Чемпионшип: Митрогол одвео Фулам на врх (видео)

Одигране су утакмице 4. кола енглеског Чемпионшипа.
Aleksandar Mitrovic/Fonet/AP

На терену су била тројица српских представника, али се радовао само Александар Митровић.

Он је дао је гол у победи Фулама над Халом 2:0, чиме је стигао већ до трећег поготка у сезони.

Овај гол постигао је већ у 22. минуту ударцем главом после корнера, а до полувремена је погодио и млади Данијел Карваљом.

Овим тријумфом лондонски тим је отишао на сам врх Чемпионшипа с 10 бодова и бољом гол разликом од ВБА и Стоука.

Лош дан имали су српски тренери Славиша Јокановић на клупи Шефилд јунајтеда и Вељко Пауновић из Рединга, који је прослављао рођендан.

Јокановићев тим је поражен на свом терену од Хадерсфилда у финишу за инфаркт.

Губио је све до другог минута судијске надокнаде голом Карома у 75, а онда изједначио преко Билија Шарпа.

Домаћина је шокирао Колвил у 94. минуту и наставио агонију Јоканове екипе, која је остала на једном боду као претпоследња.

Пауновићев Рединг је такође у самом финишу поражен – на гостовању Ковентрију 2:1.

Водио је Паунов тим голом Свифта у 40. из пенала, али је Ален најавио преокрет пола сата пре краја.

Ковентри је у осмом минуту надокнаде дошао до победе преко Годена.