Селта победила Барселону, Валенсија и Алмерија изборили опстанак у Ла Лиги

МАДРИД: Фудбалери Селте победили су вечерас на свом терену екипу Барселоне резултатом 2:1 у мечу последњег, 38. кола шпанске Ла Лиге.
fudbalska lopta

Оба гола за Селту постигао је Габри Веига у 42. и 65. минуту. Једини стрелац за госте био је Ансу Фати у 79. минуту.

Барселона је још раније обезбедила титулу у Ла Лиги, а сезону је завршил на првом месту са 88 бодова. Селта је 13. са 43 бода.

Бетис и Валенсија су одиграли 1:1. Бетис је повео голом Ајоза Переза у првом минуту, а изједначење Валенсији донео је Дијего Лопез у 71. минуту.

Поред Селте опстанак у Ла Лиги су изборили Кадиз, Хетафе, Валенсија и Алмерија. Из Ла Лиге испадају Ваљадолид, Еспањол и Елче. Ваљадоли је на крају освојио 18. место са 40 бодова, док је Еспањол 19. са 37. Елче је последњи са 25 бодова.

У осталим вечерашњим мечевима последњег, 38. кола Ла Лиге постигнути су следећи резултати: Реал - Билбао 1:1, Виљареал - Атлетико 2:2, Сосиједад - Севиља 2:1, Мајорка - Рајо Ваљеканко 3:0, Осасуна - Ђирона 2:1, Елче - Кадиз 1:1, Еспањол - Алмерија 3:3 и Ваљадолид - Хетафе 0:0.

У Лиги шампиона играће Барселона, Реал, Атлетико, Сосиједад и Севиља. У Лиги Европа ће играти Виљареал и Бетис, док ће Осасуна наступити у квалификацијама за Лигу конференција.