Новосадска лига: Лидер прегрмео и Ђурђево

Лидер се у правом светлу представио и у Ђурђеву против солидне екипе Бачке. Није се дуго чекало на вођство гостију, јер је Мијић одлично одреаговао на повратни пас и савладао Калајџића.
Momenat s utakmice u Kovilju

Бачка - Борац 1:2 (0:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 300, судија: Гњатовић (Нови Сад), стрелци: Пантић у 75. за Бачку, а Мијић у 11. и Јанков у 72. минуту за Борац. Жути картони: Цвијић, Пантић, Марковић, Матић (Бачка), Ђурић, Живанов, Бјелић (Борац).

БАЧКА: Калајџић 7, Тривуновић 7, Марковић 7, Ердељан 7, Павлов 7, Пантић 8, Летић 7, Рац 7 (Матић 7), Балог 7 (Ђаковић 7), Јанковић 7, Цвијић 7 (Дангубић).

БОРАЦ: Магда 7, Стеванчевић 7, Јелић 7, Живанов 8, Кнежевић 7 (Пантелић), Зечевић 7, Мијић 7 (Ђурић 7), Ћирић 7, Јанков 8, Јањош 7 (Ђорђевић 7), Попин 7.

Покушавали су Ђурђевчани да дођу до изједначења, али су гости преко Јанкова повећали резултат. етири минута касније најбољи у редовима домаћих Пантић из слободног ударца савладао је Магду.

Близу изједначења био је Јанковић, али је шутирао крај стативе. Резервиста Ђорђевић могао је у надокнади времена да повећа резултат, али је овога пута Калајyић одлично интервенцијом спречио најгоре.

М. По.

Шајкаш - Татра 2:0 (1:0)

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100, судија: Гајић (Нови Сад), стрелци: Лазић у 25. и Панић у 73. минуту. Жути картони: Мајурић (Шајкаш), Срнка (Татра).

ШАЈКАШ: Попин, Бабић (Гојков), Граорац, Божоки, Рулић, Николаш, Трајалов, Мајурић, Лазић (Шведић), Михајловић (Радивојевић), Панић.

ТАТРА: Муњас, Абеловски, Пекић, Срнка (Фунћик), Стакић, Дражић, Васиљев (Јамбрих), Мисини (Тодорић), Клајић, Томљановић, Михајловић.

Екипа из Ковиља је у дуелу два равноправна ривалау одсутним тренуцима била пуно смиренија, па је на крају стигла до вредних бодова. У првом полувремену одбрану гостију савладао је Драган Лазић. Уз неколико пропуштених шанси на обе стране, домаћи су голом Стевана Панића осигурали победу.

М. П.

Виноградар - Јединство 3:2, Сириг - Младост 2:1, Милетић - ТСК 0:2, Бачка - Борац 1:2, Тител - Петроварадин 0:4, Омладинац - Футог 1:3, Шајкаш - Татра 2:0, Југовић - Пролетер 3:0.