Панчевачка лига: Дерби одлучен у наставку

У дербију кола у првом полувремену водила се равноправна игра у којој није било голова.
Fudbal

Борац (Ст) – Јединство Стевић  3:0 (0:0)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, гледалаца: 150. Судија: Томић (Омољица) 7,5. Стрелци: Живковић у 47, Ђукић у 73, Ћалић у 83.  минуту.

БОРАЦ:Трбојевић 7, Јоковић 7,5, Ђурђев 7, Маринковић 7 (Јовић -),  Хорнунг 7, Бајић 7, Живковић 7,5 (Ћалић 7), Ћирковић 7, Ђукић 7,  Николајев 7,5 (Минић -), Станисављевић 7.

ЈЕДИНСТВО СТЕВИЋ: Чучак 7, Момчиловић 6,5, Митковски 7, Јаћимовски 7, И.Пешовски 7, Илић 6,5, Трајчевски  6,5 (Ајрулај 6,5), Несторовски 7 (Н.Окука 7),  П.Окука 7, С.Пешовски  7 (Мишљанов -), Атанасов 7.

После два минута игре Живковић је из волеја савладао голмана Чучка за вођство Старчеваца. Гости из Качарева имали су прилику да изједначе, али је шут  С..Пешовског завршио на пречки голмана Трбојевића.

Само неколико минута касније Ђукић је са неких шеснаест метара по други пут натерао Чучка да вади лопту из мреже.  Тачку на добру игру домаћих ставио је резервиста Ћалић после гужве био је наприсебнији и постигао трећи погодак за убедљиву победу.

Б.Ст.

Црвена звезда – Војводина (ЦР)  5:0 (3:0)

ПАВЛИШ:  Игралиште Црвене звезде, гледалаца: 80. Судија: Тодоровић  (Вршац). Стрелци: Олујић у 15,  Грбић у 31, Стијачић у 39, М.Јовановић у 69. и  Којић у 77. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА:Митов 7, Барић 7 (И. Јовановић 7), Олујић 8, Бугаринов 7 (Булаја 7), Стијачић 7,5, Чејић 7, Којић 7,5, Радић 7 , Грбић 7 (М. Јовановић 7), Тадић 7, Гвозденов 7.

ВОЈВОДИНА: Шарац 6, Остојић 6, Коцевић 6,5, Митревски 7, Стајић 7, Алексић 7,Николић 6,5,  А.Новаков 6,Михајловић 6 (М.Новаков 6), Латовљев 6, Новоселски 6 (Васић 6).

Током целог сусрета домаћи фудбалери имали су више лопту у поседу и са три поготка у првом полувремену решили питање победника. Прво је Олујић довео Павлишане у вођство,  да Грбић удвостручио предност.

До одмора у стрелце се уписао и Стијачић. У другом полувремену још два гола у мрежи тима из Црепаје стрелци су били М.Јовановић и Којић.

Б. Ст.

Полет (ИЗ) - Стрела  0:2 (0:0)

ИЗБИШТЕ: Игралишште, Полета, гледалаца: 50. Судија: Тадић (Панчево). Стрелци: Гуран у 76, Б. Савановић у 82.  минуту.

ПОЛЕТ: Љ.Илић 7,5, Јездимировић 7, Д. Николић 6, С. Илић 7, Бану 7, Јанков 6, Димитријевић 7, Ивановић 7, Стојанов 6 (Живојновић -), К.Николић 6, Бежановић 6,5.

СТРЕЛА: Лукић 7, Јовановић 7,5, Балог 6,5, Чех 7, Гуран 7,5, М. Савановић 7,  Максимовић 7, Америјан 6,5,  Дудуј 6,5 (Михајловић -), Б. Савановић 7,5 (Мачак -), Кочић 6,5 (Цветановић -).

Фудбалери  из Иванова су у наставку меча зналачки дошли до победе. У првом полувремену није било изгледних прилика за гол и голмани Илић и Лукић нису имали посла. Домаћи фудбалер Бану је у 65 минути изашао испред голмана Лукића и његов шут је гостујући голман одбранио.

Гости су после доброг изведеног корнера дошли до поготка стрелац је био Гуран.  Само шест минута касније контра гостију и Б.Савановић је на другој стативи са неких пет метара био сигуран и савладао најстаријег актера на терену одличног голмана Љубишу Илића.

Б. Ст.

Спартак – Дунав  2:0 (0:0)

ДЕБЕЉАЧА: Игралиште Спартака, гледалаца: 100. Судија:Јанковић (Панчево). Стрелци: Тома у 46. и Живу у 90. минуту.

СПАРТАК: Васић 7, Корен 7, Живу 7, Тома 7 (Савулов -), Саревић 7, Коврлија 6 (Павловић 6), Коложвари 6 (Марковић 6), Канас 7,  Ковач 7, Јухас 7,5, Сахтер 7.

ДУНАВ:  Зековић 7, Путник 6, Маричић 6, Митровић 7, Остојић 6, Радивојев 7, А.Јовић 6 (Балог 6), Попов 6,Богојевић 6,5, Алексић 7, Стојимиров 6 (Кркобабић 6).

Домаћи фудбалери повели су голом  Томе у другом минуту наставка после грешке последње линије гостујућег тима из Банатске Паланке. После вођства домаћи фудбалери имали су још неколико изгледне прилике и у финишу меча Живу је обезбедио победу и три бода.

Б. Ст.

Јединство (В) - Долина 1:1, Војводина (С) - Вултурул 1:1, Црвена звезда - Војводина (Ц) 5:0, Полет - Стрела 0:2, Слога (БНС) - Раднички (Б) 0:2, Спартак - Дунав 2:0, Потпорањ - Партизан (У) 1:0, Партизан (Г) - Југослвија 3:2, Борац (Ст) - Јединство Стевић 3:0.