„КАНАРИНЦИ“ БОЉИ У НОВОСАДСКОМ ДЕРБИЈУ Братићев успешан тренерски деби на клупи Новог Сада против Младости ГАТ

У изузетно важном сусрету за оба тима, прву какву-такву прилику имао је Нови Сад, када је Рађен, после корнера, главом упутио лопту крај гола.
i

„Одговорио“ му је играч ривала Кокановић, чији је ударац, такође главом, отишао преко пречке.

„Канаринци“ су стигли до вођства у 23. минуту, када је велику грешку у свом казненом простору направио Марко Бугарин, после чега је лопта стигла до Николе Фуртуле, који је, ударцем по земљи, погодио даљи угао голмана Елесина. Био је задовољан у тим тренуцима Видак Братић, дебитант на тренерској клупи Новог Сада, који је веома активно пратио ток сусрета.

Кренули су „гатовци“ ангажованије у наставку, пошто је тренер Бранко Жигић начинио три измене у саставу. Преузели су иницијативу, али им то није пуно вредело, пошто је у 53. минуту на средини терена лопту изгубио млади Лука Дробњак. Уследила је муњевита контра Луке Сердара, који је идеално упослио Николу Чолића, а овај је без проблема повисио вођство Новог Сада на 2:0.

Тек у 64. минуту бележимо солидан покушај Јокића са 16 метара, али је лопта замало прошле крај десне стативе „канаринаца“. Добро позиционирани тим Новог Сада прилично лако је заустављао не претерано опасне нападе гостију и све извесније је било да ће забележити и те како важну победу. Ствари је, ипак, закувао Никола Павлица, који је у 82. минуту, одличним ударцем са ивице казненог простора, савладао голмана Ђулчића и смањио резултатски минус Младости ГАТ. Пет минута касније, резервиста Новог Сада Мсанга погодио је пречку, да би исти играч у првом минуту надоканде поставио коначних 3:1 за „канаринце“.

РФК Нови Сад 1921 – Младост ГАТ 3:1 (1:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пивара, гледалаца: 500, судија: Давид Матић (Нови Сад). Стрелци: Фуртула у 23, Чолић у 53. и Мсанга у 90+1. за РФК Нови Сад 1921, Павлица у 82. минуту за Младост ГАТ. Жути картони: Сердар, Рађен, Ђуличић, Влалукин, тренер Братић (РФК Нови Сад 1921), Јокић, Керкез (Младост ГАТ).

РФК НОВИ САД 1921: Ђулчић 7, Варга 7, Рађен 7, Благојевић 7, Крстић 7, Врекић 7 (од 79. Митровић -), Рац 7, Сердар 7,5 (од 75. Стојановић), Чолић 8, Јевремовић 7 (од 85. Мсанга 7), Фуртула 7,5 (од 85. Влалукин -).

МЛАДОСТ ГАТ: Елесин 6, Јездовић 6,5, Н. Илић 6, Бугарин 5,5 (од 46. Ф. Илић 6), Дробњак 5,5, Кокановић 6,5, Јокић 7 (од 75. Поповић), Керкез 6, Живковић 6 (од 46. Ђуричин 6), Абаџија 6 (од 46. Павлица 6), Вукчевић 6 (од 67. Соловјев 6).