане, Коури 1, Рајане, Мелазем, Абделкадер 2, Ариб 5, Ајуб 4, Кермухе 1, Сами.