Црвена звезда УБЕДЉИВО САВЛАДАЛА Фјорентину

БЕОГРАД: Фудбалери Црвене звезде убедљиво су вечерас савладали италијанску Фјорентину резултатом 5:0 (5:0) у пријатељском мечу који је шампиону Србије послужио као генерална проба пред старт нове сезоне.
e

Звезда је пред 36.822 навијача повела већ у деветом минуту.

Катастрофалну грешку дефанзивца гостију Мартинеза искористио је Олањинка који је украо лопту на 20 метара и рутински погодио празну мрежу.

Само два минута касније, домаћин је дуплирао предност, Иванић је био асистент, а Красо стрелац.

Три минута пошто је уписао асистенцију, Иванић је дао и гол, матирао је голмана гостију приземним ударцем са 13, 14 метара.

Олањинка је у 24. минуту другим голом на мечу повећао на 4:0, да би три минута касније Букари голом из пенала који је и изборио заокружио на 5:0. У 36. минуту лако је могло да буде и 6:0, али је Красо погодио стативу из изгледне позиције.

У финишу полувремена гости су имали неколико добрих прилика, али је на голу Звезде бриљирао Глазер.

У другом полувремену оба тренера су направила велики број измена, па је ритам утакмице значајно опао, а гости нису успели да стигну до почасног гола.