Прва лига Србије: Нови корак ТСЦ-а ка Суперлиги

Фудбалери ТСЦ-а освојили су три нова бода и наставили успешни пролећни низ од чак седам победа заредом. У отвореној утакмици, обе екипе имале су по неколико добрих шанси, нарочито у првом полувремену.
PLS

После уводног испитивања снага, ТСЦ је могао да стигне до гола у 6. минуту, када је Милићевић убацио лопту с десне стране, она је прошла одбрану Бежаније и стигла до Ровчанина. Овај је, у ситуацији један на један, кренуо на чувара мреже Београђана Рнића, али је слабо шутирао и голман Бежаније је одбранио свој гол. ТСЦ је наставио да прети, после комбинације са Томановићем, Силађи је био прилици, али је био непрецизан. Гости су имали шансу у 23. минуту преко Ибрахима, када је са 15 метара оштро шутирао, а голман Филиповић избацио лопту у корнер.

У 35. минуту кокрнер је извео Ровчанин, лопта је дошла на другу стативу до Милићевића, који је с пет метара шутирао, а Недељковић то блокирао и лопта је отишла у корнер. Уследила је серија напада домаћина, а погодак је стигао у 37. минуту, када је Бранковић оштро шутирао на гол, одбрана Бежаније слабо интервенисала, а капитен Саша Томановић је са шест метара пласирао лопту по средини гола за 1:0.

Одмах после одмора, обе екипе су додале гас, а резултат такве игре био је да су гости стигли до изједначења. Јовановић је извео корнер, лопта отишла на другу стативу и стигла до центарфора Милошевића, који је послао у мрежу за 1:1.

У 63. минуту Поњевић је повео лопту са центра, преварио неколико играча Бежаније и са 15 метара шутирао у десни угао за ново вођство домаћина. После датог другог гола, Бачкотополчани су још јаче напали и у листу стрелаца се уписао и Милићевић у 75. минуту. Када су сви очекивали да ће такав резултат бити и на крају сусрета, у 89. минуту Владимир Силађи упослио Ненада Лукића, који је мирно погодио мрежу за сада већ убедљивих 4:1 и тако поставио коначни резултат. Тиме је оверио нови тријумф свог тима, који је направи нови, велики корак ка пласамну у Суперлигу Србије.

С. Стојиљковић

ТСЦ - Бежанија 4:1 (1:0)

СЕНТА: Градски стадион Сенте, гледалаца: 500, судија: Илић (Крагујевац). Стрелци: Томановић у 37, Поњевић у 63, Милићевић у 75. и Лукић у 89. за ТСЦ, а Милошевић у 55. минуту за Бежанију. Жути картони: Стојановић и Јовановић (Бежанија).

ТСЦ: Филиповић 7,5, Варга 7 (Бабић 7), Скопљак 7, Бранковић 7,5, Томановић 8, Милићевић 8, Силађи 7, Ровчанин 7 (Галић 7), Поњевић 8, Арсенијевић (Пинтер 7), Лукић 8.

БЕЖАНИЈА: Рнић 6,5, Стојановић 6,5, Недељковић 7, Иличић 6,5, Милошевић 7, Павловић 6,5, Деспотовић 6,5, Аврам 6 (Дачић 6), Јовановић 7, Ибрахим 7 (Димић), Стојановић 6 (Миловановић 6,5).

Бечејци против Новопазараца прекинули голгетерски пост

Момци са Тисе су, после 188. минута, прекинули голгетерски пост и забележили убедљиву победу против Новог Пазара резултатом 3:0. У томе им је умногоме допринео голман гостију Зоран Аковић, јер је у 1. минуту искључен, па је јако ослабио свој тим. Иако су први кренули са центра, Новопазарци су брзо изгубили лопту и домаћи су преко Дражића кренули ка њиховом голу, када је голман Аковић истрчао на четрдесетак метара и уклизао у нападача домаћих. Епилог је био оправдано искључење. Пуних осам минута трајало је надмудривање. Гости су покушавали да убеде судији Уроша Ржића да промени одлуку, али је делилац правде остао неумољив.

Нису гости дуго издржали са играчем мање. Играо се осми минут, када је Бајић извео ударац из угла, убацивши лопту на другу стативу, где се нашао капитен Немања Станојев и главом је спровео у мрежу. Наставили су Бечејци да доминирају против бројчано слабијег ривала, али се Коста Дражић у три наврата прописно обрукао. Први пут у 31. минуту, после додавања Алексића, два минута касније је голман Красић био успешнији приликом покушаја Дражића да проигра усамљеног Матијашевића, а у 35. минуту је главом шутирао преко гола.

И у наставку је Дражић већ у 50. минуту могао да се упише у листу стрелаца, али је у ситуацији један на један шутирао крај истрчалог голмана и лопта је отишла поред леве стативе. Само четири минута касније, нападач гостију Милић је главом шутирао из једине повољне прилике за његов тим и лопта се од пречке одбила ван терена. На срећу домаћих навијача, тренер Душан Бајић је увео Мехмеда Авдића уместо индиспонираног Матијашевића и то се показало као пун погодак. Пардон, два поготка, јер је Авдић, иначе Новопазарац, постигао два гола.

У 67. минуту је виспрени Чедомир Томчић могао и сам да угрози гол гостију, али се одлучио да проигра Авдића, који је утрчао у казнени простор и прецизним шутем погодио ближи угао немоћног Красића. И док су се сви радовали поготку, Авдић је остао миран, јер је постигао гол против свог матичног клуба. Иста ситуација била је и у 89. минуту. Дражић је оборен испред казненог простора, Авдић је мајсторски извео слободан ударац са 18 метара и послао лопту преко живог зида у небрањени десни угао за коначних 3:0.

В. Јанков

ОФК Бечеј 1918 – Нови Пазар  3:0 (1:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе, гледалаца: 300, судија: Ржић (Железник). Стрелци: Станојев у 8, Авдић у 67. и 89. минуту. Жути картони: Алексић (ОФК Бечеј 1918), а С. Исламовић и Хазировић (Нови Пазар). Црвени картон: Аковић (Нови Пазар) у 1. минуту.

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Живков -, Мандић 7, Станојев 7,5, Живковић 7, Петрић 7 (од 78. Дабижљевић -), Рахић 7, Томчић 7,5, Алексић 7, Бајић 7 (од 70. Радић -), Дражић 7, Матијашевић 6 (од 59. Авдић 8).

НОВИ ПАЗАР: Аковић -, Хазировић 6, Тртовац 6,5, Омега 6 (од 52. Рагиповић 6), А. Исламовић 6, Миленковић 6,5, С. Исламовић 6,5 (од 75. Петров -), Жупић 6, Вусљанин 7, Новалић – (од 1. Красић 6,5), Милић 6,5.

14

У последем колу првог дела првенства (31. марта) састају се: Инђија - Јавор, Златибор - Металац, Синђелић - Жарково, Будућност - ТСЦ, Бежанија - Бечеј, Нови Пазар - Трајал, Раднички (К) - Телеоптик, Борац - Слобода.