ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА Клисани све бољи

Борац (НС) - Пролетер 5:0 (3:0)

Клисани на опроштају од успешне полусезоне новом победом остали у трци за виши ранг.

Већ у 4. минуту Душан Срдановић донео је предност екипи са Клисе, да би до полувремена Никола Бајић, а у последњим тренуцима пред одлазак на одмор и Бобан Јашовић је био неумољив.

И у наставку су домаћи су диктирали игру. Душан Срдановић постигао је свој други гол, а шлаг на торту за убедљиву победу ставио је Милан Крстић.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Чобанов (Нови Сад), стрелци: Срдановић у 4. и 75. Н. Бајић у 34. Јашовић у 45. и Крстић у 85. минуту. Жути картони: Бајић, Јашовић, Милојевић (Борац), Св. Крстић, Кирти (Пролетер).

БОРАЦ: Тошић, Вучковић, Ђорђијевски, А. Бајић, Јашовић, Н. Бајић (Жикић), Поповић (Тодоровић), Перишић (Луковић), Срдановић, Милојевић, Салић (Крстић).

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Катона (Ст. Крстић), Чолић, Св. Крстић, Н. Крстић (Стевановић), Кирти, Пролић, Рашиован (Малиџан), Аџић (Ж. Пролић), Папић (Вуковић), Ч. Аџић.

Ченеј - Железничар 1:1 (0:1)

Прописно су се Ченејци испромашивали, па је у првом делу уследила казна. Брзоноги Зрнић пресекао је повратни пас према голману Костићу и погодио мрежу. Нападали су домаћи јалово, али и поред тога стварали су прилике које је одлични голман Башић уз помоћ осталих саиграча великом борбеношћу успео да неутралише.

Четири минута пре истека регуларног дела неко од гостујућих играча играо је руком у казненом простору, судија Маријанац је показао на белу тачку, а да домаћи избегну пораз потрудио се са пеналтика Ивановић.

М. По.

ЧЕНЕЈ: Игралиште Ченеја, судија: Марјанац (Раковац), стрелци: Ивановић у 86. (из пенала) за Ченеј, Зрнић у 25. минуту за Железничар. Жути картони: Ковачевић, Крстевски (Ченеј), Марешћук, Новаковић (Железничар).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ковачевић (Ивковић), Проле, Васић, Човић, Вилотијевић (Јаћимовски), Крстић (Виола), Лукић, Д. Драгин, Ћурчић, Крстевски.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Плавшић, Киш, Марешћук, Станишић, Мијуш, Радуловић (Новаковић), Денић (Амановић), Павловић, Бишчанин, Зрнић (Сендерак).

Слога - Борац (Р) 1:7 (1:5)

Без неколико стандардних првотимаца домаћини су пружили слаб отпор гостујућој екипи.  Истакао се троструки стрелац Војновић.

Ж. М.

ЛОК: Игралиште на Сигету, судија Станић (Будисава), стрелци: Васић у 41 за Слогу, а Јовановић у 14, Војновић у 19, 33. и 65. Миланов у 23 (из пенала), Милошевић у  35и Миљковић у 65 минуту за Борац (Р). Жути картони: Кузмановић, Кокановић и Јојарт (Слога), а Маричић (Борац).

СЛОГА: Кокановић 6, Шереш 6, Кузмановић 5 (Јојарт), Радосављев 5, Џамбас 5, Васић 7, Аникић 5 (Матић), С. Видић 6, Н. Видић 5, Милојевић 5, Даниловић 5.

БОРАЦ: Миланов 7, Бертић 6, Перић 6 (Карановић), Новаковић 7, Лабовић 6 (Маравић), Маричић 5, Миљковић 7 (Степанов), Јовановић 7 (Крнић), Идризи 6, Милошевић 7 (Бурсаћ) и Војновић 8.

Москва - Виноградар 0:4 (0:1)

У игру отвореног гарда претедент за највиши пласман успео је да сломи отпор домаћина.

Одлично су се држали Ковачевић и другови до 43. минута, а онда је Ненад Јовановић успео да откључа браву гола Човића. У наставку Бојан Газивода је голом распршио све наде домаћина, а до краја уткамице Млађан Сладић је са два гола само потврдио доминацију момака тренера Предрага Елеза.

М. По.

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, судија: Николаш (Футог), стрелци: Јовановић у 43. Газивода у 55. Сладић у 60. и 88. минуту. Жути картони: Митровчан, Комазец (Москва).

МОСКВА: Човић, Комазец, Божић, Ступар, Митровчан, Кременовић, Лато, Пећанац (Бикан), Амбрус, Тот, Ђурковић (Томић).

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, С. Елез, Јовановић (Бјелобаба), Периновић (Шебез), Ербез, Топаловић (Крајиновић), Ћелић, Владисављевић (Миленовић), Сладић, Буквић, Предојевић (Газивода).

Сланобарац - Милетић 1:6 (0:5)

Све недоумице око нових бодова екипа из Мошорина завршила је још у првом полувремену када се у мрежи Сава Петковића нашло чак пет лопти. Голеаду је већ у 2. минуту започео Немања Павловић, наставили су Косић и Рогић, да би са два гола Немања Павловић завршио први део сусрета.

У наставку гости задовољни убедљивом предношћу препустили су теренску иницијативу домаћину који је покушавао да постигне барем почасни гол. И у таквом односу снага на терену осам минута пре краја Горан Ђурић постигао је гол за пола туцета. Чим су кренули са центра домаћи су успели преко Николе Миљевића да ублаже убедљив пораз.

М. По.

БУДИСАВА: Игралиште Динама, судија: Домуз (Будисава), стрелци: Миљевић у 83. за Сланобарац, Павловић у 2. 42. и 45. Косић у 11. Рогић у 25. Ђурић у 82. минуту за Милетић.

СЛАНОБАРАЦ: Петковић, Милевић, Мацакања (Ковач), Ћулибрк, Бањац, Божић (Стевановић), Микан, Лончар, Бериша, Манић, Салиху.

МИЛЕТИЋ: А. Лишић, Н. Лишић, Рогић, Спасојевић (М. Лишић), М. Павловић, Косић (Ђурић), Бањац (Пешић), Голић (Пругић), Н. Павловић, Јанковић, Суботин.

Хајдук (Г) - ОФК Хајдук 3:0, Ченеј - Железничар 1:1, Москва - Виноградар 0:4, Обилић - Динамо 0:1, Сланобарац - Милетић 1:6, Слога - Борац (П) 1:7, Борац (НС) - Пролетер 5:0.

1. Милетић         13     10     1      2      54:12                31

2. Виноградар    13     9      3      1      42:10                30

3. Борац (НС)     13     9      2      2      36:11                29

4. Динамо          12     9      1      2      36:11                28

5. Пролетер       13     9      1      3      41:21                28

6. Борац (П)       13     8      1      4      36:16                25

7. Хајдук (Г)        13     7      1      5      22:18                22

8. Обилић           13     6      3      4      17:13                21