Чудо у Монци, тријумф Гаслија после кикса Хамилтона

МОНЦА: Млади Француз Пјер Гасли, члан италијанског Алфа Таурија, сензационални је победник Велике награде Италије у Формули 1, прве у његовој каријери, на чувеној стази у Монци.
formula1, fonet
Он је искористио грешку Луиса Хамилтона, који је средином трке ушао у бокс за време "сејфти кара" и зарадио казну од 10 секунди.

Гасли је постао 109. победник у историји Формуле 1, али и донео велику радост италијанском тиму, што посебно добија на значају у тренуцима када Ферари пролази кроз велику кризу и који данас и није завршио трку.

Друго место освојио је Карлос Сајнс Јуниор из Мекларена, а треће Ленс Строл из Рејсинг поинта.

Хамилтон је на крају завршио као седми, испред њега су се пласирали још Ландо Норис, Валтери Ботас и Данијел Рикардо, а Топ 10 комплетирају Естебан Окон, Данил Квајт и Серхио Перес.

Хамилтон и даље убедљиво води у генералном пласману са 163 бода, испред Валтерија Ботаса са 117 бодова и Макса Ферстапена са 110.

Наредна трка, девета ове сезоне, вози се за седам дана у Сан Пјеру, недалеко од Фиренце, за Велику награду Тоскане.