Сомборска лига: Паланчани славили у Кули

И тек што је почело друго полувреме пред голом домаћих оборен је један играч гостију, па судија Митровић досудио пенал.
fudbal, pixabay

Кула – Стари град 0:2 (0:1)

КУЛА: Игралиште на Гедеру, гледалаца 100. Судија: Митровић (Оџаци). Стрелци: Влајић у 29. и  Гајдобрански у 47. (из пенала) минуту. Жути картони: Војновић (Кула), а Јовицки (Стари Град)

КУЛА: Радуловић 7, Бодиш 6 ( од 58. Гачевић -), Златић 6, Тапаи 6, Полић 6, Митрић 6 ( од 69. Поповић -), Букејловић 6, Јањић 6, Анђелковић 6, Бабић 6 (од 50. Ђођић 6) и Вујовић 6.

СТАРИ ГРАД: Ђурковић -, Рађеновић 7, Влајић 8, Гајдобрански 7 ( од 83. Гостовић -), Кнежевић 7 ( од 73. Марчета -), Зељко 6 ( од 62. Јовицки -), Миладиновић 7, Гњатовић 7, Ђекић 7, Радић 7 и Живић 7. Гост из Бачке Паланке је оправдао улогу фаворита и однео два бода из Куле. Играли су, чини се, онолико колико им је било потребно за победу. Повели су фудбалери Старог града, када је најбољи играч сусрета Жарко Влајић прихватио лопту, унео је у казнени простор и са неких 14 метара погодио доњи леви угао Радуловића.

Сигуран са „беле тачке“ био је Гајдобрански.

Ђ. Бојанић

Крила Крајине - Липар 0:0

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:200, судија: Н.Манић (Каравуково), жути картони: Лончаревић, Медан, Пандуров (Крила Крајине), а Бановић, С. Поповић (Липар).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић, Вигњевић, Ступар, Пилиповић (Миличевић), Медан, Зелинчевић, Лончаревић, Марковић, Пандуров, Чешљевић, Дукић (Плавански).

ЛИПАР: Манојловић, Ђукић, Мијић, Марчетић, Авдаловић, Новаков (Басарић), Лалић, Шеган, Бановић (С. Поповић), В. Зракић (Г. Поповић), Честић.

Узалудна била су сва настојања Бачкопаланчана да сломе отпор препорођених Липараца. Гости су се, искључиво, оријентисали на чување своје мреже. Фудбалери Крила Крајине нису успевали да пронађу пут до гола Немање Манојловића и због тога остали су ускрачени за преостала два бода.

Ђ. Шт.

ЖАК - Оџаци 0:0

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца:200, судија: С. Пилић (Кула), жути картони: Шимунов, Чичовачки, Ђукановић, Античевић, Мацановић (ЖАК), а Лазић,  Јовановић, Јашовић, М.Кузмановић (Оџаци).

ЖАК: Тешић-Ђурић, Микић (Тривуновић), Бечановић, Шимунов, Мацановић, Ковачевић, Јока, Античевић , Мишковић (Станковић), Ђукановић, Чичовачки (Вукелић).

ОЏАЦИ: Н. Кузмановић, Рашетић, Матијевић, Лазић , Петковић, Лукић, Кања (Зорић), Крстић, М. Кузмановић, Јовановић, Јашовић.

Лопта се, у већем делу сусрета, налазила у простору између два шеснаестерца, а повољних шанси скоро, да и није било.

Ђ. Штрбац

Војводина (Т) - Тврђава 1:0 (0:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ “Миладин Вујин”, гледалаца: 250, судија: У. Хорњак (Гајдобра), стрелац: Т. Николић у 82. минуту, жути картони: Г.Станојев, М.Станојев (Војводина), а Вујиновић, Шомоши (Тврђава).

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т. Николић, Рамић, М. Јованов, Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Г. Станојев, Бојанић, Љ.Јованов (Субић), Д. Николић, М. Станојев.

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић (Соколовић), Ерак, Вујиновић (Божин), Шећеров, Шомоши, Марић (Дорошки), Гојић, М. Агбаба, Бадивук.

Победника је, у финишу утакмице, одлучио дефанзивац Товаришана Тима Николић, који се врло добро снашао у једној гужви у казненом простору Бачана. Ово је прва победа Војводине у пролећном делу првенства.

Ђ. Шт.

Полет  -  Борац 1:2 (0:0)

СИВАЦ: Игралиште Полета, гледалаца стотинак. Судија: Јериловић (Апатин). Стрелци: Ромић у 80. за Полет,  а Јандрић у 57. и 87. минуту за Борац. Жути картони: И. Ракочевић, Боснић, Пејановић и Максимовић (Полет), а Ђукић, Козомора, Вранац, Гајић и Јовановић (Борац).

