"Галски петлови" у Греноблу угасили последњу наду "орлићима“

ГРЕНОБЛ: Поразом од Француске млада репрезентације Србије изгубила је све шансе да се нађе у баражу за пласман на Европско првенсто. Утакмица са Фарским Острвима, 7. јуна, биће ревијалног карактера.
fudbal

Орлићи су у Греноблу имали тешког противника и ништа нису могли да ураде. Иако утакмица није имала неки темпо Французи су били бољи, плели мрежу, демонстрирали квалитет. Наши момци су играли колико су могли, мало времена проводивши на половини ,,галских петлова“.

Домаћин је прву прилику имао у 26. минуту али је Каменовић интервенисао. Разлика у класи је била очигледна, само један тим је постојао на терену.

Французи су у финишу полувремена посебно доминирали и гол је висио у ваздуху. То се и десило у 43. минуту, када је Тирам сјајно реаговао на центаршут са десне стране и затресао мрежу.

Наши момци у једном тренутку су кренули одлучније, покушавши да поправе утисак али то им се обило о главу. Погрешили су на средини терена, лопта је дошла до Гоурија који је постигао гол.

За коначних – 2:0.

И. Лазаревић

Француска – Србија 2:0 (1:0)

ГРЕНОБЛ: Стад дез Алп, гледалаца: 5.000. Судија: Робертсон (Шкотска). Стрелци: Тирам у 43. и Гоури у 61. минуту. Жути картони: Фофана (Француска) а  Роган, Станић (Србија).

ФРАНЦУСКА: Мезлије 6, Калулу 7, Труфер 7, Фофана 7, Бадијашил 7, Какере 7, Тирам 7 (Ле Фе), Камавинга 7 (Коне), Минпол 7, Муинга 7, Гоури 7 (Диоп).

СРБИЈА: Гордић 6, Бјековић 6, Роган 6, Каменовић 6, Дрезгић 6, Ивезић 6 (Станић), Пантовић 6 (Лукић), Белић 6 (Павловић), Ћирковић 6 (Даничић), Илић 6, Терзић 6 (Митровић).

Група Х

Северна Македонија – Јерменија 3:1 (1:1)

Француска     8          7          1          0          22:1     22

Украјина        7          5          1          1          11:8     16

Србија                        9          3          2          4          9:10     11

Северна Македонија            9          2          3          4          8:11     9

Фарска Острва          8          2          3          3          5:9       9

Јерменија       8          1          0          7          6:22     3