Панчевачка лига: Старчевци убедљиви у дербију

У дербију кола домаћи тим у свим елементима игре надиграо је лидера на табели и заслужено освојио три бода.
Fudbal

Борац (СТ) – Партизан (У) 3:0 (2:0)

СТАРЧЕВО: Игралиште Борца, гледалаца: 200. Судија: Јајић (Панчево). Стрелци: Ћирковић у 29. Ђукић у 30. и  Јоковић у 90. минуту.

БОРАЦ:Трбојевић 7,5, Јоковић 7, Ђурђев 7, Маринковић 7,  Хорнунг 7, Бајић – (Јовић 7), Живковић 7 (Арсенијевић 7), Ћирковић 8, Ђукић 7,5,  Николајев 7, Станисављевић 7,5.

ПАРТИЗАН: Тодоровић 7, Побра 6, Бањаш 6 (Јанковић 6), Танасић 6, Ђорђевић 6, Тимић 6, Радосављев 6,5, Војнов 6,5, Колак 6, Обрадовић 6, Миливојев 6.

У првом полувремену водила се равноправна борба у којој су домаћи фудбалери за само два минута постигли два поготка. На истеку пола сата игре Ћирковић је  25 метара затресао мрежу голмана Тодоровића, да би минут касније Ђукић на повратну лопту ударцем са неких десетак метара удвостручио предност Старчеваца.

После одмора домаћи фудбалери наставили су са добром игром и зналачки чували стечену предност. У 82 минуту гости су имали пенал, али је голман Трбојевић одбранио шут Тимића.У последњем минуту меча тачку на добру игру Старчеваца ставио је млади Јоковић.

Црвена звезда – Долина  5:1 (3:0)

ПАВЛИШ: Игралиште Црвене звезде, гледалаца: 100. Судија: Јовановић (Бела Црква). Стрелци: Гвозденов у 3. (из пенала), Олујић у 36, Радић у 45, Мајсторовић у 78, Стијачић у 90. за Црвену звезду, а Хлавча у 76. минуту за Долину.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митов 7, Олујић 7,5, Ердеи 7 (Мајсторовић 7), Стијачић 7,5, Чејић 8, Којић 7 (Делкић-), Радић 7, Грбић 7 (Поморишац 7), Тадић 7, Гвозденов 7.

ДОЛИНА: Бујаковић 7, Матуља 6, Шајбер 6, Чижик 6 (Бабухна 6), Угреновић 6, Земен 6, Келечевић 6, Хлавча 6,5, Поповић 6, Митић 6, Плван 6.

Током сусрета фудбалери из Павлиша имали су лопту више у поседу и са три поготка у првом полувремену решили питање победника. У трећем минуту из пенала Гвозденов је довео домаћине у вођство, да би Олујић после корнера из волеја удвостручио предност. До одласка на одмор у последњем минуту у стрелце се уписао и Радић када је из слободног ударца савладао Бујаковића најбољег појединца гостију.

У другом полувремену после центаршута Мајсторовић је постигао погодак. Стијачић је из слободног ударца био прецизан.

Потпорањ – Раднички (Б) 2:2 (1:1)

ПОТПОРАЊ: Игралиште Потпорања, гледалаца: 100. Судија: Томић (Омољица). Стрелци: Лазин у 27, Ћулибрк у 70  за Потпорањ, а Стојковић у 20 (из пенала) и Добрић у 75. минуту за Раднички.

ПОТПОРАЊ: Доновић 7, Јанковић 6,5, Прошевски 7, Јоксимовић 6,5 М.Јовановић 6,5 (Бихлер 6,5), В.Јовановић 6,5 (М.Петровић -), Јованов 7,5 (С.Петровић -), Лазин 7, Бранков 7, Ћулибрк 7, Ранић 6,5.

РАДНИЧКИ: Лабус 7, Лазин 7, Радојев 7, Илић 6,5, Радивојевић 6,5, А.Јовановић 6,5, Старчевић 7, Ђого 6,5, Стојковић 7, Добрић 7,5, Цукић 7 (Кнежевић -).

Гости из Баранде повели су голом из пенала који је извео Стојковић. Домаћи фудбалери се нису предавали и успели су да голом Лазин изједначе, да би у наставку добру игру крунисали голом Ћулибрка за вођство. Пет минута игре после примљеног гола Добрић је успео да искористи указану прилику и изједначи резултат.  До краја меча оба тима имали су прилике за гол, али су мреже голмана Доновића и Лабуса мировале.

Припремио: Б. Стојковски

Јединство (В) - Војводина (С) 1:0, Црвена звезда - Долина 5:1, Полет - Вултурул 1:4, Слога (БНС) . Војводина (Ц) 5:0, Спартак - Стрела 1:1, Потпорањ - Раднички (Б) 2:2, Партизан (Г) - Дунав 4:0, Борац (Ст) - Партизан (У) 3:0, Јединство Стевић - Југославија 1:0.