КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП Енглеској само бод против Украјине

ВРОЦЛАВ: Фудбалске репрезентације Украјине и Енглеске одиграле су 1:1 у квалификационом мечу групе Ц који је одигран пред више од 40 хиљада навијача у пољском граду Вроцлаву због актуелне ситуације у Украјини.
2

Номинални домаћин је изненађујуће повео преко Александра Зинченка у 26. минуту. Енглеска је изједначила у 41. минуту, првим голом Кајла Вокера за државни тим, после асистенције Харија Кејна.

До краја није било промена иако је Енглеска углавном контролисала игру.

Енглеска је и бодом задржала прво место у групи Ц са 13 од могућих 15 бодова. Украјина је друга са седам бодова из четири утакмице, док је Италија трећа са три бода, али из само две одигране утакмице. У оквиру исте групе касније вечерас играју Северна Македонија и Италија.

Шведска је у мечу групе Ф декласирала као гост Естонију резултатом 5:0 и тако сачувала макар теоретске шансе да се укључи у трку за пласман на ЕУРО. Шведска сад има шест бодова на трећем месту, а Белгија, која је раније данас минимално славила у Азербејџану, и Аустрија имају по 10 бодова.