Градска лига Новог Сада: Убојити Клисани

Праву голеаду су урадили момци тренера Драгана Михајловића и са друге позицији из прикрајка чекају кикс водећег Динама.
fudbal, pixabay

Борац (НС) - Слога 12:0 (7:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Акин (Футог), стрелци: Поповић у 10. 20. 24. 52. Јашовић у 12. Бајић у 14. Срдановић у 22. Марић у 47. и 63. Караћ у 48. и Драгомировић у 58. минуту. Жути картон: Милојевић (Борац).

БОРАЦ: Пелегрин, Радић (Вуковић), Јашовић (Кажић), Милановић, Поповић, Милојевић (Драгомировић), Срдановић (Марић), Н. Бајић, Ђорђијевски (Караћ), Папрић, А. Бајић.

СЛОГА: Кокановић, Јојард, Ромчевић, Џамбас, Васић, Аникић, С. Видић, Ахметовић, Н. Видић, Гајић, Милојевић.

Мада им и друга позиција гарантује улазак у Новосадску лигу. Показали су „клисани” да су тренутно најефикаснији састав у Лиги који им је донео пуно радости. Серију голова започео је четвороструки стрелац Алекса Поповић, а у стрелце су се уписали, Јашовић, Бајић, Срдановић, Марић, Караћ, Драгомировић.

М. По.

Пролетер - Сланобарац 5:4 (4:1)

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, судија: Влајић (Буковац), стрелци: Јеремић у 8. и 25. Малиџан у 43. Рашиован у 44. Вуковић у 68. за Пролетер, а Милин у 31. и 56. Мацакања у 46. и Станић у 74. минуту за Сланобарац. Жути картони: Човић, Јеремић, Рашиован (Пролетер), А. Стевановић (Сланобарац).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 6, Пролић 7, Вукотић 7, Јеремић 8, Крстић 7, Папић 6 (Стевановић 6), Рашиован 7 (Ердељан 6), Вуковић 7, Малиџан 7, Катона 7, Човић 7.

СЛАНОБАРАЦ: Нинић 5, Греку 6 (Мандић 6), Миљевић 7, Мацакања 7, Бањац 7, Норберт 7, Микан 8, Лончар 7, Бериша 6, Томов 6 (Стевановић 6), Станић 7.

Фудбалери Пролетера имали су високо вођство у у првом делу, и  очекивало се да ће наставити са добром игром и у наставку. Међутим, дошло је до опуштања шта су играчи Сланобарца искористили и тако смањили резултат,а умало и изједначили. Виђено је девет погодака, али је најлепши био погодак Рашиована у 44. минуту.

Б. Старчевић

Хајдук (НС) - Железничар 1:2 (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Косец у 55. за Хајдук, а Мил. Марешћук у 29. (из пенала) и Мир. Марешћук у 47. минуту за Железничар. Жути картони: Допуџа, Ефендић (Хајду), Блашћанин (Железничар).

ХАЈДУК: Ћуровић, Ефендић, Џафоли, Лазаревић, Тешовић, Допуџа, Косић, Лалуја, Тадић, Бакић, Цокорило.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић, Плавшић, Киш, Мијуш, Радуловић, Мил. Марешћук, Блашћанин, Мир. Марешћук, Такачи, Вучуревић, Амановић.

Момци тренера Слободана Јовановића одиграли су једну од најбољих утакмица овога пролећа, што је резултовало са победом. Успех су режили браћа Милан и Мирослав Марешћука.

У првом полувремену Милан Марешћук успео је из казненог ударца да доведе „жељу” у вођство. На почетку другог полувремена брат Мирослав успео је да повећа резултат. Да  до краја утакмица буде неизвеснија потрудио се Стефан Косец.

М. По.

Резултати:

Хајдук - Железничар 1:2, Виноградар - Хајдук (Г) 0:1, Динамо - Ченеј 3:2, Милетић - Москва 3:0, Борац (Р) - Обилић 7:2, Пролетер - Сланобарац 5:4, Борац (НС) - Слога 12:0.