ПОТИСКА ЛИГА Веселинов матирао Торњошане

У Потиској лиги протеклог викенда су постигнути ови разултати:
1

Хоргош  - Торњош 2:0 (2:0)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 100. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелац: Веселинов у 5. (из једанаестерца) и 35.минуту. Жути картони: Тертели, Хокса, Пуљаи, Какаш (Хоргош), Тот, Норберт Нађ и Чернак (Торњош).

ХОРГОШ: Бенде, Вадас, Тертели, Какаш, Хокса, Веселинов, Н. Макра (Шомођи), Бате, Пуљаи (И. Макра), Добо, Коломпар.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Барна, Секе (Норберт Нађ), Тотхоргоши, Нимрод Нађ, Кокрехел (Катона), Тот, Чернак, Рушак, Карачоњи, Касаш.

Хоргошани су надиграли Торњошане.  У 5.минуту на дубинску лопту Рудолф Добо се сам нашао пред голом, клизећим стартом зауставио га је Нимрод Нађ, а судија Симендић оправдано досудио пенал, који је сигурно реализовао капитен Хоргошана Дарко Веселинов.

Победа је потврђена у 35.минуту, након слободног ударца са леве стране. Добо је са прве стативе лопту проследио на другу, где је акцију ефектним поготком завршио Веселинов.

У другом делу Хоргошани су затворили прилаз голу, добро је мрежу чувао Виктор Бенде, а у 70.минуту изгледна прилика указала се Норберту Макри, али је голман Торњоша Ненад Мемедовић одбранио.

М. Митровић

Граничар - Хајдук 6:1 (3:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Божанин у 30, 34, 73. и 79. и Јевтић у 42. и 82. за Граничар, а Оњин у 60.минуту за Хајдук. Жути картони: Уверић (Граничар), Р. Радаковић и Ранков (Хајдук).

ГРАНИЧАР: Тодоровић, З. Поповић, Уверић, Савић, Сарапа, Игњатов, Бајић, Стојков, Јевтић, Б. Поповић, Божанин (Реyић).

ХАЈДУК: Лабус, Милош Хајдер, Марта (Корбелић), А. Хорват, Ранков, Бодрожа (Петровић), Оњин, Жишков, Р. Радаковић, Бањац (Бјелица), Милан Хајдер.

Ђалинци су убедљиви били против екипа из Подлокања, која је одолевала привх пола сата, а онда је на сцену ступио Алексдандар Божанин, који је серију започео у 30. и 34.минуту. Божанин је чак четири пута на овој утакмици приморао на капитулацију голмана Хајдука Милана Лабуса, са два поготка примогао му је Јован Јевтић.      М. М.

АФК - Шампион 3:0 (2:0)

АДА: Стадион у Рекреационом центру „Адица“, гледалаца 100. Судија: С. Јурић (Сента) Стрелци: Јованов у 14, Вујић у 34. и Бикицки у 78.минуту.

АФК: Балаж, Јованов, Вујић, Шевић, Лалић, Пеко, Бикицки, Киш, Сегедински (Степанчев), Петер, Пожар (Мегада).

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић (Тот), Ердељи, Крајновић, Чоти, Шили, Биро, Слободан Стојичић, Мора, Мијатов, Вираг.

Ађани су пружили добру партију против гостију из Орома. Мрежу Криштофа Тертеија у 14. минуту начео је Марко Јованов, а у 34.минуту предност је удвостручио Сава Вујић. Друго полувреме се играло опуштеније, а за коначан резултат постарао се Тамаш Бикицки. М. Мр.

Тромеђа - Тиса 1:8 ( 1:2)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 30. Судија: С. Игњатов (Нови Кнежевац). Стрелци: Фехер у 31. за Тромеђу, а Раданов у 32. и 66, Бобојчев у 34. и 84, Буш у 53, Фодор у 76, Липтаи у 83. и Хорват (аутогол) у 80.минуту за Тису.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Фаркаш (А. Домонкош), К. Домонкош, Хорват, Л. Домонкош, Лакатош, Ђери (Ваш), Агоштон, Хомоља (Гуљаш), Фехер.

ТИСА: Ковач, Зомбори, Шили, Мојсин (Јенеи), Липтаи, Раданов, Малетин, Г. Ленђел, Буш (Игњин), Бобојчев, Фодор.

Тромеђа је у 31.минуту повела голом Даниела Фехера, али је радост домаћина трајала само минут. Данијел Раданов је изједначио већ у следећем минуту. Два минута касније Арнолд Бобојчев доводи у вођство госте из Падеја, који су се разиграли у другом делу.    М. Мр.

Јединство (М) - Славија 1:3 (1:3)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Ласло Хуста у 42. (из једанаестарца) за Јединство, а Ерић у 15, Агоштон у 31. и Стојан Јовичин у 38.минуту за Славију.

ЈЕДИНСТВО: Микша, Бајус, Ласло Хуста , Хашко, Нађ, Бите, Варга, Јаковљев, Јухас, Шафрањ, Симић (Поша, Б. Атељевић).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Перишић, Стојан Јовичин (Грујин), Малуцков, Миланов (С. Арсенов), Агоштон, Славковић, Етић, Стевица Јовичин), Елезовић, Хусак.

Доминирали су гости из Банатског Аранђелова који су стекли велику предност од 3:0. Најпре је мрежу Микше у 15. минуту затресао Ерића на асистенцију Реметеа, а вођство је удвостручио Агоштон. На одбијену лопту у 38. минуту Стојан Јовичин је постигао и трећи погодак. Мартоношани су пораз ублажили из пенала.          М. Мр.

МАРТОНОШ: Јединство - Славија (Банатско Аранђелово) 1:3, МАЈДАН: Тромеђа - Тиса (Падеј) 1:8, ЧОКА: Чока - Потисје (Кањижа) 0:1, САНАД: Јадран - Јединство (Српски Крстур) 2:1, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Торњош 2:0, ЂАЛА: Граничар - Хајдук (Подлокањ) 6:1, АДА. АФК - Шампион (Ором) 3:0. Слободна је била Бачка (Мол).