Бундеслига: Бајерн се извукао у надокнади времена, Келн преокретом до победе

Фудбалери Келна су преокретом дошли до победе над Ајхтрахтом у 16. колу Бундеслиге. Екипа из Франкфурта је после пола сата игре водила са 2:0, а коначан резултат дуела је био 4:2 за гостујућу екипу.
menhengladbah paderborn, fonet

Српски репрезентативац Филип Костић је био најзаслужнији за голове пораженог тима, пошто је асистирао код оба. Предност од 2:0 није била довољна домаћем тиму да оствари позитиван резултат, пошто су гости најпре у 44. минуту преко Јонаса Хектора смањили на 2:1, да би у 72. минуту изједначење донео Себастијан Борнау. У 81. минуту је преокрет комплетирао Доминик Дрекслер, да би тријумф гостију у надокнади времена, односно 94. минуту потврдио Исмаил Кобс.

Фудбалери Менхенгладбаха су головима Алесана Плее у 46. и Ларса Штиндла у 67. минуту остварили тријумф над Падерборном и обезбедили себи изједначење са Лајпцигом на врху табеле Бундеслиге. Обе екипе имају по 34 бода, али Лајпциг има предност због боље гол разлике, док иза њих следе Бајерн и Дортмунд са по 30 бодова.

Минхенска екипа је нова три бода обезбедила победом на гостовању Фрајбургу резултатом 3:1, до које је стигла тек у надокнади времена другог полувремена. Бранилац титуле је повео у 16. минуту преко Роберта Левандовског, изједначио је Винченцо Грифо у 59. минуту, а прави спектакл је виђен у финишу. Најпре је у другом минуту надокнаде времена Џошуа Циркзи донео предност Бајерну, а три минута касније је победу потврдио Серж Гнабри.

Утакмицу без победника су одиграли Волфсбург и Шалке, а она је завршена резултатом 1:1. Гости су стигли до предности у 51. минуту преко Озана Кабака, да би у 82. коначан исход поставио Кевин Мбабу.