Напредак и Пролетер остали у Суперлиги

БЕОГРАД: Фудбалери Напретка и Пролетера обезбедили су опстанак у Супелиги Србије и наредне сезоне.
Proleter/J. Grlic
Напредак је победом против Младости сачувао статус суперлигаша, а исто је учинио и новосадски Пролетер убедљивим тријумфом против Инђије 5:0 у мечевима претпоследњег 37. кола Суперлиге Србије.

У осталим мечевима у борби за опстанак, Рад је на Бањици победио Мачву 7:1, док је Јавор изгубио од Чукаричког 2:1. Без голова је било у дуелу Златибора и Радничког из Ниша.
Партизан је надиграо Вождовац са 3:0.
У последњем колу за место у Суперлиги бориће се пет екипа: Јавор, Раднички, Нови Пазар, Рад и Вождовац.

ИнђијаПролетер 0:5 (0:3)

ИНЂИЈА: Стадион Инђије, судија: Митић (Лесковац). Стрелци: Живојиновић у 9,  и у 64 (из пенала), Леандро у 40., Илић у 45. и Кнежевић у 47. минуту. Жути картони: Шкорић, Протић (Инђија) а Којић (Пролетер).

ИНЂИЈА: Новаковић 6, Цуцин 6, Ками 6 (Пантелић 6), Ђурић 6 (Ризнић 6), Шкорић 6 (Радић), Бастајић 6, Јовановић 6 (Димитров 6), Алексић 6, Протић 6, Ђорђевић 6 (Перошевић 6), Нешковић 6.

ПРОЛЕТЕР: Васиљевић - , Марјановић 6,5, Јовановић 6,5 (Томовић), Миросављев 7 (Глушчевић), Леандро 7, Башановић 6,5, Илић 7, Милошевић 6,5 (Јанковић), Живојиновић 8, Којић, Кнежевић 6,5 (Весић).

Коло пре краја Суперлиге Србије фудбалери Пролетера изборили су опстанак. Убедљиво су савладали Инђију па уз остале резултате остварили су свој наум. Сланобарци су заслужили да се и наредне сезоне такмиче у друштву најбољих и поред кризе у којој су били у последњих неколико кола.

Одлично је кренуло на стадиону Инђије, обе екипе су кренуле по гол. Разумљиво што су то радили Сланобарци јер тријумф им је био неопходан, али ни Сремци нису унапред хтели да истакну белу заставу, желели су да одиграју квалитетну утакмицу. Иако су у почетку домаћи били бољи врло брзо се то променило и већ у 9. минуту Пролетер је повео. Живојиновић и Миросављев су одиграли леп дупли пас а овај први је постигао гол. Мало касније и асистент је могао да се упише у стрелце али је Новаковић интервенисао. Ова двојица играча су била и најагилнија па је Живовјиновић поново имао прилику али је поново интервенисао голман Инђије. Екипа Пролетера била је надахнута, жељна тријумфа, потпуно је доминирала на терену.

Тако је прилику имао и Леандо али је био непрецизан. Он што није успо тад овај играч успео је у 40. минуту када је после корнера закуцао лопту у мрежу. У самом финишу првог полувремена и Илић је постигао ефектан погодак и тада је све било решено.

На самом почетку наставка нови погодак Сланобараца. Стрелац је био Кнежевић, искористивши одбитак после слободног ударца. Покушавао је Горан Милојевић изменама да продрма Инђију али му то није успевало. Напротив, у 64. минуту  Новаковић је направио прекршај у свома казненом простору и судија Митић показао на белу тачку. Прецизан са линије пенала  био је Живојиновић.

То је било и последње узбуђење на мечу. Сланобарци су рутински држали лопту и на крају меча прославили опстанак у Суперлиги.

И. Лазаревић

ПартизанВождовац 3:0 (1:0)

БЕОГРАД: Садион Партизана, Судија: Ђорђић (Београд). Стрелци: А. Богдановић (аутогол) у 21, Јовић у 73. и Натхо у 79. минуту. Жути картони: Вујачић, Јојић, Бањак (Партизан) а Милојевић (Вождовац).

ПАРТИЗАН: Поповић 6, Живковић 6, Бањак 6, Вујачић 6, Урошевић 6,5, Зђелар 6,5, Јојић 6,5 (Баждар), Лутовац 6,5 (Стевановић), Павловић 6,5 (Натхо 7,5), Холендер 6,5 (Јовић 7), Л. Марковић 7 (Штулић 6,5).

ВОЖДОВАЦ: Прековић 6, Ласицкас 6, Миловић 6, А. Богдановић 6 (В. Богдановић), Хајдин 6, Пуртић 6, Милосављевић 6, Стојчев 6,5 (Стоисављевић 6), Милојевић 6 (Ајдиновић 6), Станисављевић 6 (Дукић), Јанковић 6 (Цвјетићанин 6).

У утакмици која му није била претерано важна Партизан је победио Вождовац, а ,,змајевима“ остаје да у последњем колу покушају да изборе опстанак у Линглонг суперлиги у мечу са Јавором. Ваљак је био бољи ривал и заслужено славио.

Иако су им бодови били неопходни ,,змајеви“ нису кренули у напад него су се повукли. То им се могло осветити већ на самом почетку али је Лазар Марковић промашио две изванредне прилике. При томе је и Лутовац имао један добар шут па је било јасно ко је био бољи. Партизан није отаљавао посао, ускоро га очекује финале купа па ,,ваљак“ жели да га што спремнији дочека. Партизан је нападао са свих страна и то му се исплатило. У 21. минуту Јојић је хтео да пронађе Лазара Марковића, стартовао је Александар Богдановић и послало лопту у сопствену мрежу. Утакмица је потом ушла у лаганији ритам, није се много ризиковало ни са једне стране. Вождовац је за нијансу био активнији него на почетку али далеко је то било од неке фуриозне игре. Вредан помена био је само покушај Милојевића са дистанце који је зауставио Поповић.

Друго полувреме почело је шансом за Партизан али пас Холендера није стигао до Лутовца. Недуго потом Вождовац је кренуо у пресинг и нешто ангажованије да игра. Међутим, прву следећу шансу имао је ,,ваљак“ али је Штулић главом погодио пречку. И, поред тога утакмица није била драматична, играло се у лаганом ритму, није било правог фудбала. Стекао се утисак да је Партизан пре свега играо на резултат, да му није било важно да постигне што више голова. Ипак, после једне лепе акције и асистенције Натха Јовић је повисио резултат.

Асистент код другог поготка постигао је трећи и тада је било јасно ко ће победити.