НОВОСАДСКА ЛИГА Госпођинчани одахнули

Јединство - ТСК 3:2 (1:2)
fudbal

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства. Судија: Кукуда (Петроварадин). Стрелци: Рабљеновић у 37, Филиповић у 63, и Пињо у 82. за Јединство, а . Клајић у 33, и Гргић у 45. минуту за ТСК. Жути картони: Стричевић и Пашко (ТСК). Црвени картон: Бобот (ТСК)

ЈЕДИНСТВО: Полић 7, Драгољевић 7, Ковачевић 7, Пињо 7, Ђурђевић 6 (Р.Тепић 6), Рабљеновић 6 (Филиповић 7), Малиновић 6, Бубњевић 7, М.Тепић 6 (Кнежевић 7), Димић 6, Виторац 6.

ТСК: Ивановић 7, Кнежевић 6, Бобот 6, Стричевић 7, Томић 7, Мириловић - (Вегелек 7), Клајић 8, Пашка 7, Николић 6, Богојевић 6, Гргић 6.

На комшијски дерби Темеринци су довели комбиновану екипу, па је прилику да заигра имало чак 5-6 полетараца ТСК-а. Наравно, амбиције ТСК-а су усмерене ка баражу који им следи, а Госпођинчани су имали императив победе због праве пометње на табели и неизвесности колико се тимова сели у нижи ранг:

И тако шарен састав Темеринаца  задавао је главобољу одбрани Јединства, што су знали да користе млади фудбалери из Темерина. Лако су решили први део меча са 2:1 постигавши два гола преко Клајића и Гргића. Друго полувреме је протекло у знаку Јединства. У 51. минуту Рабљеновић ние искористио пенал, стасити Ивановић је успео да прочитао његову намеру.  Међутим, Госпођинчани суи и даље упорно нападали углавном преко експлозивног Пиња и на крају су успели да преокрену резултат.

З. Сиришки

Татра – Славија 3:1 (1:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, судија: Васиљевић (Нови Сад). Стрелци: Живојнов у 15. Ветеха у 70  и Пожарев у 90. за Татру, а Ферати у 59. минуту за Славију. Жути картони: Стојшић,Свитић (Татра),Дражић,Лазаревић (Славија).

ТАТРА: Муњас,  Мрђеновић, Петровић, Живановић, Радић (Ветеха), Ђорђевић, Живојнов, Стојшић, Свитић, Пожарев Берић), Граховац Ожват).

СЛАВИЈА: Чавић, Беговић, Лазаревић, Паунић (Ћулум),Жакула, Дражић, Радовановић, Иконић (Глишић), Остојић (Богданов), Ферати (Мисини), Ружић.

После ремија са лидером Ветерником момци тренера Драгана Ћулума су остварили још једну победу за високу пету позицију. Утакмица која је протекла у фер и коректној игри надигравању и одличном суђењу Јелене Васиљевић.

Екипа из Кисача прва је нашла пут ка вођству уз стрелца Живојновића. Да се неће предасвати показали су изабраници тренера Шипке и голом Фератија дошли су до изједначења. Домаћи су стигли до нове предности преко резервисте Ветеха, а све дилеме око коначног епилога отклонио је бивши Салајчанин Пожарев.

М. По.

Хајдук -  Шајкаш 0:4 (0:2)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука. судија: Николаш (Футог), стрелци: Маљурић у 20. 25. 50. Малешевоћ 75. минуту. Жути картони: Самоловац (Хајдук), Граорац, Радивојевић (Ш).

ХАЈДУК: Шарић 5, Бранчић 5, Н. Вујичић 5 (Гатарић), Лазић 5, Петрић 5, Д. Вујичић 5, Росић 5, Самоловац 5 (Поповић), Топић 5 (Радуовић), Срећков 5, Микулић 5.

ШАЈКАШ: Шовљански, Граорац 7, Павков 7, Алимпић 7 (Траиловић 7), Медић 7, Маљурић 9, Марцикић 7, Ковачев 7, Николаш 7 (Љубојевић), Малешевић 7, Радивојевић 7.

Ковиљчани су се прошетали кроз Чуруг. Троструки стрелац, капитенц Шајкаша Милан Маљурић био је далеко испред свих актера овог сусрета. Најлепши тренутак био је Маљурићев трећи гол који је постигао из слободног ударца са пола терена искористивши неопрезност голмана домаћих Љубише Шарића. Тачку на убедљиву победу ставио је Стојан Малешевић.

П. Бундало

Бачка (Ђ) – ЖСК 3:0 (2:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, судија Ћулум (Тител), стрелци: Де.Тривуновић у 8. и Ж. Тривуновић у 25 и 58. минуту. Жути картони: Дејановић, Де.Тривуновић, Марковић (Бачка), Марков (ЖСК).

БАЧКА: Нем. Игњић 7, Сивчевић 7, Ћирин 7, Калајџић 7 (Балог 7),Др. Тривуновић 8, Нен. Игњић 7,Ж. Тривуновић 8 (Вујовић),Де. Тривуновић 8 (Не. Тривуновић 7).Рогић 7,  Марковић 8, Дејановић 7.

ЖСК: Савановић 6,Малић 6 (Зекоња 6,5),Ђурђић 7, Марков 7, Клисара 7,Танасић 7 Џамбас 7, Ушћумлић 7, Нинковић 7, Бороја 7, Кронић 6 (Тошић 6).

