ОЛ Кикинда – Житиште: Лидер сигуран у Итебеју

Лидер на табели екипа Јединства из Новога Бечеја од првога минута диктирала темпо, и на крају победила.
lopta2

1. октобар - Јединство 1:4 (0:3)

СРПСКИ ИТЕБЕЈ: Игралиште „1. октобра „, гледалаца 100, судија: Д. Гроздановић (Житиште). Стрелац: М. Ковач у 58. за 1. октобар, а Н. Виновић у 5. 37. и 63. и Б. Докман у 38. минуту за Јединство. Жути картони: М. Ковач, М. Вујиновић, Данијел Вираг (1. октобар), а Н. Еремић, В. Радовановић, Н. Виновић, С. Ковачев (Јединство).

1. ОКТОБАР: Т. Кашлик 5, Банду 5, Марковић 6, М. Ковач 8 (Данијел Вираг 7), Вујиновић 7, К. Керекеш 6, Н. Шебешћан 6 (И. Цирок 5), Петровић 6, Миленко Матић 6, Далибор Вираг 6, Р. Чапо 7.

ЈЕДИНСТВО: И. Влашкалин 8, Ееремић 7, Радовановић 7, Б. Докман 8 (М. Илић 7), Н. Виновић 9, А. Божић 8, Денис Салиховић 7 (М. Латиновић 7), С. Николић 7 (Р. Стојанов 7), Ј. Вребалов 7, Б. Коледин 7, С. Ковачев 8.

Истакао се Ненад Виновић који је три пута затресао мрежу младог голмана Тибора Кашлика.

Тереквеш - Војводина 2:0 (1:0)

ХЕТИН: Игралиште Тереквеша, гледалаца 100, судија: К. Ковач (Мокрин). Стрелци: Љубивоје Тривуновић у 5.  (из пенала) и 52. минуту. Жути картони: Н. Рунић (Тереквеш), а Дарко Сараволац (Војводина). Црвени картони: Дејан Тривуновић (Тереквеш), а Славко Кавали (Војводина).

ТЕРЕКВЕШ: З. Тарана 8, Н. Рунић 7, Николић 6, А. Обрадовић 7 (В. Рафа 7), С. Тривуновић 7 (А. Костић 7), Љ. Тривуновић 9, Д. Тривуновић 6, А. Касаловић 7, М. Тривуновић 7, Н. Раданов 8, С. Радаковић 7.

ВОЈВОДИНА: Д. Мартихов 6, Б. Голић 6 (Дарко Сараволац 7), Д. Глушац 7, С. Кавали 6, Д. Попов 7, Александар Сараволац 7, М. Марић 6, Ј. Беложански 6, Вања Сараволац 6 (Д. Пајташев 6), Р. Балог 7, Б. Винцан 6.

Фудбалери Тереквеша из Хетина одиграли су одличну утакмицу. Повели када је у 5 минуту. У шеснаестерцу Војводине оборен Љубивоје Тривуновић, а одлични судија Кристијан Ковач из Мокрина је показао на линију пенала. Љубивоје Тривуновић с пенала лако савладао голмана Дејана Мартихова. Исти играч поставио је коначан резултат.

Борац - Пролетер 9:0 (4:0)

АЛЕКСАНДРОВО: Игралиште „Лукарело „, гледалаца 100, судија: М. Рељић (Кикинда). Стрелци: Д. Гајинов у 3. и 15. С. Барбул у 33. и 70. Б. Тошков у 44. М. Иванчевић у 66. и 70. Милош Становић у 72  (аутогол) и С. Зечевић у 88. минуту.

БОРАЦ: А. Пухар 7 (Н. Аћамовић 8), Р. Аћамовић 7, Н. Цобор 7 (М. Лакатуш 7), М. Самолов 8, С. Зечевић 8, М. Иванчевић 9, Д. Гајинов 8 (Л. Владетић 7), Д. Попов 7, Б. Тошков 8, С. Барбул 8, П. Штиковац 7(С. Ракић 8).

ПРОЛЕТЕР: Д. Гаврић 5, Н. Попадић 5, П. Грујичић 5, Б. Радиновић 5, О. Становић 5, Д. Њергеш 5, С. Климовић 5, Срђан Станковић 5, М. Митровић 5, Д. Мршић 5, М. Становић 5.

Пролетер из Међе је декласиран у Александрову, госати су допутовали без голмана, па је међу статива морао Давид Гаврић. Све је у редовима Борца функционисало одлично.

Подгрмеч - Напредак 2:7 (1:3)

ЖИТИШТЕ: Игралиште „Драган Вучуревић Вучко”, гледалаца 100, судија: Б. Чолак (Башаид). Стрелци: Н. Тополић у 42. и Д. Зорић у 65. минуту за Подгрмеч, а  Ш. Секереш у 18. Н. Ранков у 21. А. Барта у 30. М. Станковић у 46. и 49. Н. Миладинов у 64. и Е. Каналаш у 83. минуту за Напредак.

ПОДГРМЕЧ: З. Миљевић 5, С. Манојловић 5, Н. Пауновић 5, Д. Ђурић 5, Л. Штиковац 5, Д. Зорић 8,  П. Рајлић 6, Н. Тополић 7, М. Бабић 5, В. Кочалка 5, М. Савановић 5.

НАПРЕДАК: Д. Батанчев 8, К. Алар 7, С. Васичин 7, Д. Ханђа 7, Ш. Секереш 8 (О. Стојановић 7), В. Јелача 7, З. Ђорић 7 (М. Станковић 9), А. Барта 8(Ф. Ач 7), Н. Миладинов 8, С. Селаковић 7(Курунци 7), Н. Ранков 8 (Е. Каналаш 8).

Екипа Напретка из Банатске Тополе одиграли су добар меч, чак седам пута су погодили мрежу голмана Подгрмеча Здравка Миљевића. Мора се рећи да је Подгрмеч од 13. минуту играо са играчем мање, јер се Никола Пауновићповредио, а на клипи нису имали ни једног резервног играча.

Омладинац (РТ) - Рохам 1:0 (0:0)

РАВНИ ТОПОЛОВАЦ: Игралиште „Херцеговина „, гледалаца 100, судија: Д. Мијатовић (Житиште). Стрелац: Љубиша Пудар у 55. минуту. Жути картони: О. Ђуричић, Б. Рајлић, М. Даљевић (Омладинац), а К. Шаму (Рохам). Црвени картон: Милан Џемаиловски (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: О. Ђуричић 8, В. Ћировски 7 (З. Борикић 6), Б. Влаховић 7(Н. Кнежевић 7), Л. Мандић 7, Б. Рајлић 7, Н. Михајловић 7(Његош Новаковић 7), С. Надаждин 7, М. Џемаиловски 7, Урош Новаковић 7, М. Даљевић 7, Љ. Пудар 9.

РОХАМ: Ј. Јоцин 5, Р. Тодор 5, С. Фаркаш 5, Л. Чеке 6, А. Ходи 6, А. Живковић 6, М. Ољача 6, К. Шаму 5, Ж. Бобан 6 (И. Ујвари 5), Д. Ољача 6, Б. Хорват 5.

Сјајан гол постигао је Љубиша Пудар када је у 55. минуту са 25 метара савладао голмана Рохама Јоцу Јовина.  У наставку много боља игра Омладинца који нису дозволили ривалу да дође до изједначења.  Припремио: П. Станић

Резултати:

Омладинац - Рохам 1:0, 1. октобар - Јединство 1:4, Подгрмеч - Напредак 2:7, Борац - Пролетер 9:0, Тереквеш - Војводина 2:0.