ПОЛЕТ: Ђуришић 6, Ровчанин 6 (од 46. Ромић 7), И. Ракочевић 6, Боснић 6, М. Ракочевић 6, Ј. Чвокић 7, Бошковић 7, Зејак 6, Пејановић 6, Јанковић 6 (од 58. Н. Чвокић 6), Максимовић 6.

БОРАЦ: Ђукић 6, Лакатош 7, Поњевић 7, Козомора 7, Вранац 7, Дробњак - (од 42. Попадић 6), Танкосић 6 (од 78. Николић –), Гајић 6, Јандрић 8, Јовановић 7 и Станишић 7.

Фудбалери Полета су доживели неугодан пораз који им знатно смањује шансе да сачувају статус подручног лигаша. Повели су гости у 57. минуту голом Јандрића кога је идеално послужио Станишић. Изједначили су домаћи у 80. након сјајно изведеног слободног ударца Ромића искоса са леве стране.

Три минута пре краја Јандрић је направио соло продор по левој страни, улетео у казнени простор и приземним шутем матирао Ђуришића.

Ђ. Бојанић

Кулпин - Славија 1:2 (0:0)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца 100, судија: Вујић (Кула), Миличевић у 73. за Кулпин, Батинаца у 48. и 90. минуту за Славију. Жути картони: Хашка, Переза, Балевић, Зорзић, Бобот (Кулпин), Ефендић (Славија).

КУЛПИН: Џуга, Переза (Бобот), Балевић, Анђић, Миличевић, Булатовић, Збућновић, Зорзић, Коларски, Хашка, Кајтез.

СЛАВИЈА: Брња, Стојанов, Нимет (Милец), Тривуновић, Ћорда, Ефендић, Кухта, Петровић, Батинца, Котив, Секеруш (Будић).

Залсужена победа гостију који су у свим елементима игре надиграли домаћина. Да су нападачи гостију били присебнији, нарочито у првом полувремену резултат би био још повољнији.

Повели су гости у 48. минуту када је Батиница примио лопту, прешао неколико одбрамбених играча и из мртвог угла изненадио голмана Џугу. До изједначења је дошло у 73. минуту, Хашка је набацио лопту, а Милићевић је био у близини и постигао гол. У 82. минуту Кухта је погодио пречку, а у 90. минуту Батиница главом је неодбрањиво погодио мрежу.

Ј. Шустер

Раднички - Херцеговац 0:0

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Махотка (Сомбор). Жути картони: Црњански, Нововић, Кесић, Алексић, Петковић, Кардинал (Раднички), Новчић, Л. Рачић (Херцеговац).

РАДНИЧКИ: Андријашевић, Алексић 7, Кесић 7, Петковић 7, Нововић 6 (Радоичић), Кувељић 7, Кардинал 7, Гвозденовић 6 (Ђокић 6), Црњански 7, Милуновић 6 (Мушикић 7), Виг 6.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић 7, Смајић 7, С. Хрњез 6, Солдо 7, Бабић 7, Вукосав 7, Тривуновић 6, Л. Рачић 6 (Адамовић), С. Рачић 7, Новчић 6, В. Хрњез 6.

Одавно у Раткову није виђена оваква утакмица.  Гости нису бирали средства како да опструишу игру. Слаби судија Махотка није се снашао у таквој ситуацији и врло лоше је судио. Поред таква ситуацији Ратковчани су створили три идеалне прилике, у два наврата Нововић и једном Ђокић, нису их искористили и оне су отишле у неповрат.

А. Чичић

Русин - Будућност (П) 4:1 (1:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Бранковић у 20., Кочиш у 63., О. Марковић у 79. и Ђукановић у 90. а Русин, а Марић у 31. минуту за Будућност, жути картони: Малацко, Зарић (Русин), а Вјетровић, Радомировић, З. Данилов, Козомора, С. Данилов (Будућност).

РУСИН: М.Нађ, Зарић, Холик, Ланчужанин, Малацко, Орос, Сајанковић (Чизмар), Кочиш (Будински), Ђукановиç, Бранковиç, Веселиновиç (О. Марковић).

БУДУЋНОСТ (П): Немет, Јовић (Јанковић), Нешковић, Радомировић, Тури, Вјетровић, Алимпић (Моравац), З. Данилов, Д. Агбаба, Козомора, Марић (С. Данилов).           У току завршних двадесетак минута, фудбалери Русина, у потпуности, сломили су отпор Парожана, који остали су без снаге.

Ђ. Шт.

Раднички - Херцеговац 0:0, Крила Крајине - Липар 0:0, Русин - Будућност (П) 4:1, Војводина (Т) - Тврђава 1:0, Кулпин - Славија 1:2, Полет (С) - Борац 1:2, Кула - Стари град 0:2, ЖАК - Оџаци 0:0.