Новосадска лига: Судија покварио дерби

Дерби је у Руменци привукао велики број гледалаца, што је био велики мотив за обе екипе, али не и за нападаче и једног и другог састава.
Mladost-Sajkas/D. Ivanic

Јединство (Р) - ТСК 0:1 (0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 350, судија: Гњатовић (Нови Сад), стрелац: Вишекруна у 80. минуту. Жути картони: Бакић, Латиновић (Јединство), Пантош, Станковић (ТСК). Црвени картон: Дангубић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Бројчин 7, Филиповић 7, Дангубић 7, Стевановић 7, Латиновић 7, Жугић 7, Стаменковић 6, Видосављевић 6, Вућичевић 6 (Бакић 6), Зељковић 6 (Тодоровић 6), Тривуновић 6 (Станар 6).

ТСК: Племић 7, Пантош 7 (Блануша), Јелић 6, Варга 6, Милосављевић 7, Станковић 7 (Самарyић), Ђ. Стојановић 7 (Б. Стојановић), Вишекруна 8, Бјелајац 7, Пуповац 7, Савић 7.

Руменчани су у првом делу имали преко Филиповића и Жугића лепе прилике, али је одбрана гостију чак једном и лопту избацила са саме гол линије, а истакао се одличним одбранама и голман Никола Племић. Све до 75. минута играло се између два шеснаестерца, а тада је након неопрезног старта Бојану Дангубићу судија Гњатовић по оценама многих неоправдано показао пут у свлачионицу.

Пет минута касније Темеринци су постигли гол одлуке, након неуспеле офсајд замке Вишекруна је утрчао у казнени простор и погодио мрежу. Домаћи су протествовали с обзиром да је помоћни судија Малешевић дигао заставицу показавши да се нападач гостију налази у недозвољеној позицији. Међутим, судија Гњатовић и поред протеста који су трајали десетак минута није променио одлуку, па су Руменчани морали да крену са центра. До краја сусрета напади домаћи нису уродили плодом, па су гости однели вредне бодове у борби за највиши пласман.

М. По.

Младост - Шајкаш 3:0 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Павичевић (Нови Сад), стрелци: Зорзић у 3. и 69. (из пенала) и Новаковић у 93. минуту. Жути картони: Вучковић, Стојчић, Преведен, Зорзић (Младост), Дистл, Рулић, Николаш, Јовановић, Павков (Шајкаш). Црвени картон: Максимовић (Младост).

МЛАДОСТ: Иванишевић 7, Вучковић 7, Стојчић 7, Медић 7, Стајић 8, Јанић 8, Преведен 7 (Деспотовић, Пантовић), Новаковић 7, Максимовић 7, Зорзић 8.

ШАЈКАШ: Попин 6, Дистл 6, Заов 6, Рулић 6, Пантелић 6, Мајурић 6, Радивојевић 6, Николаш 6, Јовановић 6, Михаловић 6, Павков 6.

Домаћи су повели већ у 3. минуту, Стајић је са центра пронашао Зорзића, први стрелац Младости ушао је у шеснаестерац искоса и погодио мрежу Попина. До краја полувремена било је шанси на обе стране. У 69. минуту Дистл је срушио Максимовића, а судија Павичевић показао је на белу тачку. Зорзић је био сигуран са 11 метара.

У трећем минуту надокнаде Јанић је упослио Новаковића, севнула је десница и лопта је по трећи пут завршила у мрежи Попина. Дванаест минута пре краја судија Павичевић показао је црвени картон Максимовићу и поред тога гости су били незадовољни његовим суђењем.

Д. Иванић

ЖСК - Нови Сад 2:2, Бачка - Татра 1:4, Пролетер - Фрушкогорски партизан 1:1, Јединство (Г) - Софекс 1:1, Омладинац - Петроварадин 1:3, Футог - Ветерник 5:1, Јединство (Р) - ТСК 0:1, Младост - Шајкаш 3:0, Сириг - Виноградар 5:0.