Бундеслига: Спектакуларан преокрет Вердера у Дортмунду

ДОРТМУНД: Фудбалери Вердера из Бремена после сензационалног преокрета успели су на гостовању да савладају Борусију из Дортмунда са 3:2 (0:1) у тећем колу Бундеслиге.
Фонет/АП/Меч Бајер Леверкузен-Хофенхајм

Домаћин је до 89. минута водио са 2:0 погоцима Јулијана Бранта у 45. минуту и Рафаела гереира у 77. минуту, али је онда уследио "блицкриг" гостију и то у режији тројице фудбалера који су на терен ушли у другом полувремену.

Најпре је Ли Бјукенен у 89. минуту смањио вођство Борусије, а у 93. минуту Никлас Шмит изједначио је на 2:2.

Док су домаћи навијачи туговали због просута два бода, за потпуни преокрет Вердера постарао се Оливер Бург у петом минуту судијске надокнаде.

Тим из Бремена тако је дошао до првог тријумфа у сезони и сада има пет бодова, док су "милионери" претрпели први пораз и остали на шест бодова.

У осталим мечевима Бундеслиге одиграним данас постигнути су следећи резултати: Аугзбург - Мајнц 1:2 (1:1), Леверкузен - Хофенхајм 0:3 (0:2), Штутгарт - Фрајбург 0:1 (0:1) и Волфсбург - Шалке 0:0.