У најбољој утакмици овога пролећа екипа из Ђурђева дошла је до убедљиве победе и коло пре краја обезбедила опстанак.До вођства су домаћи дошли после прекида Ђирина. Лопту је прихватио Дејан Тривуновић и савладо Савановића. Покушавала је екипа из Жабља да озбиљније угрози гол Игњића што је оставило пуном простора за контранападе . Домаћи повећали вођство преко Жељка Тривуновића. Исти играч је у наставку оверио убедљиву победу.

М. По.

Бачка (Б) - Ветерник 3:2 (1:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, судија: Кресић (Тител). Стрелци: Леђанац у 9. Милић у 52.и Трифуновић у 88.за Бачку.а Чалија у 64. и Срдановић у 69. минуту за Ветерник. Жути картони: Мандић,Глишић (Бачка).

БАЧКА:  Мандић,Васиљевић, Павлов, Карановић, Тодорић, Милић, Роквић, Глишић (Штрбац), Леђанац, Трифуновић,Ковачевић.

ВЕТЕРНИК: Маровић, Томић, Швоња, Огњановић, Чалија, Ушћумлић, Ђурић (Блажић), Мркић (Ђурица), Вуковић (Вукаљевић), Малиновић (Срдановић), Турало (Николић).

Иако су на плећа бацили новог члана Војвођанске лиге који је играо  у комбинованом саставу за Бегечане је била пирова победа обзиром да највероватније испасти  из Новосадске лиге.

У уводним минутима Никола Леђанац је ретко виђеним голом донео предност домаћину и са тим резултатом се отишло на одмор. У наставку је Милош Милић увећао предност. У периоду од 64. до 69. минута најпре је капитен Бранко Чалија успео да савлада Мандића, а потом је то исто учинио резервиста Миљан Срдановић, полтом су погођене пречке и стативе. Два минута пре икраја Марко Трифуновић је пронашао пут ка мрежи Маровића и донео победу.

М. По.

Футог – Фрушкогорац 2:0 (0:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, судија: Спасојевић (Нови Сад). Стрелци: Сирар у 47. и Чепић у 67. минуту. Жути картони: Сакач, Бараћанин (Футог), Милојевић, Варничић, Драгољевић (Фрушкогорац).

ФУТОГ: Марковић, Мир. Бероња, Барачанин, Црепуља, Сакач, Тополић (Ардалић),Чепић (Мирсон), Стевановски, Косић (Мило.Латиновић), Сирар, Милк. Латиновић.

ФРУШКОГОРАЦ: Сл. Лалић, Сапунџић, Рис, Драгољевић, Перовић, Шкрбић, Јевтић, Пекановић (Зечевић) Милојевић, Варничић, Мијавец (Димитријевић).

Одиграли су Футожани још један квалитетан меч овога пролећа и сасвим заслужено дошли до победе над Фрушкогорцем. Кобни по Каменичане били су Сирар и Чепић. Може се рећи да су по постигнутим резултатима ове полусезоне једна од најбољих екипа.

М. По.

Петроварадин – Фрушкогорски партизан 3:3 (2:2)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина. Судија: Чурчић (Тител). Стрелци: Поповић у 8. Макивић (аутогол) у 12. и Тодоровић у 56.за Петроварадин, а Подрашчанин у 14. Першај (аутогол) у 20. и Гаитацис у 53. минуту за Фрушкогорски партизан.

ПЕТРОВАРАДИН: Зорић, Шавија, Тодоровић, Поповић, Павлов (Ристивојевић), Стефановић, Кнежић, Марковић, Сурдучки, Мудрић, Першај.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Георгијевић, Девић, Тешановић, Макивић, Бјелић,Месарош (Гаитацис), Чегић, Симић, Клинцов, Грубишић, Подрашчанин (Булатовић).

Дуел комшија завршен је поделом бодова уз шест голова, од тога два у сопствене мреже. Домаћи су на почетку головима Поповића и Макивића дошли до лепе предности. Међутим, до одласка на одмор за само осам минута Подрашчанин је смањио,  а Першај неспретно савладао Зорића.

У наставку је екипа из Буковца голом спретног резервисте Гаитациса стигла до резултатског преокрета који је кратко трајао јер је недуго затим Тодоровић пронашао пут ка мрежи.

М. По.

Омладинац – Сириг 3:3 (1:2)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, судија: Радиновић (Беочин). Стрелци: Пецељ у 42. и Љ.Д. Зељковић у 65. и 82. за Омладинац,а Ивковић у 8.Грујичић у 35. (из пенала) и Л. Радовић у 51. минуиту за Сириг. Жути картони: Вулин, Хернаус, Бјелобаба (Омладинац), Којовић , Наранчић (Сириг).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Ал. Хернаус (Љ.Д.Зељковић), Ћупина, Пецељ, Вујичић, Преведен (Келеман) Ан. Хернаус (Самарџић) Јањић, Суботић (Макарић) Стојановић, Д. Д. Зељковић (Бјелобаба).

СИРИГ: Кизић, Вулић (Јелић), Булић, Ивковић, Наранчић, Грујичић, Којовић, Миловановић (М. Радовић), Црнојевић, Р. Радовић, Рајачић.

Домаћи фудбалери су тешком муком стигли до бода. Сирижани који се боре за опстанак имали су два гола предности. Неочекивано Сирижани су приземним ударцем Ивковића дошли до предности.Да су дошли да се до последњег атома снаге боре за победу гости су наговестили другим голом с пенала. Резултат је смањио капитен Пецељ.У наставку се поново затресла мрежа иза леђа голмана Вулина. После продора Рајачића на супротној статив лопту прихватио Лука Радовић  и погодио мрежу. Ипак , у финишу дом аћи су успели  да са два гола резервисте Зељковић изједначе.