Футсалери Бечеја укњижили четврту прволигашку победу

Иако су играли десетковани неиграњем капитена Стефана Кораћа и искусног Милана Живића, футсалери Бечеја 2003 су сигурном игром стигли до четврте овосезонске прволигашке победе.
В. Јанков/Срђан Голуб је био стрелац ефектног гола против Ивањичана

Серију голова отворио је у шестом минуту Борис Бодоњи, после асистенције Станојевића. Четири минута касније, Никола Ракић је изједначио и тако је Сава Вадаски први пут савладан у сезони пред својим навијачима после тачно 90 минута. У 13. минуту је терен прво морао да напусти Зоран Арђељан, јер је повредио колено у једном дуелу, а онда се и Марко Новаковић ухватио за задњу ложу и до одласка на одмор преседео је на клупи. Захваљујући мајсторији Срђана Голуба, који је после соло продора по десној страни прецизним шутем погодио супротан доњи угао, Бечејци су у 15. минуту повели са 2:1, а два минута касније Марко Живкуцин је реализовао казнени ударац са 10 метара и на одмор се отишло са два бога предности у корист Бечејаца.

Ивањичани су све време користили обојицу голмана. Ђорђе Јовановић је био на голу у фази одбране, а његов имењак Лишанин када су имали напад, у нади да ће с играчем више у пољу  анулирати вођство Бечејаца. Али, ризик им се није исплатио. Напротив. Искусни и опорављени Новаковић је у два наврата, прво у 24. а онда и 29. минуту, са своје половине игралишта погодио празан гол и довео свој тим у вођство од 5:1. То је четврта утакмица заредом како је Новаковић двоструки стрелац. У смирај утакмице, гости су преко Миловановића, који је најмање провео у игри, успели са поставе коначних 5:2.

Бечеј 2003 – Ивањица   5:2  (3:1)

Бечеј: Спортска дворана ОСЦ „Ђорђе Предин Баџа“. Гледалаца: 250. Судије: Иван Биорац (Београд) 8, Маро Мајсторовић (Смедеревска Паланка) 8. Стрелци: 1:0 Бодоњи у 6, 1:1 Ракић у 10, 2:1 Голуб у 15, 3:1 Живкуцин у 17. (10 м), 4:1 Новаковић у 24, 5:1 Новаковић у 29, 5:2 Миловановић у 39. минуту. Жути картони: Николић, Ђ. Лишанин, Јовановић (Ивањица). Нагомилавање прекршаја: Бечеј 8(4+4), Ивањица 8(6+2).

БЕЧЕЈ 2003: ВАДАСКИ (15 ОДБРАНА) 8, ЈОВАНОВИЋ 7,5, НОВАКОВИЋ 8, ГОЛУБ 7,5, БОДОЊИ 7,5, Андрић -, Живкуцин 7,5, Станојевић 7, Ћулум 7, Божичић -, Радосављев -, Арђељан 7.

ИВАЊИЦА: Ђ. ЈОВАНОВИЋ (12 одбрана) 7,НИКОЛИЋ 6, ВАСИЉЕВИЋ 6, РАКИЋ 6,5, Г. ЛИШАНИН 6, Ђ. Лишанин (3 одбране) 6,5, Миловановић 6, Колаковић 6, Д. Јовановић 6,5, Вукашиновић 6.

Играч утакмице: Марко Новаковић (Бечеј 2003)