Војвођанска лига – Југ: Ердевичани преузели врх

Ердевичани, су, били бољи ривал, у току целе утакмице, и заслужено су славили.На другој страни, имењак из Темерина, није пружио, ни пет посто, од онога шта зна и уме.
Indeks Kupinovo

Уствари, гости, су само најављивали, да могу да парирају,  против много бољег ривала. Код резултата 1:0, сусрет, је био прекинут десет минута због јаке кише.

Н. Ђ.

Слога (Е) - Слога (Т) 4:1 (3:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 100, судија Матић (Нови Сад).Стрелци: Халиловић у 23, Симеуновић у 43, Цвејић у 45.и Смиљанић у 52. за домаће, Росић у 83. (из пенала) за госте. Жути картони: Матић, Вуковић (домаћи), Немања Томић (гости).

СЛОГА (Е): Илић 7, Џибрић 7, Матић 7(Ковачевић), Микић 8, Халиловић 8, Цвијић 8, Грковић 8 (Смиљанић 8), Симеуновић (Поважан 7), Теофиловић 7, Вуковић 7, Докнић 8.

СЛОГА (Т): Илић 6, Вукаљевић 6, Пастор 6, Масларушић 6, Шаренац 6, Немања Томић 6, Суботин 6, Берић 6, Секулић 6, Росић 7, Ђорђевић 6.

Играчи Индекса су се испромашивали, требали су ову утакмицу завршити убедљивијим резултатом. Неколико стопостотних прилика пропустили су „студенти” али и заслужено славили на крају.

Већ у 5. минуту Ђекић је главом из повољне позиције тукао поред гола. Потом је прелеп гол постигао је Бањац из слободног ударца у 12. минуту. Са око 25 метара од гола пребацио је зид и погодио мрежу Саџака. А у 36. минуту Косец је шутирао али је Саџак одбранио.

Гости су у другом делу припретили преко Боснића и Јеремића у 50. и 60. минуту али је Бузаџија био на месту. Минут касније шут Вукадиновића гости су изблокирали.

У 80. минуту домаћин је извео контру, Божић је одлично проиграо Клаића, овај је сам изашао испред Саџака и погодио мрежу. У 81. минуту Бараћ је избио лопту с гол линије.  И у 90. минуту Варга је пропустио прилику да из близине повећа предност свог тима.

М. Ковачевић

Индекс - Купиново 2:0 (1:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца око 200, судија: Пјевац (Темерин). Стрелци: Бањац у 12. и Клаић у 80. минуту. Жути картони: Мрђеновић, Бањац, Клаић, Божић (Индекс).

ИНДЕКС: Бузаџија 7, Косец 7, Мрђеновић 7, Ђекић 7, Бараћ 7, Божић 7, Покрајац 7, Вукадиновић 7 (Варга 7), Бањац 8 (Шодић), Клаић 7, Златковић 6 (Сендерак 7).

КУПИНОВО: Саџак 7, Недељковић 6, Ђуричић 6, Миљуш 6, Вујчић 6, Јеремић 6, Видаков 6, Јовичић 6 (Боснић 7), Карна 6 (Красић 6), Јанковић 6, Ристивојевић 6 (Тешић 6).

БЕЛЕГИШ: Подунавац - Хајдук (Д) 2:0, ЧУРУГ: Хајдук - Славија 2:1, КАЋ: Југовић - Кабел 1:2, ЛАЋАРАК: ЛСК - Хајдук (Б) 3:1, ШАЈКАШ: Борац -Јединство (СП) 1:1, НОВИ САД: Индекс - Купиново 2:0, ЕРДЕВИК: Слога -Слога (Т) 4:1, НОВИ САД: Борац - Сремац (В) 4:0.